Trefl Gdańsk - Verva Warszawa. Mariusz Wlazły: Liczy się tylko zwycięstwo

18 marca 2021, 16:00
Czytelnicy Trojmiasto.pl

Trefl Gdańsk

Mariusz Wlazły jako Ligowiec Lutego odpowiedział na wasze pytania. Więcej zdjęć (1)

Mariusz Wlazły jako Ligowiec Lutego odpowiedział na wasze pytania.

Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Mariusz Wlazły jako Ligowiec Lutego odpowiedział na wasze pytania.

Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

- Zrobiliśmy już dużo, ale nie powiedzieliśmy ostatniego słowa. Play-offy są oddzielnym okresem rozgrywek. Tu liczy się tylko zwycięstwo. Wygrana drużyna przechodzi dalej - mówi Mariusz Wlazły przed ćwierćfinałową batalią z Vervą Warszawa Orlen Paliwa. Trefl Gdańsk rozpocznie ją u siebie, w sobotę, 20 marca, o godz. 14:45. Rewanż tydzień później w stolicy. Rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw. Siatkarz żółto-czarnych jako Ligowiec Miesiąca otrzymał pytania od naszych czytelników. Opowiada m.in. o decydującej części sezonu czy dalszej karierze.Relacja LIVE


Typowanie zakończone 3 pkt.

Siatkówka - PlusLiga mężczyzn
TREFL Gdańsk 3:1 (bez publiczności) Verva Warszawa Orlen Paliwa
20 marca 2021, godz. 14:45

Tak typowano 229 typowań

93% TREFL Gdańsk
7% Verva Warszawa Orlen Paliwa


Kibic Trefla: Rozpoczynacie fazę play-off. Jakie są twoje cele na ten i następny sezon?

Celem każdego zawodnika jest jak najlepsza gra. Myślę, że przy pracy, którą wykonaliśmy i zaufaniu sztabu szkoleniowego, zrobiliśmy już dużo, ale nie powiedzieliśmy ostatniego słowa. W tej chwili nic nie jest przesądzone. Natomiast moim indywidualnym celem jest dzielenie się doświadczeniem z innymi. Chciałbym pokazywać różne rozwiązania, które mogą pozytywnie wpłynąć na rozwój moich kolegów.

Marcin: Przygodę zaczynacie od Vervy Warszawa Orlen Paliwa. W tym sezonie z nimi nie przegraliście, ale te mecze były dość dawno. Będą miały znaczenie w najbliższej batalii?

Miały dla układu tabeli. Jednak pod kątem sportowym nie ma już znaczenia. Play-offy są oddzielnym okresem rozgrywek. Tu liczy się tylko zwycięstwo, a nie punkty. Wygrana drużyna przechodzi dalej.

Plebiscyt na Ligowca Roku i Miesiąca - wszystkie artykuły od 2013 rokuRafał88: Nie obawia się pan, że w kluczowych momentach play-off drużynie może zabraknąć doświadczenia? To ono może być decydujące w rywalizacji do dwóch czy trzech zwycięstw.

Jeśli podeszlibyśmy w taki sposób, to ta drużyna nie miałaby prawa bytu po całym sezonie zasadniczym, zwycięstwach i porażkach. To już jest inny zespół niż w sierpniu. W spotkaniu z Vervą na pewno nie jesteśmy na straconej pozycji. Jeśli założylibyśmy porażkę już w szatni, to wystarczyłoby wyjść wypełnić formalność. Każdy z nas odgrywa w drużynie większą lub mniejszą rolę i uważam, że wszyscy jesteśmy na tych samych zasadach. Chcemy zagrać jak najlepiej, a to przełoży się na wynik.

Mariusz Wlazły

Mariusz Wlazły

Dane:

ur.:
1983-08-04
wzrost.:
194
waga.:
80
Ocena z sezonu:
3.37 (205 ocen)
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu

więcej »Prawda siatki: Czy to najbardziej oczekiwany przez pana czas w sezonie?

Jeśli awansuje się fazy play-off, to trzeba w niej postawić "kropkę nad i". Bez wyniku na tym etapie, nasza praca nie byłaby ważna. Zdarzały się sytuacje, że drużyny "odpalały" po nieudanym sezonie zasadniczym i biły się o medale. Jednak w większości przypadków bywa tak, że zespoły wyżej sklasyfikowane startują z realniejszymi szansami na medale i po pierwszych meczach uzyskują pozytywne wyniki.

Daniel Pliński o ćwierćfinale siatkarzy play-off Trefl Gdańsk - Verva WarszawaTymoteusz: Czy stosuje pan jakieś specjalne rytuały przed najważniejszymi meczami?

Wychodzę z założenia, że to my jesteśmy odpowiedzialni za to, co robimy i żadne rytuały nie są w stanie na to wpłynąć. Jeśli by tak się działo, to bylibyśmy niewolnikami własnych myśli, więc de facto ograniczalibyśmy się.

Kasia95: Czy pucharową porażkę z Jastrzębskim Węglem potraktowaliście jako zimny prysznic przed najważniejszą częścią sezonu?

To był jeden z naszych najgorszych meczów. Jednak gdy patrzymy na niego z perspektywy czasu, to dało nam to dużo. Każdy z nas chciał zaprezentować się jak najlepiej. Czasu nie cofniemy i możemy jedynie przełożyć tę porażkę w dobrą dyspozycję. Może ten prysznic nie był potrzebny, ale na pewno wprowadził dodatkową mobilizację, by jak najlepiej przygotować się do najbliższych meczów.

Jastrzębski Węgiel - Trefl Gdańsk 3:0. Relacja, możliwość wystawienia ocen siatkarzom i trenerowi

Dawid: Masz 37 lat i nadal wykręcasz świetne statystyki, jesteś liderem drużyny z górnej części tabeli. Można powiedzieć, że jesteś LeBronem Jamesem siatkówki. Wiemy, że LeBron wydaje miliony dolarów na utrzymanie swojego ciała w odpowiedniej formie. Jakie są Twoje metody?

Nie ma ukrytych kruczków. Najlepsza metoda to porozumienie i pewnego rodzaju wypracowane kompromisy ze sztabem szkoleniowym, a przede wszystkim trenerem przygotowania motorycznego. Dzięki nim dyspozycja jest odpowiednia w odpowiednim momencie. To wzajemne porozumienie. Poza tym przez lata uczyłem się dbania o swoje ciało. Są momenty, gdy mamy wolne i mogę skupić się na relaksacji, np. w postaci innych aktywności fizycznych. Moje myśli są oderwane od sezonu, dzięki czemu do kolejnego mogę przystąpić z nową energią i motywacją na kolejne miesiące.

Trefl Gdańsk - wszystkie wyniki w sezonie 2020/21Tylko Trefl: O jakich aktywnościach mowa? Uprawia pan inne dyscypliny sportu?

Siatkówka wypełnia tyle czasu, że ciężko znaleźć go na inne dyscypliny. Natomiast uprawiamy ogólnorozwojowy sport, dzięki któremu łatwo zaadaptować się do innych. Może nieprofesjonalnie, ale dla przyjemności lubimy pograć w piłkę nożną, koszykówkę czy tenisa. Nie uprawiam dyscyplin, które mogą zaszkodzić mojemu zdrowiu. Mam świadomość, że pracuję swoim ciałem i żeby wywiązać się z kontraktu, nie mogę funkcjonować lekkomyślnie.

Monia: Czy masz swoje ulubione miejsce w Gdańsku/Trójmieście?

Jeszcze takiego nie mam. Natomiast plaża jest miejscem, gdzie mogę się zrelaksować. Może ze względu na to, że mam blisko i mogę spędzić tu każdą wolną chwilę.

PRZECZYTAJ WCZEŚNIEJSZE WYWIADY Z LIGOWCAMI MIESIĄCA Z 2021 ROKU

Jak długo będzie grał Filip Dylewicz?Kasia: Czy ma i lubi pan zwierzęta?

Lubię w większości. Miałem psa i uważam, że zwierzęta odgrywają istotną rolę w naszym życiu. Kształtują osobowość i wpływają na relacje z otoczeniem.

Justyna: Czy lubi pan fotografować morskie krajobrazy?

Generalnie lubię fotografować krajobrazy, więc morskie również.

Paweł: Czy lubi pan żuć gumy turbo?

Chyba jak niegdyś każde dziecko. Pojawiły się gumy Kaczora Donalda, później były Turbo i Wrigley's Spearmint.

Trefl górą: Jak długo planujesz grać dla Trefla? Czy w Gdańsku planujesz zakończyć karierę?

Wiem, że jestem już bliżej końca kariery niż jej początku. Jeżeli moje ciało i dyspozycja pozwolą, to zamierzam grać i cieszyć się emocjami.


Playoff

Ćwierćfinały
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
1 miejsce po rundzie zasadniczej
1 0
Ślepsk Malow Suwałki
8 miejsce po rundzie zasadniczej
PGE Skra Bełchatów
4 miejsce po rundzie zasadniczej
1 0
Asseco Resovia
5 miejsce po rundzie zasadniczej
Jastrzębski Węgiel
2 miejsce po rundzie zasadniczej
1 0
Aluron CMC Warta Zawiercie
7 miejsce po rundzie zasadniczej
TREFL GDAŃSK
3 miejsce po rundzie zasadniczej
1 0
Verva Warszawa Orlen Paliwa
6 miejsce po rundzie zasadniczej
Półfinały
Finał

Czytelnicy Trojmiasto.pl

Opinie (8) 2 zablokowane

 • Paulina

  Dalej VERVA do zwycięstwa!!!!!!

  • 2 30

 • Trefl!!!

  Do boju Trefl po zwycięstwo!!!

  • 17 1

 • Hej Treflu tylko zwycięstwo

  • 10 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.