Cichocki: Styl Arki podobny do tego z Legii

6 marca 2014 (artykuł sprzed 8 lat)
mad

Arka Gdynia

Grający na środku obrony Mateusz Cichocki lubi włączać się w rozgrywanie piłki. Więcej zdjęć (1)

Grający na środku obrony Mateusz Cichocki lubi włączać się w rozgrywanie piłki.

fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Grający na środku obrony Mateusz Cichocki lubi włączać się w rozgrywanie piłki.

fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Wypożyczony do końca sezonu z Legii Warszawa Mateusz Cichocki zapowiada, że przyszedł do Arki po to, aby grać, a w klubie, z którym łączy go kontrakt, po prostu nie chciał siedzieć na ławce. - W Arce spotkałem podobny styl gry do tego znanego z Legii. To mi bardzo odpowiada - mówi piłkarz, który od pierwszego mecz chce się znaleźć w wyjściowym składzie. W niedzielę, w spotkaniu z GKS Tychy nie zobaczymy za to Ukraińca, Ihora Tyszczenki, który w ojczyźnie załatwia sprawy wizowe.Na środku obrony Arki oraz w pomocy na skrzydle pojawiło się dwóch piłkarzy urodzonych w 1992 roku. Obaj, pomimo niewielkiego doświadczenia, mają za sobą występy w ekstraklasie. Właśnie stamtąd trafili do Gdyni.

ARKA FAWORYTEM O AWANSU DO EKSTRAKLASY

Jednym z nich jest wypożyczony do końca sezonu z Legii Mateusz Cichocki. Środkowego obrońcę czeka walka o miejsce w pierwszym składzie głównie z Krzysztofem Sobierajem oraz Tomaszem Jarzębowskim. Tego drugiego zastępował w ostatnich meczach sparingowych. Kapitan Arki był jednak kontuzjowany. Obecnie wszedł już w trening i to on powinien wybiec na boisko w meczu z GKS Tychy.

- Przede wszystkim, do przyjścia do Arki skłoniła mnie chęć regularnej gry. Rywalizacja nie jest mi straszna, podejmę rękawicę i będę walczył o występy w "11". Nie miałem na to szans w w Legii więc zdecydowałem się odejść. Mamy osiągnąć cel, którym jest awans do ekstraklasy i chcę w tym pomóc - zapowiada Cichocki.

PIŁKARZ ŻÓŁTO-NIEBIESKICH PRZYZWYCZAJONY DO PIERWSZEGO SKŁADU

Defensor ma już I-ligowe doświadczenie. Wcześniej był wypożyczony do Ząbek. Wiosną zeszłego roku rozwijał umiejętności w Dolcanie.

- Także teraz miałem propozycję z tego klubu i to dosyć konkretną, ale zaszło jakieś nieporozumienie pomiędzy klubami. To nie była moja sprawa - tłumaczy Cichocki.

ŚLUSARSKI: NIE PRZYSZEDŁEM ODBIERAĆ POZYCJI ALEKSANDROWI

- Dzięki grze w Dolcanie wiem, że istnieje pewna różnica pomiędzy ekstraklasą i I ligą w organizacji gry. Może także jest trochę więcej chaosu i dezorganizacji, ale wielkiej przepaści nie ma - dodaje.

Na szczęście dla niego Arka okazała się równie konkretna co Dolcan. Mało tego, w Gdyni Cichocki pod pewnym względem czuje się jak w Legii, w której w tym sezonie zagrał w czterech meczach sezonu ekstraklasy. W każdym od pierwszej do ostatniej minuty.

- W Arce spotkałem podobny styl gry do tego znanego z Legii. Tam także środkowi obrońcy odgrywali ważną rolę w wyprowadzaniu piłki. Lubię taką grę i jeżeli będę to dobrze wykonywał znajdę uznanie w oczach trenera Sikory - uważa Cichocki.

W ostatnim sparingu z Concordią Elbląg, pomimo przewagi Arki, widać było jednak brak zgrania w obronie. Przez błędy popełniane w defensywie gdynianie stracili dwie bramki.

ARKA ROZGROMIŁA CONCORDIĘ W OSTATNIM SPARINGU

- Czas działa na naszą korzyść, a obrona powinna rozumieć się z każdym dniem coraz lepiej. Widać już to na treningach. Połączenie doświadczenia z młodością musi przynieś oczekiwane efekty - twierdzi Cichocki.

Jego problemem może być jednak brak gry w ostatnim czasie.

- Za mną trzy miesiące bez normalnego treningu, tylko siłowy i wytrzymałościowy. Jestem jednak gotowy żeby grać i pełen optymizmu - kończy obrońca.

Na debiut w Arce nie może liczyć w najbliższym meczu Ihor Tyszczenko. Ukrainiec musiał udać się do ojczyzny.

- Ihor prawdopodobnie wróci do Polski przed niedzielnym meczem, ale nie można oczekiwać, że zagra. Chodzi o sprawy wizowe, a je od jakiegoś czasu załatwia się w ojczyźnie. Dlatego musiał udać się do domu i przeprowadzić całą procedurę od początku - wyjaśnia prezes Arki Wojciech Pertkiewicz.
Czy Mateusz Cichocki stanowi dobrą opcję dla defensywy Arki?
33%

wkomponuje się w nią idelanie i podniesie poziom

31%

na pewno nie sprawi, że będzie ona gorsza

15%

zobaczymy, jak zagra w lidze

9%

dopiero uczy się poważnej gry, więc raczej nie wpłynie na nią pozytywnie

12%

nie rozumiem tego transferu

zakończona

łącznie głosów: 170

mad

Opinie (45) 9 zablokowanych

 • Ekstra (3)

  Życzę awansu do ekstraklasy!!!

  • 68 16

  • dzięki, ja bym chciał by Lechia spadła (2)

   • 6 15

   • Derby! (1)

    Jeżeli mamy awansować, to niech oni zostaną w e-klasie. Liczę na Derby!

    • 6 2

    • Dewagacje dwóch degeneratów ?

     • 4 1

 • ... (2)

  Hej chłopaku! Hej dziewczyno! Arka Gdynia Witomino!

  • 58 18

  • pozdro dla witomina (1)

   • 13 7

   • ...

    Marna prowokacja... ułamek nigdy nie chodził na Arkę

    • 9 12

 • Damy rade w tym sezonie!

  OD pierwszego meczu jedziemy ostro z dopingiem!Pozdrawiam braci z Areczki!

  • 43 12

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.