Trefl Sopot - GTK Gliwice 91:68. Złe miłego początki koszykarzy

11 września 2021 (artykuł sprzed 2 lat)

Trefl Sopot przegrał pierwszą kwartę z GTK, ale Brandon Young i jego koledzy poderwali się w kolejnych. Efektem jest pewne zwycięstwo. Trefl Sopot przegrał pierwszą kwartę z GTK, ale Brandon Young i jego koledzy poderwali się w kolejnych. Efektem jest pewne zwycięstwo.

Trefl Sopot pokonał w Hali 100-lecia GTK Gliwice 91:68 (20:24, 24:15, 25:19, 22:10) w meczu 2. kolejki Enea Basket Ligi. Żółto-czarni przegrali pierwszą kwartę, ale to były złe miłego początki. Kolejne partie były już pod kontrolą zespołu Marcina Stefańskiego. Pięciu jego koszykarzy zaliczyło podwójne zdobycze punktowe.

Asseco Arka Gdynia - Enea Astoria Bydgoszcz 74:97. Przeczytaj relację oraz wystaw oceny koszykarzom i trenerowi

TREFL: Moten 12 pkt (2x3), Sharma 11, Franke 8 (2x3, 5 as.), Kolenda 8 (2x3), Szlachetka 4 oraz Young 17 (2x3), Gruszecki 12 (2x3), Leończyk 10, Davis 9 (1x3, 9 zb.), Ziółkowski 0, Łałak 0, Klawa 0

GTK: Hinds 17 (2x3, 5 as.), Ramstedt 12, Stumbris 11 (3x3, 7 zb.), Woods 7 (1x3), Gołębiowski 2 oraz Williams 12 (4x3), Wiśniewski 4, Szymański 2, Put 1

Trefl Sopot nie rozpoczął zbyt dobrze spotkania z GTK Gliwice. Spotkanie w Hali 100-lecia Sopotu goście otworzyli serią 5 pkt z rzędu. Trafieniem zza łuku przerwał ją Michał Kolenda, ale sopocianie nie byli w stanie odbić prowadzenia. Na remis trafiali Darious MotenYannick Franke za 3 pkt.

Gliwiczanie zdołali nawet odskoczyć na 17:10 po trójce Jabarie Hindsa. Dopiero w ostatniej minucie premierowej kwarty, po trafieniach Karola GruszeckiegoBrandona Younga po własnym przechwycie, Trefl zbliżył się na 4 pkt.

Przeczytaj, na co liczyli trójmiejscy trenerzy przed 2. kolejką Energa Basket Liga

Drugą partię goście otworzyli trójką Matthew Williamsa, później prowadzenie podtrzymał z dystansu Keyshawn Woods a na 37:29 trafił spod kosza Daniel Gołębiowski. Trefl rozkręcał się długo, ale kiedy sopocianie zaczęli grać swoje, nie dali rywalom szans. W niespełna dwie minuty zespół trenera Marcina Stefańskiego rzucił 10 pkt z rzędu i z 29:37 zrobiło się 39:37 po trójce Younga.

Wyrównał Hinds, ale sopocianie odpowiedzieli 5-punktową serią zakończoną tuż przed przerwą efektownym alley oop. Josh Sharma załadował piłkę do kosza po podaniu Younga (44:39).

Gliwiczanie po powrocie na parkiet zdołali nawet odbić prowadzenie (56:52), ale trzy trójki (Franke, Young, Gruszecki) w nieco ponad 2 minuty, załatwiły sprawę. Na ostatnią partię gliwiczanie zostali bez jakichkolwiek argumentów. Trefl zaliczył serię 12:0, a rywale nie byli w stanie zdobyć punktów przez blisko 7 minut.

Sopocianom nie zaszkodziła nawet znacznie gorsza skuteczność zza łuku (11 celnych rzutów na 31 prób przy 10/24 gości). Zdominowali grę na tablicach, zdecydowanie lepiej radzili sobie w szybkim ataku pewnie sięgnęli po pierwsze zwycięstwo w sezonie.

Wyniki 2 kolejki

• TREFL SOPOT - GTK Gliwice 91:68 (20:24, 24:15, 25:19, 22:10)
  • ASSECO ARKA GDYNIA - Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz 74:97 (27:29, 12:25, 22:21, 13:22)
  • Grupa Sierleccy Czarni Słupsk - Polski Cukier Pszczółka Start Lublin 66:62 (14:18, 26:18, 7:11, 19:15)
  • King Szczecin - HydroTruck Radom 103:112 (33:20, 21:30, 23:26, 26:36)
  • Anwil Włocławek - Enea Zastal BC Zielona Góra 89:82 (22:26, 19:19, 24:16, 24:21)
  • Legia Warszawa - Twarde Pierniki Toruń 105:68 (27:14, 28:26, 29:20, 21:8)
  • Arged BM Stal Ostrów Wlkp. - Śląsk Wrocław 83:74 (23:20, 23:16, 22:14, 15:24)
  • PGE Spójnia Stargard - MKS Dąbrowa Górnicza 75:71 (18:14, 18:21, 23:17, 16:19)
  • Awansem z 5. kolejki:
  • Zastal - Dąbrowa 91:79 (30:27, 14:21, 22:18, 25:13)

Opinie (9) 1 zablokowana

• Davisa już ktoś zwalniał po pierwszym meczu. (3)

• 9 1

• D (2)

Nieprzekonująco swoją gra, ma poważne problemy w czytaniu gry. 9 pkt to nie jest napewno zle .
      Czas pokaże....

• 3 1

• Punkty to tylko jeden z elementów. (1)

Kto był na meczu, widział jego walkę o każdą piłkę. 9 zbiórek, eval 17 i +/- 24.
        Mnie przekonał.

• 3 1

• Byłem widziałem...zangazoeanie może i było ale mizerne efekty.1:1 90 % przegrał.co gorsze padały z nich trójki.
          Dużo lepiej w tym elementem wygląda np. Młody Ziółkowski.
          Bardzo przeciętny gracz podobnie jak nasza1. Young obronił się dziś punktowo ale ma slaba technikę i duże problemy z minięciem nawet wysokich.
          Dziś na wyróżnienie zasługuje tylko Michał, reszta słabo...ma tle nienAeszego GTK.

• 3 6

• Rozgrywający (2)

Brawo Trefl za walkę. Przydało się doświadczenie pod koszem Leończyka, zaangażowanie Davisa i kolegów. Problemem jest konstruowanie akcji przez rozgrywającego i bezruch pozostałych.Trudne zadanie dla trenera,

• 8 1

• eeee, co ty oglądałeś?

ruch był, ale przynajmniej w pierwszej połowie gtk miało jeszcze siłę i całkiem dobrze kryli i przejmowali w obronie. W ataku zasadniczo nie mieliśmy problemów ani w tym ani w poprzednim meczu, natomiast tydzień temu zabrakło obrony.

• 3 0

• Z atakim jest źle ale obrona to katastrofa. 1 połowa 0 obrony. Gtk robiło nas w balona.
      Obrona musi być znacznie poprawioną. Z Toruniem było podobnie ale oni wytrzymali a gtk zaczęło się gubić i popełniać fatalne w skutkach straty.
      SOPOT wygrał tylko dlatego że Gliwice zawaliły totalnie 2 połowa.
      Dużo pracy w Treflu. Weryfikacja przyjdzie z lepszymi zespołami.