Trefl Sopot nie przełamał się ze Stelmetem Zielona Góra. Szósta z rzędu porażka koszykarzy

21 listopada 2018, 20:45

Trefl Sopot prowadzony przez Krzysztofa Roszyka nie był w stanie przełamać się w meczu ze Stelemtem Enea BC Zielona Góra. Jedna z najlepszych drużyn Energa Basket Ligi spokojnie wygrała z żółto-czarnymi 93:75 (25:15, 24:20, 17:15, 27:25). Przed Treflem teraz niemal trzy tygodnie przerwy, w czasie której zostanie zatrudniony nowy trener.

Stelmet Enea: Sokołowski 17 (1x3), Sakić 10 (1x3, 5 zb.), Starks 5 (1x3, 6 as.), Hrycaniuk 4 (5 zb.), Zamojski 2 oraz Devoe 24 (33), Planinić 16 (10 zb.), Matczak 6 (2x3), Mąkowski 5 (1x3), Savović 4, Koszarek 0 (14 as.), Mokros 0

TREFL: Milovanović 16 (9 zb.), Leończyk 14 (1x3), Taylor 10 (2x3, 5 as.), Ł. Kolenda 8 (1x3), McCray 5 oraz Jeszke 9, Kulka 8 (2s3), Baker 5 (1x3, 6 as., 6 st.), Motylewski 0

3.46 (13 ocen)

Przechodzący przez proces zmian na ławce trenerskiej Trefl Sopot wybrał się w środę na boisko jednej z najlepszych drużyn Energa Basket Ligi, czyli Stelmetu Enea BC Zielona Góra. Trudno było więc oczekiwać, że uda się mu przerwać serię pięciu meczów bez zwycięstwa.

W oczekiwaniu na nowego, zagranicznego szkoleniowca, drużynę poprowadził w Zielonej Górze dotychczasowy asystent, Krzysztof Roszyk. Po raz pierwszy w sezonie, w wyjściowej piątce Trefla pojawił się Toney McCray. Na ławkę powędrował natomiast Ian Baker.

Mecz zaczął się całkiem dobrze dla przyjezdnych. Po trafieniach Pawła Leończyka oraz Łukasza Kolendy było 5:0, a gdy pierwszy z nich ponownie rzucił do kosza, w 4. min. zrobiło się 9:3 dla sopocian. 4 punkty z rzędu Nikoli Milovanovicia i na początku 8. min. Trefl prowadził 13:9. Niestety, do końca kwarty przyjezdni trafili już tylko raz, za to gospodarze zdobyli aż 16 pkt i to oni prowadzili 25:15.

10-punktowa przewaga Stelmetu utrzymywała się do 14. min. Wówczas za trzy trafił Grzegorz Kulka, następne punkty dołożył Leończyk i było już tylko 32:28. Na tym jednak skończył się dobry okres gry Trefla w tej części spotkania. Stelmet odpowiedział serią 9:0, a goście ponownie trafili do kosza dopiero w 18. min. Na tablicy wyników mieliśmy wtedy 41:30. Sopocianie nie mogli rzucić celnie do kosza także w ostatnich 60 sekundach drugiej kwarty. 4 pkt dołożył za to Darko Planinić (49:35).

Po zmianie stron Stelmet dalej nie spuszczał z tonu. A to oznaczało dla Trefla, że będzie pozostawał coraz bardziej w tyle. Choć trzecią kwartę zaczął od trafienia Leończyk, to po raz kolejny z gry sopocianie oddali celny rzut dopiero w 24. min, dzięki Damianowi Jeszke. Żółto-czarni przegrywali jednak 40:57. W kolejnej minucie Stelmet miał już 20 pkt przewagi (60:40) i dalej nie lekceważył rywala. Serię gospodarzy przerwał w 28. min. Kulka (66:42). Jak się okazało, zapoczątkował tym serię 10:0, ale pomimo jej, na początku czwartej części gry Trefl i tak tracił 16 pkt.

Serie przedłużył o 5 pkt Leończyk (66:55), później nadzieję dał jeszcze Milovanović (68:57). Wystarczyło jednak, aby Stelmet przyspieszył grę, zdobył w półtorej minuty 8 pkt (76:57) i ponownie miał spokojne prowadzenie. Przewaga zielonogórzan była widoczna i każde próby zniwelowania straty przez Trefla były w odpowiednim momencie stopowane.

Żółto-czarni mają teraz czas na to, aby poprawić grę oraz zatrudnić nowego trenera. Czas bowiem na okienko reprezentacyjne. Kolejny mecz zagrają dopiero 10 grudnia, u siebie z GTK Gliwice.