UKS-y na gimnastycznej planszy.

27 listopada 2001 (artykuł sprzed 22 lat)
Trwa ofensywa na krajowych planszach gimnastyczek artystycznych Uczniowskiego Klubu Sportowego Jantar z Gdyni. W ślady Joanny Mitrosz, która nie miała sobie równych w tym roku w rywalizacji juniorek, coraz odważniej idą jej młodsze koleżanki. W zakończonych we Wrocławiu ogólnopolskich zawodach UKS gdynianki wywalczyły cztery miejsca na podium. Sukces jest tym większy, że w trzech kategoriach wiekowych rywalizowało aż 120 zawodniczek.

Jantar największe sukcesy święcił w kategorii dziewcząt urodzonych nie wcześniej niż w 1991 roku, która była najliczniej obsadzona (61 startujące). Triumfował w niej dubletem. Zwyciężyła Marta Drozdowska przed Beatą Brzeską.

Wśród najmłodszych (górny rocznik - 1994) na trzecim miejscu uplasowała się Nina Zarańska. Gdynianka uległa Aleksandrze Jach (Kopernik Wrocław) i Aleksandrze Metzy (Pałac Młodzieży Szczecin).
Także brąz przypadł Jantarowi w najstarszej grupie. Najniższy stopień podium zajęła Monika Matusiewicz. Wygrała Małgorzata Stupak (Kopernik) przed Joanną Krzyszczak (Legia). Na piątej pozycji sklasyfikowano Marię Nowak (SGA Gdynia), a na szóstej - Magdalenę Trzaskę (Jantar).