stat

Trzecie podejście do meczu Orzeł Łódź - Zdunek Wybrzeże Gdańsk 25 sierpnia

17 sierpnia 2018 (artykuł sprzed 1 roku)
mad

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Główna Komisja Sportu Żużlowego nie przyznała Zdunek Wybrzeżu Gdańsk walkowera za dwukrotnie odwołany mecz z Orłem Łódź. Obie drużyny podejdą do niego po raz trzeci. Nowy termin rozegrania spotkania w Łodzi został wyznaczony na sobotę 25 sierpnia, na godz. 16.Mecz 11. rundy Nice 1. Ligi miał odbyć się pierwotnie 29 lipca. Rozegrano wówczas dwa biegi, a później spotkanie zostało odwołane z powodu ulewy, która przeszła nad Łodzią i sprawiała, że tor nie nadawał się do jazdy. Gdańszczanie prowadzili wówczas 9:3. Już wtedy przedstawiciele gdańskiego klubu zgłaszali zastrzeżenia co do intensywności prac na torze.

PRZECZYTAJ DLACZEGO WŁADZE WYBRZEŻA DOMAGAŁY SIĘ WALKOWERA ZA MECZ Z ORŁEM

Nowy termin meczu został ustalony na 5 sierpnia. Również za drugim podejściem nie udało się rozegrać zawodów. Tym razem na przeszkodzie stanęły godzinne opady, które miały miejsce w niedzielę nad ranem. Przez kolejne niespełna 10 godzin trwały prace przygotowujące tor do zawodów. Finalnie tuż przed godziną 18 mecz został po raz kolejny odwołany. Po tym gdańscy działacze poprosili Główną Komisję Sportu Żużlowego o wyjaśnienie sprawy. Uważali, że Wybrzeżu należy się walkower.

SPRAWDŹ JAKI ZAKŁAD ZAWARŁ MIKKEL BECH Z GDAŃSKIM KLUBEM

- Główna Komisja Sportu Żużlowego nie znalazła podstaw do zweryfikowania wyniku meczu jako walkower dla naszej drużyny. Spotkanie w Łodzi odbędzie się w sobotę 25 sierpnia o godzinie 16. Datę musi jeszcze potwierdzić komunikatem Główna Komisja Sportu Żużlowego, ale powinno być to formalnością - informują w gdańskim klubie.
Wcześniej, bo już w niedzielę, Wybrzeże czeka kolejny mecz. Od godz. 17 zmierzy się na własnym stadionie z Euro Finannce Polonią Piła.

Typowanie zakończone 1 pkt.

Nice 1. Liga Żużlowa
ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 63:27 Euro Finannce Polonia Piła
19 sierpnia 2018, godz. 17:00
GdańskDługie Ogrody

Tak typowano 352 typowania

98% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
0% REMIS
2% Euro Finannce Polonia Piła

mad