stat

Sezon niższych lig piłkarskich rozpoczęty

W weekend mecze od III ligi do A klasy

10 sierpnia 2017, 18:00
Rafał Sumowski

Piłkarska jesień na niższych szczeblach rusza na dobre. W najbliższy weekend zobaczymy na boiskach już wszystkie zespoły od III ligi do A klasy. Nieco później, bo 26 sierpnia do gry wróci B klasa. Nie licząc ekstraklasowych Lechii Gdańsk i Arki Gdynia, w sumie w seniorskich rozgrywkach zobaczymy 24 męskie drużyny, a do tego dochodzi 5 żeńskich zespołów. Sprawdź kto może powalczyć o awans na jakie mecze warto wybrać się w nadchodzący weekend? Ponadto co tydzień będziemy pisać o sprawach związanych z tymi klubami. Za tydzień o wymogach licencyjnych, które należy spełnić, by zagrać w oficjalnych rozgrywkach PZPN.SPRAWDŹ PIŁKARSKI RANKING TRÓJMIASTA ZA SEZON 2016/17

W Trójmieście na dobre zdążyliśmy się już emocjonować piłkarską ekstraklasą z udziałem Lechii Gdańsk i Arki Gdynia. Nie można jednak mówić o piłkarskim sezonie w pełni, dopóki nie wystartują pozostałe klasy rozgrywkowe, nazywane przez pasjonatów prawdziwą solą futbolu.

Niestety, po raz kolejny drużyn z Trójmiasta zabraknie w I i II lidze, ale nasza reprezentacja jest liczna na niższych szczeblach. Od III ligi do B klasy do rozgrywek zgłosiły się w sumie 23 męskie drużyny, a do tego od I do III ligi kobiet występować będzie 5 żeńskich zespołów.

W III lidze o czołowe lokaty (awansem premiowane jest pierwsze miejsce) chce powalczyć zupełnie przebudowany Bałtyk Gdynia, który w czwartek ogłosił podpisanie umowy z nowym sponsorem strategicznym - Grupą Energa.

ENERGA NA KOSZULKACH BAŁTYKU

W IV lidze, która ma już za sobą inauguracyjną kolejkę, grają rezerwy Arki Gdynia, Jaguar Gdańsk oraz Gedania. O miejsce premiowane awansem do III ligi powinny powalczyć Arka II i Jaguar. Gdyńscy juniorzy rozpoczęli jednak sezon od porażki z Pogonią Lębork. Jaguar wypadł zaś imponująco gromiąc aż 8:1 Sokoła Wyczechy. Udany start zanotowała także niżej notowana Gedania, która w poprzednim sezonie zanotowała dopiero 13. miejsce. Zespół z Hallera ograł 4:1 na wyjeździe Powiśle Dzierzgoń.

SPRAWDŹ TABELĘ I TERMINARZ IV LIGI

W minionym sezonie na V-ligowym szczeblu honoru Trójmiasta broniła osamotniona Polonia Gdańsk. Teraz zobaczymy tam także rezerwy Gedanii, rezerwy Bałtyku oraz Kamionkę Sopot, które powinny skupić się na spokojnym umocnieniu na tym poziomie rozgrywek.

Walkę o awans do V ligi deklaruje Portowiec Gdańsk, a występy w poprzednim sezonie pokazały, że myśleć o nim może także KP Sopot, który finiszował na 4. lokacie. Z takimi ambicjami poczeka z pewnością osłabiony odejściem podstawowych piłkarzy EX Siedlce Gdańsk. Ciekawe jak zaprezentują się beniaminkowi Karlikowo Sopot i Wybrzeże Gdańsk, które w minionych rozgrywkach brylowały na najniższym szczeblu krajowych rozgrywek.

B klasa ruszy wystartuje 26 sierpnia. Na tym poziomie Trójmiasto reprezentować ma aż 11 drużyn: rezerwy Portowca Gdańsk, Zaspa Gdańsk, AP KP Gdynia, KP Gdynia, Sopocka Akademia Piłkarska, Pomorzanin Gdynia, Polonia II Gdańsk, Oruński KP Gdańsk, Morena Gdańsk, Akademia Sportowa Pomorze i UKS Klukowo. AP KP, Oruński KP, AS Pomorze i Pomorzanin to nowe zespoły. Do sezonu nie przystąpi natomiast Salos Gdańsk.

Tego samego dnia wystartują rozgrywki kobiet. W I lidze zagrają Akademia Piłkarska LG i spadkowicz z ekstraligi Sztorm Gdańsk, w II Biało-zielone Gdańsk, a w III Checz Gdynia, i rezerwy Sztormu oraz APLG.

Typowanie meczu - zakończone

12 sierpnia 2017 , godz. 17:00

Wartość: 3 pkt.

BAŁTYK Gdynia
KKS 1925 Kalisz

Tak typowano:

388 typowań


Mecze trójmiejskich drużyn z niższych lig w najbliższy weekend
III liga
BAŁTYK GDYNIA - KKS 1925 Kalisz, sobota, godz. 17, ul. Górskiego 10

IV liga
GEDANIA - KTS-K Luzino, sobota, godz. 11, ul. Hallera 201
Anioły Garczegorze - ARKA II GDYNIA, sobota, godz. 16:10
Orkan Rumia - JAGUAR GDAŃSK, sobota, godz. 16

V liga
GEDANIA II - MKS Władysławowo, sobota, godz. 14, ul. Hallera 201
POLONIA GDAŃSK - KS Mściszewice, sobota, godz. 11, ul. Marynarki Polskiej 177
KAMIONKA SOPOT - KS Kamienica Królewska, sobota, godz. 11, ul. Jana z Kolna 18
BAŁTYK II GDYNIA - Sokół Ełganowo, niedziela, godz. 11, ul. Górskiego 10

A klasa
KP SOPOT - Zenit Łęczyce, sobota, godz. 11, ul. 23 Marca
KARLIKOWO SOPOT - MKS II Władysławowo, sobota, godz. 14:30, ul. Jana z Kolna 18
LZS Bojano - PORTOWIEC GDAŃSK, sobota, godz. 11
Osiczanka Osice - EX SIEDLCE GDAŃSK, sobota, godz. 11
WYBRZEŻE GDAŃSK - GKS Żukowo, przełożony na 1 listopada, godz. 19, ul. Wyzwolenia 8
Czy oglądasz piłkarskie mecze niższych lig?
20%

nawet sam biorę w nich udział jako piłkarz amator

32%

tak, zdarza mi się dość często

21%

sporadycznie bywam na takich meczach

27%

nie, co najwyżej śledzę wyniki

łącznie głosów: 127