Unia Janikowo - Bałtyk Gdynia z 2:0 na 2:4. Kapitalna druga połowa piłkarzy

dak.
22 sierpnia 2020 (artykuł sprzed 3 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Najnowszy artykuł o klubie Energa Bałtyk Gdynia Wysokie zwycięstwo TLG. Energa Bałtyk lepszy od Arki. Jaguar stracił lidera
Igor Jankowski najpierw wyprowadził Bałtyk Gdynia na prowadzenie 3:2, a następnie miał spory udział przy bramce na 4:2. Igor Jankowski najpierw wyprowadził Bałtyk Gdynia na prowadzenie 3:2, a następnie miał spory udział przy bramce na 4:2.

Bałtyk Gdynia wygrał na wyjeździe z Unią Janikowo 4:2 (0:2) w 4. kolejce, 2. grupy, III ligi. Biało-niebiescy rozegrali kapitalną drugą połowę, w której odwrócili losy spotkania z 0:2 na 4:2. Decydujące gole dla gdynian strzelił Igor Janowski, jednak drugie trafienie uznano jako bramkę samobójczą Jakuba Losika. Gospodarze kończyli spotkanie w "10".

Bramki: Adam Konieczny 1, Maciej Mysiak 18 - Szymon Nowicki 51, Michał Marczak 54, Igor Jankowski 71, Jakub Losik 78 (gol samobójczy)

BAŁTYK: Bartkowiak - Nowicki, Garbacik, Lengiewicz, Machol (84 Włoch) - Bartlewski, Biedrzycki, Dziadkowiec (45 Liberacki) - Gołuński (45 Jankowski), Marczak, Gułajski

Trzech nowych piłkarzy w Bałtyku Gdynia

W 4. kolejce, 2. grupy, III ligi, piłkarze Bałtyku Gdynia udali się do Janikowa, gdzie mierzyli się z miejscową Unią. Mimo, że rywale czekają na pierwsze punkty, to udowodnili już w tym sezonie, że potrafią wygrywać, gdyż w 1/32 finału Pucharu Polski wyeliminowali I-ligowe Zagłębie Sosnowiec (1:0).

Biało-niebiescy z pewnością pamiętają także ostatni pojedynek, gdy na rozpoczęcie wiosennych zmagań w poprzednim sezonie przegrali 0:5. Później zdecydowano o zawieszeniu i ostatecznie zakończeniu rozgrywek.

Bałtyk Gdynia - Sokół Kleczew 0:0. Relacja, galeria foto z poprzedniego spotkania

Przypomnijmy, że przed sobotnim spotkaniem do zespołu dołączyło trzech nowych piłkarzy. To Adrian Włoch, Kasper WłasnyMarcin Poręba. Dwaj pierwsi zaczęli na ławce rezerwowych, natomiast trzeci nie znalazł się w kadrze meczowej. Po raz pierwszy w niej pojawił się natomiast Adrian Liberacki, który przyszedł z Bytovii.

Trener Jerzy Jastrzębowski dokonał jednej zmiany względem ostatniego spotkania, w którym jego podopieczni zremisowali z Sokołem Kleczew 0:0. Miejsce Maksyma Demiańczuka zajął Igor Biedrzycki.

Adrian Liberacki piłkarzem Bałtyku Gdynia

Piłkarze Bałtyku fatalnie rozpoczęli to spotkanie, gdyż już w 58. sekundzie stracili bramkę, po której przegrywali 0:1. Strata do dwóch goli wzrosła natomiast w 19. minucie i takim wynikiem zakończyła się pierwsza część spotkania.

W drugiej połowie oglądaliśmy odmienioną drużynę biało-niebieskich. W 51. minucie sygnał do ataku dał Szymon Nowicki, który zdobył bramkę kontaktową. 3 minuty później był już remis, bo bramkarza miejscowych pokonał Michał Marczak.

Spotkanie jeszcze lepiej dla przyjezdnych zaczęło układać się w 65. minucie, od której gospodarze grali w osłabieniu po drugiej i w konsekwencji czerwonej kartce dla Tomasza Kowalczuka. Biało-niebiescy poczuli wiatr w żaglach i 6 minut później wyszli na prowadzenie za sprawą Igora Jankowskiego. Ten sam zawodnik, który na placu boju pojawił się po przerwie, w 78. minucie mógł cieszyć się z dubletu, ale ostatecznie bramkę samobójczą przypisano Jakubowi Losikowi.

Gdzie na mecz w Trójmieście?

Tym samym Bałtyk Gdynia jest wciąż niepokonany w tym sezonie. Po czterech kolejkach ma 10 punktów na koncie.

22 Mieszko Gniezno 4 0 0 4 3:18 0
Po rundzie jesiennej (każdy z każdym bez rewanżów) tabela zostanie podzielona na dwie grupy: mistrzowską i spadkową. W pierwszej zagra 8 drużyn o awans na zasadzie każdy z każdym, mecz i rewanż. Natomiast pozostałe zespoły będą mierzyły się tylko raz, każdy z każdym, grając o utrzymanie.
Tabela wprowadzona: 2020-08-23

Wyniki 4 kolejki

• Unia Janikowo - BAŁTYK GDYNIA 2:4 (2:0)
  • Bałtyk Koszalin - Sokół Kleczew 5:2 (4:0)
  • Mieszko Gniezno - Polonia Środa Wielkopolska 1:6 (1:4)
  • Jarota Jarocin - Flota Świnoujście 3:1 (1:0)
  • Elana Toruń - Nielba Wągrowiec 1:1 (1:0)
  • Chemik Police - Gryf Wejherowo 2:3 (0:1)
  • Unia Swarzędz - Gwardia Koszalin 2:0 (1:0)
  • Górnik Konin - Kotwica Kołobrzeg 1:3 (1:1)
  • Pogoń II Szczecin - Pomorzanin Toruń 4:1 (2:0)
  • Radunia Stężyca - KP Starogard Gdański 5:1 (1:0)
  • GKS Przodkowo - Świt Skolwin 1:2 (1:0)
dak.

Opinie (63) ponad 10 zablokowanych

• Brawo Bałtyk!!! (2)

• 83 13

• Nadal tego nie rozumiem... (1)

- O co chodzi piłkarzom Bałtyku? - Dlaczego Oni, to robią.. wygrywając znów kolejny mecz? - (Do cholery!) przecież Gdynianie na to wszystko patrzą i co mają sobie o tym wszystkim myśleć? - To się nie godzi, aby aż do tego stopnia szydzić sobie z mieszkańców Gdyni!!
      - Powiedzcie wreszcie wprost piłkarze Bałtyku.. dlaczego Wy, to robicie??

• 0 9

• Odpowiedź jest bardzo prosta

bo chcą zadowolić garstkę Kibiców Bałtyku - bo piłkarze Bałtyku nie grają w ogóle dla pieniędzy, tylko dla uciechy "Gapiów" na trybunach.

• 0 3

• (1)

SUPER

• 62 9

• a Bałtyk to jest...

jedyną 'prawdziwą' drużyną w całej Gdyni.. bo inne gdyńskie zespoły, to już nie są 'prawdziwe'...
      - Ooo! - tyle tylko Wam powiem.

• 1 1

• Gratulacje!! (3)

Brawo Kadłuby!

• 73 12

• Dzieki, zblizamy sie do Arki, a pozniej atak na naszych przyjaciol z Lechii.

• 3 7

• Czy słowo "kadłub" (1)

to jest jakieś skojarzenie odnośnie Osoby z przetrąconym kręgosłupem?

• 1 4

• Jesli masz na mysli kregoslup moralny to na pewno.

• 0 0

Naprawdę czapki z głów. Z przeciwnikiem, który nam wyraźnie nie leży - ostatnie wyniki to 0:4, 0:3 i ledwie 5 miesięcy temu w Gdyni łomot 0:5. Dziś do przerwy 0:2 i wyciągnąć z tego na 4:2 to rzadka sztuka.
    Zarząd Bałtyku zrobił mega robotę budując taki zespół. Porównania między drużyną sprzed kilku miesięcy a dzisiejszą być nie może. Wtedy kompletna bezradność, teraz trzecie kolejne wyjazdowe zwycięstwo. Widać, że na ławce są wartościowi zmiennicy.
    Oby tak dalej!

• 80 9

• (1)

Oj, poczekaj, przyjdą 3 porazki z rzędu i wylejesz wiadro pomyj na zarząd, a teraz się jarasz..

• 5 10

• Nie, nie wyleję

Bo widać wyraźnie, że w tym sezonie drużyna nie będzie przysłowiowym chłopcem do bicia. Już za to należą się brawa dla zarządu. Ja jestem realistą i zakładam środek tabeli, dlatego nawet po trzech porażkach nie będę pluł na zarząd.

• 7 2

• Brawo Bałtyk! Bałtyk Cisowa. (1)

Wątpiłem, ale jednak kupuję karnet. Pięć lat przerwy mi wystarczy. TBG!

• 58 14

• Pięć lat przerwy?

to w "pudle" nie ma gazet i telewizorów? - bo słyszałem, że są i to niemal w każdej celi.

• 3 2

• Brawo :) (12)

jedyna drużyna z Gdyni :) a nie sory są dwie bo Bałtyk ma jeszcze rezerwy :)

• 72 15

• to prawda. Jedyna drużyna z Gdyni w 4 lidze, bez kibiców i żadnych sukcesów.

• 8 26

• Niesamowite Wy tak se sami klaszczecie (9)

i piejecie pod niebiosa jakbyście co najmniej awansowali na centralny szczebel, a tu utrzymany IV poziom rozgrywkowy dzięki zielonemu stolikowi.

• 6 15

• (8)

A ty wchodzisz w artykuły o klubie z 4ligi i piszesz komentarze.Jednak coś cie ten Nasz najstarszy gdynski klub bałtyk interesuje ;) nie musisz sie z tym kryć jest was więcej

• 15 6

• klub z 4 ligi (7)

Wydaje mi się że kolega dał komentarz o klubie z 4 ligi z dość prostego ale prowokacyjnego powodu... W Gdyni jest jeden klub??? Autor powyższego wpisu nawet zaryzykował tezę o dwóch klubach pod marką Bałtyku??!! Owszem, jest jeden, ale ktoś postronny, zupełnie nie będący w temacie będąc biernym obserwatorem i sądząc tylko po barwach, gadżetach, symbolach jakie noszą ludzie w mieście, graffiti na murach, dzieciakach w klubowych barwach których rodzice wożą w wózkach, nazwach Skwerów w nadmorskiej części miasta to chyba czytając powyższy wpis doszedłby do jedynego słusznego wniosku że barwy Bałtyku to żółte i niebieskie i Bałtyk to MZKS !!!!!! Absurd prawda!? Myślę że właśnie dlatego kolega nie mógł pozostać obojętny i dał swój komentarz na temat klubu z 4 ligi.

• 7 9

• (6)

Z tymi dzieciakami w barwach i symbolach to bym nie przesadzal hahah....niedawno slyszalem dzieciaka przed blokiem ktory w koszulce Bałtyku grajac w pilke krzyczal agk...ś :) ; a co do skwerku i nazw to tylko ruchy nawiedzonego Szczurka i jego mafi UM a to relikty ktore znikna po jego odejsciu :)

• 10 6

• Pozdrowienia dla szkoly podstawowej nr 6 wylęgarni mlodych Kadłubów :)

• 17 3

• (3)

Po pierwsze.. musiałeś mieć kolego bardzo dużo szczęści, przyznam że ja od wielu wielu lat nie spotkałem nikogo w barwach Bałtyku, z zwracam na to uwagę. Taka obsesja.
              Po drugie... uważam że nazwać skwer imieniem dwukrotnego zdobywcy Pucharu Polski i Super Pucharu to dobry pomysł i myślę że nawet Pan Horała tego nie zmieni.

• 2 11

• (2)

To albo jesteś słabym obserwatorem, albo udajesz że nie widzisz. Bardzo wiele razy widuję Bałtyk na mieście. A to że Bałtyku nie ma jest ulubioną śpiewką sympatyków tego drugiego klubu. Powiadasz dwukrotny zdobywca PP? I co z tego skoro jednocześnie ten klub kojarzy się z mega korupcją i tajemnicą poliszynela jest, że istnieje tylko dzięki zaangażowaniu prezydenta wszystkich Gdynian. W Gdyni praktycznie przez cały powojenny czas istniały 2 solidne kluby piłkarskie. Poprzez działania, tak jak to ktoś wcześniej przesadnie nazwał mafii z UM ze Szczurkiem w roli głównej, jeden z tych klubów został bardzo mocno wywindowany (dzięki pieniądzom gdyńskich podatników) a w stosunku do Bałtyku przez wiele lat miasto prowadziło politykę rzucania kłód pod nogi (licząc na to, że wcześniej czy później Bałtyk zostanie całkowicie zmarginalizowany). Nie wiem gdzie jest źródło tej fanaberii (a raczej szaleństwa) profesora Szczurka, by cały gdyński sport był jedynie żółto-niebieski. No ale jedno jest pewne, kiedyś i ta ekipa skończy swoje urzędowanie w UM a wtedy wierzę, że do gdyńskiego sportu wróci normalność

• 13 4

• Waldi

Ziobro zrobi z nimi porzadek

• 5 1

• Co do Prezydenta Szczurka i faktu że miasto daje pieniądze na Arkę - co nie jest żadną tajemnicą poliszynela - myślę że jest to po prosu pragmatyzm, polityczna kalkulacja związana m.in. z tym że frekwencja na meczach Arki, nawet w czasach kiedy grali w niższych ligach jest dużo dużo wyższa niż na Bałtyku. Wiele miast płaci klubom żeby mogły funkcjonować i nie jest to żadna rewelacja. Owszem, Arka była umoczona, prawie 20 lat minęło i teza że ciągle jest z tym kojarzona jest moim zdaniem nadużyciem. Pewien dziennikarz Przeglądu Sportowego powiedział kiedyś że na przełomie wieku i w pierwszych latach obecnego 80 - 90 procent awansów była związana z korupcją.

• 2 4

• A kolo niego gral Papa Smerf a na bramce stal Gumis??czy to nie ta bajka??

• 0 0

• j. angielski

sorry piszemy przez podwójne "r"

• 2 2

• Niesamowite (1)

Brawo Kadłuby i do zobaczenia na najbliższym meczu. W końcu u siebie trzeba zacząć wygrywać

• 48 10

• No i czas zacząć chodzić na mecze

Niby tylu tu Was jest a na meczu 200 osób, żałosne, a to pewnie dlatego ze transmisja jest tylko gdzie w rozgłośni stoczniowej...

• 1 9

• No nareszcie Bałtyk daje swoim kibicom trochę radości. Tylko tak dalej! SKS aż po życia kres!

• 51 6

• (5)

Proszę o poprawne pisanie wyników. Wygrali 2:4 (2:0), a nie 4:2 (0:2) jak to jest w artykule.

• 21 10

• Proszę o poprawne pisanie wyników.

Chyba wypiłeś sam 0,7 i to do przerwy :]

• 8 3

• Nie można wygrać 2-4, do szkoły

• 5 2

• Ok. Zgadza się, ale czego się czepiasz. Nie walnales się nigdy w życiu?

• 1 2

• Ogarnij się i weź się za ksiazki!

Nie da się wygrać 2:4, nie da się przegrać 4:2. Suchy wynik to 2:4. Bałtyk wygrał 4:2, Unia przegrała 2:4. Wszystko zależy od konkekstu.