VBW Arka Gdynia - Spar Girona 65:78 na pożegnanie z Euroligą koszykarek

sez
2 lutego 2022 (artykuł sprzed 2 lat)

Koszykarki VBW Arki przegrały na pożegnanie z Euroligą kobiet. Koszykarki VBW Arki przegrały na pożegnanie z Euroligą kobiet.

VBW Arka Gdynia przegrała w Gdynia Arena z zespołem Spar Girona 65:78 (13:14, 18:27), 17:20, 17:17) w 14. kolejce fazy grupowej Euroligi. Był to ostatni mecz żółto-niebieskich w europejskich rozgrywkach. Podopieczne Jeleny Skerović, a wcześniej Gundarsa Vetry zakończyły zmagania na ostatniej pozycji. Wygrały tylko 2 z 14 spotkań. Koszykarki z Trójmiasta mogą teraz skupić się tylko i wyłącznie na występach na krajowym podwórku.

VBW Arka: Gustafson 25 (6 zb.), Bertsch 19 (2x3), Pavlopoulou 9 (1x3, 10 as.), Dobrowolska 3 (1x3), Kastanek 2 oraz Bazan 3 (1x3), Begić 2 (8 zb.), Borkowska 2, Szymkiewicz 0

Spar: Burke 19, Gardner 16, Drammeh 11, Reisingerova 6, Palau 1 oraz Araujo 12, Labuckiene 8, Mendy 3, Flores 2

Koszykarska środa dla trójmiejskich kibiców

VBW Arka Gdynia porażką pożegnała się z występami w tegorocznej Eurolidze kobiet. Koszykarki z Trójmiasta zakończyły fazę grupową na ostatnim miejscu. W 14 spotkaniach wygrały tylko 2 razy. Na pożegnanie z Europą żółto-niebieskie podejmowały w Gdynia Arena ekipę Spar Girona, z którą w Hiszpanii przegrały 70:80. Rewanż w Trójmieście także nie należał do prostych zadań. Na pierwszy celny rzut kibice musieli czekać ponad trzy minuty, aż w końcu trafiła Morgan Bertsch.

W pierwszej kwarcie przyjezdne objęły prowadzenie głównie z powodu dwóch skutecznych rzutów z dystansu (4:10). Drużyna z Trójmiasta miała problemy ze skutecznością - zaledwie 6 celnych prób z 16 w pierwszych 10 minutach. Jeszcze gorzej rzucały Hiszpanki, które również trafiły 6 razy, ale aż 23-krotnie dochodziły do pozycji rzutowych. Autorką jedynej "trójki" w premierowej odsłonie była Julia Bazan. Młoda rozgrywająca zmniejszyła zaliczkę Spar Girony (13:14).

BC Polkowice - VBW Arka Gdynia 78:70 - przeczytaj relację, wystaw oceny koszykarkom i trenerce

Druga odsłona nie poprawiła sytuacji gdynianek. Obraz meczu niestety zmienił się na ich niekorzyść. Zawodniczki przyjezdne były skuteczniejsze, a przede wszystkim bardzo zdeterminowane, bo walczyły o pozostanie w europejskich pucharach. W przypadku wygranych w dwóch ostatnich kolejkach mogą nawet awansować do kolejnej fazy Euroligi. Zespoły na przerwę schodziły przy rezultacie 41:31 dla Hiszpanek.

W trzech ostatnich minutach pierwszej połowy VBW Arka uzbierała 10 punktów, trochę poprawiając swój wynik. Najwięcej punktów na tym etapie spotkania na koncie miała Megan Gustafson - 14. To 45 proc. punktów zdobytych przez wszystkie koszykarki z Gdyni. Ekipa z Girony prowadziła głównie dzięki rzutom za trzy. W tej statystyce przyjezdne wywalczyły 6 punktów więcej od żółto-niebieskich.

Basket 25 Bydgoszcz - VBW Arka Gdynia 65:81 - przeczytaj relację, wystaw oceny koszykarkom i trenerce

Po zmianie stron sygnał do ataku "trójką" dała Pinelopi Pavlopoulou. Był to jednak jedyny celny rzut w ciągu prawie czterech minut. Następnie dwukrotnie spod kosza trafiła Gustafson, ale zaliczka Spar Girony wzrosła (38:54). Na niewiele zdały się dobre akcje Bertsch. Na 10 minut przed końcem VBW Arka przegrywała 48:61.

Czwarta kwarta również nie potoczyła się po myśl gdynianek - remis 17:17 i w całym meczu Spar Girona wygrała 78:65, dzięki czemu przeskoczyła w tabeli na wyższą pozycję. Żółto-niebieskie były tego dnia drużyną słabszą, bo przegrały prawie każdą odsłonę. Tylko ostatnia kwarta była na remis. Kilka zrywów to było za mało na dobrze spisujący się hiszpański zespół.

8. VBW ARKA GDYNIA 2 12 935:1092 16

* do następnej fazy Euroligi awansują cztery najlepsze zespoły, drużyny z miejsc 5-6 trafiają do innego z europejskich pucharów, a dwie ostatnie kończą udział w rozgrywkach