stat

Piłkarze ręczni w najbliższych dniach

I liga w sobotę, Wybrzeże zaprasza w poniedziałek

17 marca 2017, 16:25
ras.

W najbliższy weekend trójmiejskie zespoły będą miały wolne od rozgrywek Superligi. Wybrzeże zaprezentuje się przed własną publicznością w poniedziałek o godzinie 18, a jego rywalem będzie Gwardia Opole. Wcześniej będzie można zobaczyć mecze I-ligowych Spójni Gdynia i SMS Gdańsk. Te zespoły zagrają w sobotę kolejno o godz. 18 i 19. Wstęp na te spotkania jest bezpłatny.34 PIŁKARKI RĘCZNE NA ZGRUPOWANIU W GDAŃSKU

Od piątku do niedzieli w Gdańsku potrwa towarzyski turniej w hali AWFiS z udziałem reprezentacji Polski szczypiornistek. W związku z tym w nadchodzący weekend zawodniczki występujące w Superlidze zaprezentują się tylko w barwach narodowych.

Ze względu na zajętą halę, występujący w najwyższej klasie rozgrywkowej szczypiorniści Wybrzeża do niedzieli musieli zmienić miejsce swoich treningów. Piątkowy przenieśli do XII hali AWFiS przy ul. Czyżewskiego, a sobotni do hali na Oruni przy ul. Smoleńskiej.

- To, że nie trenujemy w hali, w której przygotowujemy się zazwyczaj, w żaden sposób nie komplikuje naszych przygotowań do kolejnego meczu. Nie mamy wpływu na to, że nasza domowa hala jest wynajmowana. Mamy jednak halę na Oruni, w której możemy trenować, więc nie jest to żadna poważna przeszkoda. Przygotowania toczą się swoim rytmem - mówi trener Damian Wleklak.
Do hali przy ul. Górskiego szczypiorniści Wybrzeża wrócą w niedzielę, a mecz z Gwardią Opole rozegrają w poniedziałek o godzinie 18. Gwardia to trzeci zespół grupy pomarańczowej. Zwycięstwo and nią da gdańszczanom 2 punkty i w tabeli grupy granatowej pozwoli wskoczyć na trzecią pozycję przed Chrobrego Głogów, jeśli ten przegra w Kwidzynie z MMTS.

MONIKA STACHOWSKA: KADRZE POTRZEBA DOŚWIADCZENIA

Typowanie meczu - zakończone

20 marca 2017 , godz. 18:00

Wartość: 2 pkt.

Gwardia Opole

Tak typowano:

342 typowania


Nie oznacza to jednak, że trójmiejskim kibicom zabraknie emocji w ligowym wydaniu. W sobotę mecze we własnych halach rozegrają występujący na zapleczu Superligi szczypiorniści Spójni Gdynia i SMS Gdańsk. W hali GCS przy ul. Olimpijskiej gdynianie podejmą ostatni w tabeli I ligi Śląsk Wrocław.

ZWYCIĘSKI THRILLER WYBRZEŻA ZE STALĄ

Ponieważ Spójnia z różnych przyczyn musiała przekładać trzy ostatnie mecze przeciwko SMS, Orlenowi Wiśle II Płock i Mazurowi Sierpc, straciła pozycję lidera. Podopieczni Marcina Markuszewskiego zajmują obecnie drugą lokatę za Kancelarią Andrysiuk Stalą Gorzów Wlkp. Tracją do niej zaledwie punkt mając trzy zaległe spotkania do rozegrania.

Pojedynek z wrocławianami na papierze wydaje się łatwą przeprawą dla gdynian. Tak wcale nie musi jednak być, gdyż w poprzedniej rundzie zespół z Dolnego Śląska sprawił niespodziankę. Wygrał tylko jeden mecz i to właśnie przeciwko Spójni. Poza tym gdynian czeka intensywny tydzień. Już w środę zagrają zaległy mecz z SMS.

- Nie zrażamy się, a tym bardziej nie czujemy presji. Mamy plan, który ustaliliśmy przystępując do rozgrywek i konsekwentnie będziemy go realizować. Dodatkowo optymistyczne jest to, iż najbliższe sześć kolejek to pięć spotkań we własnej hali. Atut własnego boiska jest zawsze na plus - mówi trener Markuszewski.
ZOBACZ AKTUALNĄ TABELĘ I LIGI

Przed tak ważną serią gier podopieczni Marcina Markuszewskiego borykają się z drobnymi kontuzjami. Najlepszy strzelec drużyny Robert Kamyszek narzeka na uraz kolana i przez ostatnie dwa tygodnie nie brał udziału w treningach.

SMS o godz. 19 podejmie zespół Pomezanii Polski Cukier Malbork. Licealiści zagrają w osłabieniu, gdyż trzech zawodników musiał udostępnić ich macierzystym klubom na finałowy turniej mistrzostw Polski juniorów w Płocku. Krzysztof Gądek i Krzysztof Komarzewski będą reprezentować Wybrzeże Gdańsk, a Piotr Jarosiewicz Agrykolę Warszawa. W dodatku jako trener kadry na zawodach obecny będzie Dariusz Tomaszewski pod którego nieobecność zespół SMS poprowadzi Andrzej Lisiewicz.

Turniej w Płocku potrwa od piątku do soboty. Prowadzone przez Szymona Biernackiego Wybrzeże zagra w półfinale z Siódemką Miedź Legnica. W drugiej parze znalazły się Orlen Wisła Płock i Agrykola Warszawa. Finał zaplanowano na sobotę o godz. 17.

Gdańszczanie pojechali na turniej w składzie: Kamil Adamczyk, Alan Benkowski, Maciej Ćwik, Damian Didyk, Michał Frańczak, Maciej Gauden, Krzysztof Gądek, Wojciech Hajnos, Krzysztof Komarzewski, Mateusz Mamrot, Oskar Męczykowski, Patryk Pieczonka, Marcin Różyński, Szymon Spierewka, Kacper Szczęsny, Oliwier Wenderski, Damian Woźniak, Sebastian Zając, Bartłomiej Żurawski.

Najbliższe mecze ligowe z udziałem trójmiejskich drużyn piłki ręcznej
Superliga
Wybrzeże Gdańsk - Gwardia Opole, poniedziałek godz. 18, ul. Górskiego 1

I liga
Spójnia Gdynia - Śląsk Wrocław, sobota, godz. 18, ul. Olimpijska 5
SMS Gdańsk - Pomezania Polski Cukier Malbork, sobota, godz. 19, ul. Kołobrzeska 63

II liga
Wybrzeże Gdańsk - Szczypiorniak Olsztyn, sobota, godz. 18, ul. Górskiego 1
Tytani Wejherowo - SMS II Gdańsk, sobota, godz. 20

Junior młodszy
Wybrzeże II Gdańsk - Wybrzeże I Gdańsk, piątek, godz. 17:15, ul. Kołobrzeska 63
Sambor Tczew - Conrad Gdańsk, sobota, godz. 11
Siódemka Gdańsk - Sokół Kościerzyna, sobota, godz. 13, ul. Wodnika 57
Tytani Wejherowo - Wybrzeże II Gdańsk, niedziela, godz. 14:30

Liga międzywojewódzka młodziczek
Vistal Gdynia - MTS Kwidzyn , niedziela, godz. 12, ul. Olimpijska 5

Liga międzywojewódzka młodzików
Wybrzeże Gdańsk - MTS Kwidzyn, niedziela, godz. 13:50, ul. Czyżewskiego

ras.