Trefl Sopot - Śląsk Wrocław 79:60. Jakość koszykarzy powróciła

dak.
10 listopada 2020 (artykuł sprzed 3 lat)

Trefl Sopot wrócił na właściwe tory po dwóch porażkach z rzędu. Trefl Sopot wrócił na właściwe tory po dwóch porażkach z rzędu.

Trefl Sopot pokonał Śląsk Wrocław 79:60 (15:11, 22:18, 22:14, 20:17) w zaległym meczu 9. kolejki Energa Basket Ligi. Żółto-czarni kontrolowali przebieg spotkania od samego początku, a po przerwie tylko potwierdzili dobrą grę. Tym samym po dwóch porażkach z rzędu powróciła jakość sopockich koszykarzy, do której wcześniej nas przyzwyczaili.

TREFL: Olejniczak 16 (9 zb.), Moten 14 (2x3), Ł. Kolenda 7, Gruszecki 7 (1x3), Paliukenas 6 (6 as.) oraz Haws 14 (2x3), Leończyk 10, M.Kolenda 3 (1x3), Rompa 2, Ziółkowski 0, Pułkotycki 0, Klawa 0

ŚLĄSK: Ramljak 13 (3x3, 7 zb.), Jovanović 9, Stewart 8, Keller 3 (9 zb.), Gabiński 2 oraz Gibson 8 (1x3), Szlachetka 7 (1x3), Dziewa 6, Gordon 4 (1x3), Tomczak 0, Żeleźniak 0

W meczowej kadrze po raz kolejny zabrakło Witalija Kowalenko. Jeszcze przed spotkaniem Trefl Sopot poinformował, że z powodu zerwanej torebki stawowej palca, skrzydłowego będzie brakowało od 4 do 6 tygodni. Taki obrót sytuacji sprawił, że Marcin Stefański w podstawowej rotacji ma 8 zawodników, nie wliczając młodzieży.

Darious Moten, koszykarz Trefla Sopot wybierał prezydenta USA. Jak głosował?

Spotkanie dobrze rozpoczął Karol Gruszecki, który trafił zza łuku, będąc przy okazji faulowanym. Rywale zaczęli spokojnie od punktowania spod kosza. Widać było, że sopocianie od początku realizowali swój plan, bo po trafieniu, a następnie wsadzie Dominika Olejniczaka, wrocławianie nie potrafili zagrozić gospodarzom. Uaktywnił się również Darious Moten, ale to Paweł Leończyk przypieczętował wynik pierwszej kwarty (15:11).

W drugiej partii oba zespoły narzuciły jeszcze większe tempo. Po akcjach kapitana było 19:11, ale rywale szybko odpowiedzieli serią 6:0. Co ciekawe, niemal do samej przerwy gospodarze punktowali już tylko z linii rzutów wolnych, zdobywając aż 13 "oczek" w ten sposób, a właśnie ten element był do poprawy po ostatnich meczach. Ostatnie słowo należało do TJ Hawsa, po "trójce" którego było 37:29.

Po wymianie ciosów po zmianie stron, żółto-czarni zachowywali bezpieczny dystans. W końcu powiększyli go do aż 18 punktów (52:34) i wydawało się, że właśnie ten moment był kluczowym w całym starciu. Rywale przebudzili się i próbowali coś zmienić, ale koszykarze Trefla opowiadali na każde ich trafienie.

Sposoby klubów na trybuny bez kibiców. Czym je zasłonić, a może i zarobić?

Ostatnia kwarta była formalnością. Widać to było nawet po zawodnikach Śląska, którzy przypatrywali się jak rywale zdobywają kolejne punkty. Na minutę przed końcem przewaga wynosiła aż 27 punktów, ale goście potrafili jeszcze wykrzesać z siebie energię i ostatecznie zminimalizowali rozmiary porażki do 19 "oczek".

Skuteczność z gry Trefla wyniosła 51 proc. (27 z 52), a Śląska - 38 proc. (21 z 55). Gospodarze byli lepsi także pod względem "trójek", trafiając 6 z 16 takich rzutów (37 proc.). Rywale trafili tyle samo, ale potrzebowali 21 prób (28 proc.). Walka pod tablicami również rozstrzygnęła sia na korzyść miejscowych (35 do 27). Jednak może martwić liczna strat, gdyż sopocianie popełnili ich o 3 więcej niż wrocławianie (17 do 14).

Wyniki 12 kolejki

• Zastal Enea BC Zielona Góra - ASSECO ARKA GDYNIA 104:58 ( 21:15, 28:8, 31:10, 24:25 )
  • Legia Warszawa - TREFL SOPOT 78:72 (20:13, 8:13, 23:22, 27:24)
  • Śląsk Wrocław - King Szczecin 91:73 (16:19, 30:18, 21:20, 24:16)
  • Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. - Polski Cukier Toruń 85:80 (24:17, 25:27, 24:16, 12:20)
  • Pszczółka Start Lublin - MKS Dąbrowa Górnicza 76:74 (17:8, 17:16, 11:31, 31:19)
  • HydroTruck Radom - GTK Gliwice 87:80 (30:9, 19:21, 24:30, 14:20)
  • Anwil Włocławek - PGE Spójnia Stargard 84:96 (8:24, 35:22, 18:25, 23:25)
  • Enea Astoria Bydgoszcz - Polpharma Starogard Gd. 94:89 (27:25, 20:26, 21:20, 26:18)
  • Mecz zaległy z 9. kolejki
  • TREFL - Śląsk 79:60 (15:11, 22:18, 22:14, 20:17)
  • Mecz zaległy z 10. kolejki
  • Anwil - Enea Astoria 90:71 (23:9, 28:21, 12:19, 27:22)
dak.

Opinie (9)

• (1)

Kolendziaki jak zwykle, grali ponizej poziomu ligi. Dlaczego nie mozna ich w koncu wywalic

• 10 23

• Michał akurat dobrze gra . Gorzej z forsowaniem slabego Łukasza

Niestety układy zapewne. Ich tatuś sobie zazyczyl lukaszka na 1 pg A ci to realizuja.