Trefl Sopot nie przełamał się ze Stelmetem Zielona Góra. Szósta z rzędu porażka koszykarzy

21 listopada 2018 (artykuł sprzed 5 lat)

Koszykarze Trefla Sopot nie przełamali się pod wodą tymczasowego trenera, Krzysztofa Roszyka. Koszykarze Trefla Sopot nie przełamali się pod wodą tymczasowego trenera, Krzysztofa Roszyka.

Trefl Sopot prowadzony przez Krzysztofa Roszyka nie był w stanie przełamać się w meczu ze Stelemtem Enea BC Zielona Góra. Jedna z najlepszych drużyn Energa Basket Ligi spokojnie wygrała z żółto-czarnymi 93:75 (25:15, 24:20, 17:15, 27:25). Przed Treflem teraz niemal trzy tygodnie przerwy, w czasie której zostanie zatrudniony nowy trener.

Stelmet Enea: Sokołowski 17 (1x3), Sakić 10 (1x3, 5 zb.), Starks 5 (1x3, 6 as.), Hrycaniuk 4 (5 zb.), Zamojski 2 oraz Devoe 24 (33), Planinić 16 (10 zb.), Matczak 6 (2x3), Mąkowski 5 (1x3), Savović 4, Koszarek 0 (14 as.), Mokros 0

TREFL: Milovanović 16 (9 zb.), Leończyk 14 (1x3), Taylor 10 (2x3, 5 as.), Ł. Kolenda 8 (1x3), McCray 5 oraz Jeszke 9, Kulka 8 (2s3), Baker 5 (1x3, 6 as., 6 st.), Motylewski 0

Przechodzący przez proces zmian na ławce trenerskiej Trefl Sopot wybrał się w środę na boisko jednej z najlepszych drużyn Energa Basket Ligi, czyli Stelmetu Enea BC Zielona Góra. Trudno było więc oczekiwać, że uda się mu przerwać serię pięciu meczów bez zwycięstwa.

W oczekiwaniu na nowego, zagranicznego szkoleniowca, drużynę poprowadził w Zielonej Górze dotychczasowy asystent, Krzysztof Roszyk. Po raz pierwszy w sezonie, w wyjściowej piątce Trefla pojawił się Toney McCray. Na ławkę powędrował natomiast Ian Baker.

Mecz zaczął się całkiem dobrze dla przyjezdnych. Po trafieniach Pawła Leończyka oraz Łukasza Kolendy było 5:0, a gdy pierwszy z nich ponownie rzucił do kosza, w 4. min. zrobiło się 9:3 dla sopocian. 4 punkty z rzędu Nikoli Milovanovicia i na początku 8. min. Trefl prowadził 13:9. Niestety, do końca kwarty przyjezdni trafili już tylko raz, za to gospodarze zdobyli aż 16 pkt i to oni prowadzili 25:15.

10-punktowa przewaga Stelmetu utrzymywała się do 14. min. Wówczas za trzy trafił Grzegorz Kulka, następne punkty dołożył Leończyk i było już tylko 32:28. Na tym jednak skończył się dobry okres gry Trefla w tej części spotkania. Stelmet odpowiedział serią 9:0, a goście ponownie trafili do kosza dopiero w 18. min. Na tablicy wyników mieliśmy wtedy 41:30. Sopocianie nie mogli rzucić celnie do kosza także w ostatnich 60 sekundach drugiej kwarty. 4 pkt dołożył za to Darko Planinić (49:35).

Po zmianie stron Stelmet dalej nie spuszczał z tonu. A to oznaczało dla Trefla, że będzie pozostawał coraz bardziej w tyle. Choć trzecią kwartę zaczął od trafienia Leończyk, to po raz kolejny z gry sopocianie oddali celny rzut dopiero w 24. min, dzięki Damianowi Jeszke. Żółto-czarni przegrywali jednak 40:57. W kolejnej minucie Stelmet miał już 20 pkt przewagi (60:40) i dalej nie lekceważył rywala. Serię gospodarzy przerwał w 28. min. Kulka (66:42). Jak się okazało, zapoczątkował tym serię 10:0, ale pomimo jej, na początku czwartej części gry Trefl i tak tracił 16 pkt.

Serie przedłużył o 5 pkt Leończyk (66:55), później nadzieję dał jeszcze Milovanović (68:57). Wystarczyło jednak, aby Stelmet przyspieszył grę, zdobył w półtorej minuty 8 pkt (76:57) i ponownie miał spokojne prowadzenie. Przewaga zielonogórzan była widoczna i każde próby zniwelowania straty przez Trefla były w odpowiednim momencie stopowane.

Żółto-czarni mają teraz czas na to, aby poprawić grę oraz zatrudnić nowego trenera. Czas bowiem na okienko reprezentacyjne. Kolejny mecz zagrają dopiero 10 grudnia, u siebie z GTK Gliwice.

Wyniki 8 kolejki

• Polpharma Starogard Gd. - ARKA GDYNIA 100:104 (24:26, 26:28, 22:23, 28:27)
  • Stelmet Enea BC Zielona Góra - TREFL SOPOT 93:75 (25:15, 24:20, 17:15, 27:25)
  • GTK Gliwice - King Szczecin 95:81 (22:15, 16:20, 26:18, 31:28)
  • Legia Warszawa - Anwil Włocławek 72:103 (16:29, 25:23, 12:25, 19:26)
  • AZS Koszalin - Rosa Radom 78:75 (18:17, 20:20, 18:15, 22:23)
  • Miasto Szkła Krosno - Spójnia Stargard 93:76 (17:21, 29:28, 16:12, 31:15)
  • TBV Start Lublin - BM Slam Stal Ostrów Wlkp. 88:83 (23:17, 24:13, 18:31, 23:22)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - Polski Cukier Toruń 93:84 (24:20, 28:23, 23:19, 18:22)