VBW Arka Gdynia - CTL Zagłębie Sosnowiec 86:71. Skuteczność kluczem do zwycięstwa

mip.
16 lutego 2022 (artykuł sprzed 2 lat)

Megan Gustafson w meczu z CTL Zagłębiem Sosnowiec zdobyła 18 punktów i była najskuteczniejszą koszykarką VBW Arki Gdynia. Megan Gustafson w meczu z CTL Zagłębiem Sosnowiec zdobyła 18 punktów i była najskuteczniejszą koszykarką VBW Arki Gdynia.

VBW Arka Gdynia pokonała CTL Zagłębie Sosnowiec 86:71 (25:14, 16:19, 15:14, 30:24) w zaległym meczu 16. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet. Podopieczne Jeleny Skerović trafiły aż 57 proc. rzutów z gry. Skuteczna gra pozwoliła im sięgnąć po komplet punktów i awansować w tabeli na 5. miejsce w tabeli. Kolejny domowy mecz żółto-niebieskie rozegrają już w sobotę 19 lutego o godz. 17, kiedy to w Gdynia Arena podejmą Energę Toruń.

VBW ARKA: Gustafson 18 pkt (7 zb.), Kastanek 14 (2x3, 5 as.), Szymkiewicz 13 (3x3, 5 as.), Bertsch 10, Pavlopoulou 7 (1x3, 10 as.) oraz Kunek 13 (2x3), Begić 6 (5 as.), Dobrowolska 5 (1x3), Borkowska 0, Bazan 0

Zagłębie: January 18 (1x3, 7 as., 6 st.), Sagerer 17 (1x3), Sutherland 12 (3x3), Bogićević 11 (1x3), Wojtala 5 oraz Jasiulewicz 4, Wnorowska 4, Wojtylas 0, Jastrzębska 0

Koszykarki VBW Arki Gdynia w niedzielę przegrały w Lublinie z Pszczółką, a w środę podejmowały CTL Zagłębie Sosnowiec w ramach zaległego meczu 16. kolejki. Już od początku meczu uwidoczniła się przewaga gospodyń. Wprawdzie wynik otworzyły przyjezdne, ale po chwili to już Arka prowadziła.

Na parkiecie szalała Marissa Kastanek, która w pierwszej kwarcie zdobyła aż 10 punktów. 6 z nich zdobyła rzutami zza łuku. Dobrze funkcjonowała obrona Arki, która umiejętnie wybijała Zagłębie z rytmu i po pierwszej kwarcie mistrzynie Polski prowadziły 25:14.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin - VBW Arka Gdynia 61:57. Przeczytaj relację z ostatniego meczu, wystaw oceny koszykarkom i trenerce

Pierwsza połowa drugiej kwarty była podobna do tej w Lublinie. Oba zespoły popełniały sporo błędów, traciły piłkę i oddawały niecelne rzuty. Dopiero od 15 minuty gra zaczęła się zazębiać, a minimalnie lepiej prezentowały się przyjezdne, które do przerwy odrobiły trzy punkty straty. Po stronie żółto-niebieskich trudno było szukać jednej liderki, która ciągnęłaby grę zespołu. Punktacja była wyrównana, natomiast po stronie Zagłębia szalały Jessica January oraz Helga Sarah Sagerer.

Do przerwy gdynianki prowadziły 41:33. Martwić znów mogła liczba fauli (10), przez co sosnowiczanki, aż 11 punktów zdobyły z rzutów osobistych. Po przerwie oba zespoły znów powoli się rozpędzały, a ciężar punktowania wzięła na siebie Megan Gustafson. w 27. minucie zaliczka Arki wynosiła 15 punktów (53:38), ale później na parkiecie miejsce pierwszej "5" zajęły zawodniczki rezerwowe, a te miały problem ze zdobyciem jakichkolwiek punktów - jako jedyna trafiła Alice Kunek - i przed ostatnią odsłoną, zaliczka stopniała do 9 "oczek".

Vadim Czeczuro o koszykarkach VBW Arki Gdynia: Spadek formy zrozumiały

W czwartej kwarcie oba zespoły w końcu zagrały lepiej. Pojawiło się więcej celnych rzutów, także tych zza łuku. Na parkiet wróciły podstawowe koszykarki, a ciężar punktowania wzięły na siebie Morgan Bertsch do spółki z Magdaleną Szymkiewicz. Łącznie Arka w tej kwarcie zdobyła 30 punktów, niemal tyle samo co w dwóch poprzednich. Żółto-niebieskie zwyciężyły 86:71 i awansowały w tabeli na 5. miejsce.

Kolejny mecz podopieczne Jeleny Skerović rozegrają już w sobotę 19 lutego o godz. 17, kiedy to w Gdynia Arena podejmą 9. zespół Energa Basket Ligi Kobiet - Energę Toruń.

Wyniki 19 kolejki

• Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin - VBW ARKA GDYNIA 61:57 (12:13, 21:21, 11:18, 17:5)
  • GTK GDYNIA - Polonia Warszawa 61:74 (12:27, 17:15, 14:14, 18:18)
  • Ślęza Wrocław - CTL Zagłębie Sosnowiec 81:78 (15:19, 23:15, 23:20, 20:24)
  • Energa Toruń - BC Polkowice 52:101 (11:34, 17:24, 16:18, 8:25)
  • Enea AZS Politechnika Poznań - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp.
  • pauza: Polskie Przetwory Basket 25 Bydgoszcz 74:92 (12:21, 18:36, 16:15, 28:20)