Trefl Gdańsk. Siatkarze spotkają się z kibicami. Mateusz Mika wróci do PlusLigi

17 sierpnia 2021, 15:00
Damian Konwent

Trefl Gdańsk

Trefl Gdańsk tradycyjnie przed startem sezonu spotka się z kibicami. Wśród obecnych będzie m.in. Mateusz Mika (w środku), który dochodzi do pełni zdrowia po zerwanych więzadłach w kolanie. Więcej zdjęć (2)

Trefl Gdańsk tradycyjnie przed startem sezonu spotka się z kibicami. Wśród obecnych będzie m.in. Mateusz Mika (w środku), który dochodzi do pełni zdrowia po zerwanych więzadłach w kolanie.

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Trefl Gdańsk tradycyjnie przed startem sezonu spotka się z kibicami. Wśród obecnych będzie m.in. Mateusz Mika (w środku), który dochodzi do pełni zdrowia po zerwanych więzadłach w kolanie.

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Trefl Gdańsk spotka się z kibicami w piątek, 20 sierpnia, w godz. 18-20, w MoloteceMapka. Będzie miniprezentacja, wspólne gry oraz okazja do autografów i zdjęć. Wstęp jest darmowy. Obecny będzie m.in. Mateusz Mika, który ma być gotowy na inaugurację sezonu PlusLigi po zerwaniu więzadeł krzyżowych w kolanie. Natomiast wcześniej, o godz. 14, na położonym obok Lotos Stadionie LetnimMapka odbędzie się turniej siatkówki plażowej.Sprawdź inne imprezy na Lotos Stadionie Letnim w dniach 20-22 sierpniaWiele wskazuje, że Mateusz Mika będzie gotów do gry od pierwszego meczu sezonu PlusLigi 2021/22. Siatkarz przystąpił do treningów z drużyną od początku okresu przygotowawczego, więc ma jeszcze ponad miesiąc na powrót do pełnej dyspozycji. Inauguracja rozgrywek zaplanowana jest na 2-3 września.

- Mateusz dostał już zielone światło od lekarza, by zacząć skakać. W ostatnim czasie przeszedł także testy siłowe w Rehasporcie, które nie wykazały dużych różnic w porównaniu do nogi zdrowej. Stopniowo wdrażamy Mateusza do treningów siatkarskich, tak by był gotowy do gry z początkiem sezonu, choć oczywiście wiele będzie zależało od pracy, którą wykona w ciągu najbliższych siedmiu tygodni - mówi Piotr Ślugajski, fizjoterapeuta Trefla Gdańsk.
Przypomnijmy, że Mateusz był podstawowym przyjmujący żółto-czarnych w poprzednich rozgrywkach. Jednak na początku grudnia zerwał więzadło krzyżowe przednie w prawym kolanie podczas treningu. Następnie musiał przejść zabieg operacyjny oraz rehabilitacyjny.

Mateusz Mika: Chcę wrócić do pełni sił. Przeczytaj wywiad z 30 grudniaMateusz Mika

Mateusz Mika

Dane:

ur.:
1991-01-21
wzrost.:
206
waga.:
92
Ocena z sezonu:
4.27 (798 ocen)
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu

więcej »Jednak kibice będą mieli okazję do spotkania z kibicami już wcześniej niż w październiku, ale i nie tylko z nim, ale z całym zespołem Trefla Gdańsk. Miting z drużyną odbędzie się w piątek, 20 sierpnia, o godz. 18, w Molotece, obok Lotos Stadionu Letniego w BrzeźnieMapka.

Wydarzenie rozpocznie się od mini prezentacji drużyny, a następnie głos zabiorą i przywitają się z kibicami nowi gracze Trefla - mistrz Polski Lukas Kampa, plusligowy debiutant Patryk Łaba, a także młodzi wychowankowie klubu. Tradycyjnie przed nowym sezonem fanów powitają również trener Michał Winiarski i kapitan zespołu Mariusz Wlazły. Po bliższym poznaniu całego składu Trefla nadejdzie czas na animacje, do których zaproszeni zostaną również kibice.

Trefl Gdańsk wprowadził nowość do treningów. Sprawdź jakąSiatkarze Trefla Gdańsk grają na stołach teqball


Nie zabraknie wspólnych gier w plażówkę, bule oraz wielkie kółko i krzyżyk. O wspaniałą atmosferę wśród najmłodszych dbać będzie mewa Airnest z Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy, a na wszystkich uczestników sportowych zabaw i konkursów czekać będą oczywiście upominki m.in. od marki Trefl. Będzie też okazja do autografów, pamiątkowych zdjęć i rozmów z zawodnikami.

Lukas Kampa o Treflu Gdańsk: Chciałbym tu grać jak najdłużej. Przeczytaj wywiad z NiemcemTrefl na plaży zamelduje się w niemal pełnym składzie. Zabraknie tylko Moritza Reicherta, który przygotowuje się z kadrą Niemiec do mistrzostw Europy. Nieobecni będą też Karol Urbanowicz i Jordan Zaleszczyk, którzy w tym tygodniu rozpoczynają zgrupowanie kadry U-21 przed wrześniowymi mistrzostwami świata, które odbędą się we Włoszech i Bułgarii.

Spotkanie odbędzie się na świeżym powietrzu z zachowaniem wszelkich obostrzeń epidemiologicznych. Maksymalna liczba uczestników to 150 osób, a do limitu nie wliczają się osoby w pełni zaszczepione przeciwko SARS-CoV-2. Wstęp na spotkanie jest wolny.

Lotos Stadion Letni w Brzeźnie to stolica polskich sportów plażowych. Więcej zdjęć (2)

Lotos Stadion Letni w Brzeźnie to stolica polskich sportów plażowych.

fot. Lotos Stadion Letni Gdańsk

Lotos Stadion Letni w Brzeźnie to stolica polskich sportów plażowych.

fot. Lotos Stadion Letni Gdańsk

Turniej siatkówki plażowejTuż przed piątkowym spotkaniem z kibicami Trefl Gdańsk zaprasza do udziału w otwartym turnieju siatkówki plażowej Trefl Summer Cup, który jest organizowany przez gdański klub oraz Stowarzyszenie Akademia Sportu.

Rozgrywki 8 par (męskich, żeńskich lub mieszanych) zostaną rozegrane systemem brazylijskim. W eliminacyjnym etapie lepszą drużynę wyłaniać będzie set grany do 21. punktów, a w ramach starć o pierwsze i trzecie miejsce odbędą się dwa sety do 21 punktów oraz ewentualny tie-break grany do 15 "oczek". Dla wszystkich uczestników organizatorzy przygotowali zestawy powitalne z m.in. puzzlami marki Trefl, czy voucherami do sopockiego Aquaparku. Na zwycięzców całego turnieju oraz pary, które zajmą drugie i trzecie miejsce czekają zarówno medale, jak i m.in. vouchery do wykorzystania w Molotece, czy karnety na mecze Trefla Gdańsk w sezonie 2021/2022 lub koszulki meczowe.

Stolica sportów plażowych otwarta od 11 czerwca. Sprawdź cały harmonogram wydarzeń na Lotos Stadionie LetnimStart w turnieju jest wolny, a do udziału może się zgłosić każda chętna para (męska, żeńska lub mieszana), której członkowie mają ukończone 18 lat. O starcie decydować będzie kolejność zgłoszeń, które do końca dnia w czwartek, 19 sierpnia przyjmuje Marek Mruk (m.mruk@treflgdansk.pl). Wszystkie pary, które będą brać udział w turnieju będą poproszone tuż przed rozpoczęciem zawodów - w piątek 20 sierpnia o godz. 13:45 - o wypełnienie na miejscu koniecznych formalności. Również odbędzie się losowanie przeciwników, a o 14 rozpocznie się granie z pięknym widokiem na Bałtyk i molo w Brzeźnie. Na wszystkich uczestników turnieju czekać będzie także posiłek, a mecze sędziować będą delegaci Pomorskiego Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej.

Opinie (4)

  • No nareszcie !!!! Wszyscy chcemy oglądać zdrowego i mocarnego Mikusia w akcji !!

    • 11 3

  • Brawo

    • 6 3

  • Super,do zobaczenia w piątek

    • 6 3

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.