Unia Janikowo - Bałtyk Gdynia. Adrian Machol i Mateusz Węsierski pozyskani

2 sierpnia 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
Damian Konwent

Bałtyk Gdynia

Adrian Machol i Mateusz Węsierski dołączyli do Bałtyku Gdynia i mogą zadebiutować się już w sobotę. O godzinie 17 biało-niebiescy zainaugurują rozgrywki grupy drugiej III ligi wyjazdowym spotkanie z beniaminkiem - Unią Janikowo. - Mamy młody zespół. O celach na ten sezon będziemy mogli porozmawiać za jakiś czas. Po rozegraniu kilku kolejek będziemy wiedzieli, w którym miejscu jesteśmy i jak wysoko poprzeczkę możemy powiesić - zastrzega się trener Piotr Rzepka.Typowanie zakończone 3 pkt.

Piłka nożna - III liga
3 sierpnia 2019, godz. 17:00
Janikowo

Tak typowano 264 typowania

23% Unia Janikowo
18% REMIS
59% BAŁTYK Gdynia


GKS Przodkowo - Bałtyk Gdynia 4:4. Sprawdź relację z ostatniego meczu kontrolnegoAdrian Machol urodził się 17 kwietnia 1999 roku. Młody pomocnik w ostatnim sezonie grał dla Gryfa Wejherowo, zaliczając w nim 14 występów. Pierwsze piłkarskie kroki stawiał jednak w Santos Gdańsk. Od 2012 roku trenował w Akademii Piłkarskiej Lechii Gdańsk, by trzy lata później trafić do drugiego zespołu biało-zielonych.

Przed startem sezonu do Bałtyku Gdynia dołączył również Mateusz Węsierski. Urodzony 25 marca 1998 roku napastnik do biało-niebieskich trafił z Arki Gdynia na zasadzie wypożyczenia. W ostatnich sezonach występował w Gryfie Wejherowo, a jeszcze wcześniej w Grabarnii Kraków, Błękitnych Stargard i KS Chwaszczyno. O tym, że może dołączyć do drużyny informowaliśmy już wcześniej.

Obaj piłkarze byli testowani przez Piotra Rzepkę w sparingach przygotowujących drużynę do sezonu 2019/2020. To odpowiednio czwarty i piąty transfer Bałtyku Gdynia w letnim oknie transferowym. Na tym jeszcze nie koniec.

Przeczytaj o poprzednich transferach Bałtyku Gdynia- Nasz zespół jest w trakcie małej rewolucji. Mamy jeszcze sporo znaków zapytania, młodą kadrę, a skład jest uzupełniany na bieżąco. Udało nam się pozyskać kilku piłkarzy, ale na tym nie zaprzestajemy. Wciąż prowadzimy rozmowy z innymi i do końca sierpnia w zespole pojawią się kolejni zawodnicy - mówi nam Piotr Rzepka, trener Bałtyku Gdynia.
Nowi piłkarze będą mieli okazję do wykazania się w inauguracyjnym meczu. Najbliższy sezon biało-niebiescy zaczną od spotkania z beniaminkiem. W sobotę o godz. 17 w Janikowie zmierzą się z miejscową Unią.

- Skupiamy się wyłącznie na sobie, nie patrząc na to, kto został wylosowany jako nasz pierwszy rywal. Skład na ten mecz już po części mam w głowie. Mamy młody zespół, który wykonał ciężką pracę w ostatnim miesiącu i miejmy nadzieję, że to przełoży się to na start rozgrywek. Defensywa będzie kluczowym elementem w pierwszej fazie sezonu. Najpierw trzeba zaczynać od podstaw, a dopiero w kolejnych krokach można budować cały mechanizm - dodaje.

Sebastian Letniowski: Bałtyk Gdynia potrzebuje więcej cierpliwości. Przeczytaj wywiad z byłym trenerem biało-niebieskichBałtyk Gdynia w ramach okresu przygotowawczego rozegrał cztery sparingi. Dwa z nich zremisował, a dwa kolejne przegrał. Po tym jak były trener m.in. Arki Gdynia przejął zespół po Sebastianie Letniowskim twierdzi, że o wytycznych na sezon póki co nie ma co mówić.

- O celach będziemy mogli porozmawiać za jakiś czas. W naszej sytuacji liczył będzie się każdy kolejny mecz. Dopiero po rozegraniu kilku będziemy wiedzieli w którym miejscu jesteśmy i jak wysoko poprzeczkę możemy powiesić - kończy szkoleniowiec.
RUCHY KADROWE BAŁTYKU GDYNIA PRZED SEZONEM 2019/20
Przyszli: Mateusz Węsierski (napastnik, Arka Gdynia, wypożyczenie), Adrian Machol (pomocnik, Gryf Wejherowo), Mateusz Bany (obrońca, Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie), Michał Renusz (pozycja: pomocnik, ostatni klub: Anioły Garczegorze), Radosław Regliński (pomocnik, Wierzyca Pelplin), Piotr Rzepka (trener)

Mogą przyjść: Piotr Bochiński (bramkarz), Paweł Szejko (obrońca), Maciej Kaźmierczak (obrońca) - wszyscy z zespołu juniorów, Kamil Krupiński (obrońca, Victoria Sulejówek), Jakub Olesiński (obrońca, Kosa Konstancin), Jakub Siczewski (obrońca), Mateusz Gułajski (pomocnik, Arka II Gdynia)

Odeszli: Michał Marczak (napastnik, nowy klub: Kotwica Kołobrzeg), Przemysław Czerwiński (obrońca, Kotwica Kołobrzeg), Sebastian Letniowski (trener, KP Starogard Gdański), Jakub Biskup (pomocnik, koniec kariery), Jakub Letniowski (pomocnik, Chojniczanka), Filip Sobiecki (napastnik, Legia Warszawa)

LETNIE SPARINGI BAŁTYKU GDYNIA
13 lipca, wyjazd - Kaszubia Kościerzyna (IV liga) 0:0
17 lipca, Gdynia, Concordia Elbląg (III liga) 0:3 (0:0)
20 lipca, wyjazd - Olimpia Elbląg (II liga) 0:3 (0:1)
27 lipca, wyjazd - GKS Przodkowo (IV liga) 4:4 (2:1)