Trefl Sopot - HydroTruck Radom 80:70. Debiut 17-letniego koszykarza

22 stycznia 2021 (artykuł sprzed 3 lat)

Nuni Omot zdobył najwięcej punktów dla Trefla Sopot w wygranym meczu z HydroTruckiem Radom. Nuni Omot zdobył najwięcej punktów dla Trefla Sopot w wygranym meczu z HydroTruckiem Radom.

Trefl Sopot pokonał Hydroruck Radom 80:70 (17:17, 21:15, 23:19, 19:19) w meczu 23. kolejki Energa Basket Ligi. Wobec osłabień kadrowych debiut zaliczył 17-letni rozgrywający Hubert Łałak. Dla podopiecznych Marcina Stefańskiego był to pierwszy występ po kwarantannie i blisko dwutygodniowym rozbracie z rozgrywkami. Teraz od razu koszykarze muszą wejść na wysokie obroty, gdyż już w poniedziałek, 25 stycznia o godzinie 17:35 czeka ich wyjazdowe spotkanie z Zastalem Zielona Góra.

Asseco Arka Gdynia - Legia Warszawa 83:92. Relacja, możliwość wystawienia ocen koszykarzom i trenerowi

TREFL: Omot 23 (1x3, 8 zb.), Olejniczak 15 (11 zb.), Gruszecki 11 (3x3), M.Kolenda 8 (2x3, 7 zb.), Paliukenas 7 oraz Ł.Kolenda 10 (7 as.), Kowalenko 4, Ziółkowski 2, Łałak, Klawa

HYDROTRUCK: Hinds 20 (2x3),Ostojić 15 (1x3, 13 zb.), Zegzuła 10 (2x3), Strumbris 8 (1x3, 6 zb.), Griffin 7 oraz Prahl 6, Lewandowski 2, Zalewski 2, Piechowicz, Wall, Tomaszewski

Michał Kolenda: Dokończę sezon w Sopocie

Dla Trefla Sopot był to pierwszy mecz w Energa Basket Lidze po blisko dwutygodniowej przerwie i kwarantannie spowodowanej koronawirusem. Nie wszyscy kluczowi koszykarze byli zdolni do występu. Brakowało m.in. Pawła Leończyka, Dariousa MotenaTysona Hawsa.

Wynik spotkania w hali treningowej Ergo Areny otworzył Martynas Paliukenas, a w 4. minucie po akcji Anunwy Omota było 6:2. Rywale mieli kłopoty ze skutecznością, ale dogonili remis już na 8:8 i bez rozstrzygnięcia zakończyła się też inauguracyjna kwarta (17:17).

Na początku drugiej kwarty sopocianie dominowali bezsprzecznie. Otworzyli ją od 6:0, a po "trójce" Filipa Zegzuły dołożyli 10 punktów z rzędu. Tym samym w 16. minucie było już 33:20 dla Trefla.

Koronawirus w Treflu Sopot. Konieczne zmiany w terminarzu i kwarantanna

Goście nie pasowali, mimo że aż do 29. minuty punkty w tym zespole zdobywali wyłącznie koszykarze pierwszej piątki. Na przerwę zeszli z 6-punkową stratą, a w trzeciej kwarcie nie pozwalali by straty przekroczyły 12 punktów.

Wynik po pół godzinie gry był niski, gdyż w obu drużynach szwankowały rzuty za trzy punkty. Skuteczność w tym elemencie była na poziomie 21-22 procent, a z obu stron widzieliśmy po około 20 takich prób.

W ostatnią kwartę Trefl wszedł z 10-punktową przewagą głównie dlatego, że lepiej grał na deskach. Miał wówczas o 10 więcej zbiórek (36:26), ale też popełnił dwukrotnie więcej strat od rywali (5:10).

Trzech koszykarzy Trefla Sopot powołanych do reprezentacji Polski

Na tablicach w miejscowej drużynie dominował Dominik Olejniczak, który łącznie zaliczył 11 zbiórek, a mecz kończył z double-double, potwierdzając reprezentacyjną formę. Podobnym osiągnięcie popisał się w szeregach radomian Donilo Ostojić, który z tablic zebrał aż 13 piłek.

Czwartą odsłonę "trójką" rozpoczął najskuteczniejszy tego dnia w szeregach miejscowych Omot. W 34. minucie po wolnych Karola Gruszeckiego przewaga wzrosła do 67:53. To skutecznie zgasiło ochotę rywali do walki o niespodziankę. Już do końca Trefl pewnie kontrolował grę i wynik.

Trener Marcin Stefański na ostatnią minutę wpuścił do gry rezerwowych. Debiut zaliczył 17-letni rozgrywający Hubert Łałak.

Wyniki 23 kolejki

• ASSECO ARKA GDYNIA - Legia Warszawa 83:92 (15:16, 20:28, 26:17, 22:31)
  • TREFL SOPOT - HydroTruck Radom 80:70 (17:17, 21:15, 23:19, 19:19)
  • Enea Zastal BC Zielona Góra - Enea Astoria Bydgoszcz 104:76 (24:24, 22:13, 26:10, 32:29)
  • PGE Spójnia Stargard - Polski Cukier Toruń 86:79 (22:15, 25:17, 13:28, 26:19)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - Anwil Włocławek 87:84 (31:18, 23:18, 18:17, 15:31)
  • GTK Gliwice - Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. 81:102 (14:32, 25:24, 23:20, 19:26)
  • Śląsk Wrocław - Pszczółka Start Lublin 91:77 (22:17, 27:18, 18:21, 24:21)
  • King Szczecin - Polpharma Starogard Gd. 101:74 (24:30, 29:20, 24:11, 24:13)