Trefl Sopot - Polski Cukier Toruń 96:67. Rodzina Treflików na trybunach

26 października 2020, 20:35

Trefl Sopot pokonał pewnie Polski Cukier Toruń 96:67 (24:12, 23:16, 28:23, 21:16) w meczu Energa Basket Ligi rozegranym awansem z 14. kolejki. Na trybunach znalazło się 150 postaci z serialu animowanego "Rodzina Treflików". Tak będzie teraz na wszystkich meczach koszykarzy i siatkarzy Trefla Gdańsk w Ergo Arenie aż widownię nie będą mogli wrócić kibice.

TREFL: Leończyk 18 (6 zb.), Haws 17 (2x3), Gruszecki 14 (4x3), M.Kolenda 7 (1x3), Moten 2 oraz Ł.Kolenda 14 (2x3, 5 zb.), Olejniczak 13 (5 zb.), Kowalenko 5 (1x3), Paliukenas 4 (5 zb.), Pułkotycki 2, Ziółkowski, Rompa

POLSKI CUKIER: Jackson 20 (3x3), Trotter 9 (1x3, 5 zb.), Diduszko 6 (1x3), Kulig 5, Cel 2 (6 zb., 5 st.) oraz Bragg Jr. 20 (4x3, 7 zb.), Woods 5 (1x3), Samsonowicz, Perka, Kondraciuk, Wieluński

TREFL Sopot

Polski Cukier nie był w stanie nawiązać walki z Treflem Sopot, gdyż goście mieli fatalnie ustawione celowniki. W połowie trzeciej kwarty, gdy gospodarze odskoczyli na 29 punktów (61:32), skuteczność z gry przyjezdnych wynosiła zaledwie 25 procent!

Żółto-czarni prowadzili od początku do końca. Rejestr punktowy otworzył Michał Kolenda, a Tayson Haws po rzutach wolnych poprawił na 4:0. Gdy zaczęli punktować również wysocy: Paweł Leończyk i Dominik Olejniczak, a za trzy trafiali: Haws i Karol Gruszecki w 9. minucie było 23:8 dla żółto-czarnych.

W drugiej kwarcie utrzymywała się cały czas ponad 10-punktowa przewaga Trefla. Na przerwę drużyny schodziły przy korzystnym wyniku dla ekipy Marcina Stefańskiego 47:28.

Po zmianie stron Trefl już mógł sobie nieco pofolgować w defensywie bez żadnych przykrych następstw. Nikt nie miał wątpliwości, kto zainkasuje 2 punkty. Trenerzy jednak nie oszczędzali kluczowych tego dnia graczy. Leończyk i Gruszecki w Treflu oraz Donovan Jackson i Obie Trotter w Polskim Cukrze w ciągu trzech kwart zaliczyli ponad 27 minut gry.

Dopiero pod koniec meczu obaj trenerzy głębiej sięgnęli do zasobów ławek rezerwowych i na parkiecie zaprezentowali się wszyscy koszykarze wpisani do meczowego protokołu. Gospodarzom nie udało się poprawić najwyższej strzeleckiej zdobyczy w tym sezonie, z meczu z Polpharmą Starogard Gdański, której rzucili 110 punktów.

Rodzina Treflików od kuchni - materiał archiwalny

Mecz w związku z obostrzeniami pandemicznymi odbył się bez udziału publiczności, ale był zarazem pierwszym spotkaniem, na którym trybuny nie były zupełnie puste. Od tego spotkania na widowni zasiadło 150 postaci z serialu animowanego "Rodzina Treflików". Do czasu obostrzeń towarzyszyć będą one meczom nie tylko koszykarzy, ale także siatkarzy Trefla Gdańsk.

- W związku z aktualnie panującą sytuacją epidemiczną oraz obowiązującymi obostrzeniami, które wykluczają udział kibiców w wydarzeniach sportowych, wspólnie z naszym sponsorem tytularnym - firmą Trefl SA, podjęliśmy działania, które mają na celu uatrakcyjnić mecze Trefla Sopot i Trefla Gdańsk. Wspólne rozmowy zaowocowały pomysłem na odwzorowanie bohaterów serialu animowanego "Rodzina Treflików" w formie postaci, które mogą zasiąść na trybunach. Chcemy sprawić, by w nowej rzeczywistości nasze spotkania nadal były atrakcyjne dla wielu pokoleń, a jednocześnie przypominać o rodzinnych wartościach, które są bliskie zarówno klubom, jak i firmie Trefl - mówi Marek Wierzbicki, prezes Trefla Sopot.
Gdy tylko koszykarscy i siatkarscy fani będą mogli wrócić do hal, część postaci zostanie przekazana do okolicznych przedszkoli.

Przypomnijmy, że "Rodzina Treflików" to pierwsza produkcja w Polsce wykonana w technice lalkowej z wykorzystaniem druku 3D. Animacja dedykowana jest dzieciom w wieku od 3 do 6 lat i od czerwca 2016 roku jest emitowana w TVP ABC. Do końca roku 2020 roku planowana jest premiera 6. sezonu bajki.

Wyniki 11 kolejki

ASSECO ARKA GDYNIA - Enea Astoria Bydgoszcz 75:78 (20:15, 19:22, 11:16, 25:25)
TREFL SOPOT - King Szczecin 77:82 (8:22, 21:12, 19:25, 29:23)
Anwil Włocławek - Zastal Enea BC Zielona Góra 67:90 (17:24, 24:21, 11:22, 15:23)
Polski Cukier Toruń - Polpharma Starogard Gd. 99:90 (30:18, 23:28, 19:14, 27:30)
Pszczółka Start Lublin - Legia Warszawa 79:82 (24:16, 19:21, 25:28, 11:17)
GTK Gliwice - Śląsk Wrocław 85:91 (23:22, 16:17, 27:24, 19:28)
PGE Spójnia Stargard - HydroTruck Radom 84:71 (21:17, 17:21, 18:20, 28:13)
Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. - MKS Dąbrowa Górnicza 83:70 (26:14, 18:18, 15:23, 24:15)