Udany występ młodych judoków w Pucharze Europy w Kownie

16 maja 2018 (artykuł sprzed 5 lat)
Karolina Miller na drugim stopniu podium Pucharu Europy. Karolina Miller na drugim stopniu podium Pucharu Europy.

W rozgrywany w Kownie LTU Puchar Europy Juniorów dobry występ zaliczyły zawodniczki AZS AWFiS Gdańsk Karolina Miller (-70 kg) oraz Katarzyna Madajewska (+78 kg). Pierwsza z nich stanęła na drugim stopniu podium, natomiast druga uplasowała się na 5. pozycji. Dla Karoliny to pierwszy medal Pucharu Europy Juniorów w karierze. Natomiast po brąz sięgnął Cezary Tchórzewski (-73 kg) z SGKS Wybrzeże Gdańsk.

19-letnia Karolina Miller walczyła w kategorii do 70 kg. W pierwszej rundzie turnieju miała wolny los. W drugiej spotkała się z reprezentantką Niemiec Leą Bastian. Reprezentantka Polski rozstrzygnęła pojedynek przed czasem i awansowała do ćwierćfinału. Od tego momentu rywalkami gdańskiej zawodniczki były same Holenderki, których w finałowej ósemce znalazło się ich aż sześć.

SPRAWDŹ JAKIE MEDALE ZDOBYLI TRÓJMIEJSCY JUDOCY PODCZAS MISTRZOSTW POLSKI JUNIORÓW

W ćwierćfinale Karolina pewnie pokonała Jessicę Gorissen, co dało awans do półfinału. Tam na podopieczną trenera Radosława Laskowskiego czekała Margit De Voogd. Po zaciętym pojedynku także ta Holenderka musiała uznać wyższość zawodniczki AWFiS. Wygrana oznaczała walkę w finale i minimum srebrny medal. Niestety była to ostatnia Holenderka, z którą Karolina wygrała. W finale uległa Donji Vos i ostatecznie stanęła na drugim stopniu podium.

Po medalu zdobytym w Pucharze Europy w Sankt Petersburgu duże nadzieje pokładane były także w osobie Katarzyny Madajewskiej. Gdańska zawodniczka odnotowała dobry występ i zajęła ostatecznie piąte miejsce.

Po brązowy medal sięgnął judoka SGKS Wybrzeża Gdańsk Cezary Tchórzewski. W kategorii do 73 kg, w pierwszej rundzie otrzymał wolny los. Następnie rozprawił się z Litwinem, Dariusem Rogozem, Holendrem Sebastianem van Honschotenem i Duńczykiem Andersem Olsenem. Pierwszej porażki doznał w półfinale, a jego pogromcą okazał się Niemiec Kilian Ochs. W walce o trzecie miejsce Tchórzewski wrócił na zwycięską ścieżkę i rozprawił się z Belgiem Abdulem Malikiem Umayevem.

Z reprezentantów Polski medale na Litwie zdobywali także: srebro Angelika Szymańska (Olimpijczyk Włocławek, -63 kg), brąz Julia Świątkiewicz (Lemur Warszawa, +78 kg), Sebastian Makowski (Olimpia-Judo Elbląg, -66 kg).

Starty w Pucharach Europy są bezpośrednią kwalifikacją do mistrzostw Europy i świata Juniorów. Kolejny start w Pucharze Europy 7-8 lipca w Gdyni.