VBW Arka Gdynia - Enea AZS Poznań 99:62. Amalia Rembiszewska show

21 listopada 2020, 18:50
mip.

VBW Arka Gdynia wygrała na własnym parkiecie z Enea AZS Poznań 99:62 (28:16, 24:22, 20:16, 27:8) w Energa Basket Lidze Kobiet. Podopieczne Gundarsa Vetry od początku kontrolowały przebieg spotkania i dopisały do swojego konta kolejne zwycięstwo. Na szczególne pochwały zasłużyła Amalia Rembiszewska, która zdobyła 28 punktów, trafiając 11 z 12 rzutów z gry! W przerwie spotkania zorganizowano za to konkurs rzutów osobistych dla dziennikarzy oraz ratowników medycznych.

DGT Politechnika Gdańska - CCC Polkowice 57:89. Relacja, możliwość wystawienia ocen koszykarkom i trenerowi

PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów - GTK Gdynia 93:66. Relacja, możliwość wystawienia ocen koszykarkom i trenerce

VBW ARKA: Spanou 16 pkt (2x3, 8 zb.), Kunek (1x3, 6 as.), Miskiniene 12 (10 zb.), Balintova 5, Kastanek 5 oraz Rembiszewska 28 (6x3), Slamova 8 (1x3), Podgórna 3 (1x3), Morawiec 3 (1x3), Szymkiewicz 3 (1x3), Greinacher 3 (8 zb.)

ENEA AZS: Popović 17 (1x3), Davis 12 (7 zb.), Marciniak 11 (1x3), Brown 10 (2x3, 6 as.), Adamowicz 4 (1x3) oraz Parzeńska 4, Piechowiak 3 (1x3), Jarecka 1, Nowicka 0

VBW ARKA Gdynia

Gdynianki po przerwie reprezentacyjnej podejmowały Enea AZS Poznań. W trakcie jej trwania aż osiem koszykarek żółto-niebieskich rozjechało się na zgrupowania kadr narodowych. Wszystkie jednak wróciły w pełni zdrowe i gotowe do ligowego starcia.

Pierwsze punkty w spotkaniu padły łupem przyjezdnych, ale Arka szybko objęła prowadzenie za sprawą Artemis Spanou oraz Alice Kunek. Widać było, że gospodynie są głodne gry i zwycięstw, i szybko powiększyły przewagę. Przy wyniku 20:10 trener Gundars Vetra rozpoczął rotację składem. Przyjezdne chwilowo nieco zmniejszyły prowadzenie Arki, ale celna "trójka" Angeliki Slamovej ustaliła wynik kwarty na 28:16.

Rezerwowe pozostały na parkiecie na początku drugiej partii i ze swojego zadania wywiązały się przyzwoicie, nie pozwalając przyjezdnym na zmniejszenie strat. Na pięć minut przed zakończeniem tej kwarty, trener Vetra powrócił do początkowego ustawienia.

Poznanianki nie zamierzały składać broni i nie pozwalały gospodyniom na powiększanie przewagi, głównie za sprawą Jovany Popović oraz Darii Marciniak. Wydawało się, że na przerwę koszykarki udadzą się ze status quo utrzymanym z pierwszej kwarty, ale tuż przed zakończeniem drugich 10 minut, rzuty osobiste celnie egzekwowała Laura Miskiniene i przewaga żółto-niebieskich wzrosła do 14 "oczek".

Litwinka otworzyła wynik tuż po przerwie, jednak w tej partii oba zespoły potrzebowały sporo czasu, by wejść na odpowiednie obroty. Sporo było błędów i niecelnych rzutów. Sytuację opanowały nieco Amalia Rembiszewska oraz Spanou trafiając zza łuku. Polka w tym fragmencie meczu była niezwykle aktywna, gdyż chwilę później dołożyła kolejną "trójkę", a także celnym rzutem zakończyła akcję wjazdu po kosz.

Ostatnią kwartę Arka rozpoczynała z przewagą 18 punktów (72:54). Swoją dobrą passę kontynuowała Rembiszewska, która rzuciła kolejne pięć punktów, a "trójkę" dołożyła Kunek i Arka zanotowała serię 8:0, niemal definitywnie rozstrzygając o losach spotkania. Gdynianki nie chciały jednak się zatrzymać i urządziły poznaniankom prawdziwą lekcję, wygrywają tę kwartę 27:8, a cały mecz 99:62.

W przerwie meczu władze gdyńskiego klubu postanowiły zorganizować konkurs rzutów osobistych dla dziennikarzy oraz ratowników medycznych obecnych na meczu. Wzięło w nim udział czterech przedstawicieli mediów oraz czterech medyków. Po zaciętym boju i czterech seriach zwyciężyli ratownicy.

- Wyszliśmy z taką inicjatywą, by dać okazję spróbować swoich sił tym, którzy zawsze są na naszych meczach, czyli właśnie ratownikom medycznym oraz dziennikarzom. Nagrodą w konkursie był okazały tor z elementami koszykarskimi. Skorzystaliśmy tu z pomocy Pani Marty Rietz, która robi chyba najlepsze torty w Gdyni. Będziemy chcieli kontynuować tą zabawę i obie strony umówiły się już na rewanż, przy okazji meczu GTK Gdynia z Pszczółką Polski Cukier AZS UMCS Lublin - wyjaśnił Bogusław Witkowski, prezes gdyńskich klubów koszykarek.

Wyniki 7 kolejki

VBW ARKA GDYNIA - Enea AZS Poznań 99:62 (28:16, 24:22, 20:16, 27:8)
DGT AZS POLITECHNIKA GDAŃSKA - CCC Polkowice 57:89 (20:25, 7:16, 14:29, 16:19)
PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. - GTK GDYNIA 93:66 (17:19, 29:21, 30:9, 17:17)
CTL Zagłębie Sosnowiec - Energa Toruń 106:35 (32:10, 26:7, 26:6, 22:12)
Basket Bydgoszcz - Ślęza Wrocław 73:71 (14:20, 14:23, 15:15, 30:13)
pauzuje:
Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin
Mecz zaległy z 3. kolejki
Polska Strefa Inwestycji Enea Gorzów Wlkp. - DGT AZS POLITECHNIKA 80:73 (23:20, 20:16, 15:21, 22:16)