VBW Arka Gdynia - ZVVZ USK Praga 76:85. Wciąż bez wygranej w Eurolidze

4 grudnia 2020 (artykuł sprzed 3 lat)

Alice Kunek była najlepiej punktującą zawodniczką Arki w meczu z ZVZZ USK Praga. Alice Kunek była najlepiej punktującą zawodniczką Arki w meczu z ZVZZ USK Praga.

VBW Arka Gdynia przegrały z ZVVZ USK Praga 76:85 (17:21, 17:21, 19:18, 23:25) w trzecim meczu fazy grupowej Euroligi, a zarazem ostatnim rozgrywanym w "bańce" w Stambule. Mistrzynie Polski wracają do kraju bez wygranej w pierwszej rundzie fazy grupowej. Kolejną zaplanowano na 17-23 stycznia 2021 roku.

25% 53 typowania ZVVZ USK Praga

ARKA: Kunek 24 pkt (3x3), Miskiniene 12 (1x3, 9 zb.), Spanou 12 (2x3), Balintova 8 (5 as.), Kastanek 5 oraz Slamova 8 (1x3), Greinacher 4, Rembiszewska 3 (1x3), Podgórna 0

ZVVZ USK: Jones 28 (10 zb.), Thomas 19 (11 zb., 12 as.), Oblak 11 (3x3), Elhotova 9 (1x3), Rezan 8 oraz Dojkic 7 (1x3), Vorackova 3, Vyoralova 0

Fenerbahce Stambuł - VBW Arka Gdynia 80:70. Relacja, oceny

Do ostatniego z trzech meczów w Stambule koszykarki VBW Arki Gdynia przystąpiły z dwiema porażkami. Natomiast ZVVZ USK miało na koncie zwycięstwo różnicą jednego punktu z LDLC ASVEL Lyon, które wcześniej rozbiło gdynianki.

Początek meczu był dla Arki udany. Po 3 minutach gry i rzucie Barbory Balintovej mistrzynie Polski prowadziły 8:5. Czeszki momentami odbijały prowadzenie, ale partię wygrały dopiero w ostatniej jej minucie po rzutach Ivany DojkicAlysssy Thomas.

LDLC ASVEL Lyon - VBW Arka Gdynia 89:57. Relacja, oceny

Prażanki kompletnie nie radziły sobie zza łuku, w przeciwieństwie do Arki. Nie przeszkodziło im to jednak w powiększeniu przewagi. Nadrabiały grą na tablicach i większą skutecznością pod koszem. I w drugiej kwarcie wyższy bieg wrzuciły jednak w końcowych minutach. Gdy tylko Arka zbliżyła się na 32:34 za sprawą Sonji Greinacher, odpowiedziały serią 8:2.

Na drugą połowę gdynianki wyszły przegrywając 34:42. Zaczęły od straty Alice Kunek po złym podaniu, ale po chwili Australijka z irlandzkim paszportem zrehabilitowała się trafiając za trzy. Powtórzyła to chwilę później i Arka zbliżyła się na 46:49.

Rywalki odpowiedziały serią 8 pkt z rzędu, którą przerwała Greinacher. Chwilę później ważną trójkę zdobyła Amalia Rembiszewska (51:57). Ostatecznie 8 pkt straty z pierwszej połowy udało się minimalnie zmniejszyć i przed ostatnią kwartą podopieczne Gundarsa Vetry przegrywały 53:60.

Niestety, ostatnią partię Czeszki zaczęły serią 5:0 i po trójce Teji Oblak strata wynosiła już 12 pkt. Takie prowadzenie nie zadowoliło jednak prażanek, które wkrótce odskoczyły na 78:61.

2 minuty przed końcem meczu ZVVZ USK prowadziło 80:68, bo Arka nieco zmniejszyła stratę po rzutach Marissy KastanekArtemis Spanou. Trenerka Natalia Hejkova poprosiła o czas. Choć po wznowieniu Angelika Slamova zdobyła 6 pkt w niespełna minutę, Arka zdołała tylko zmniejszyć rozmiary porażki.

Warto odnotować popis jaki dała Alyssa Thomas. Skrzydłowa USA rozegrała całe 40 minut i zanotowała triple-double w postaci 19 pkt, 11 zbiórek i 12 asyst.

Z "bańki" w  Stambule mistrzynie Polski wrócą bez zwycięstwa. Runda rewanżowa fazy grupowej Euroligi zostanie rozegrana w dniach 17-23 stycznia 2021 roku, jednak miejsce spotkań zostanie ustalone po złożeniu aplikacji zainteresowanych organizatorów. Termin upłynie 8 grudnia. Z każdej grupy wyjdą po dwa najlepsze zespoły, które spotkają się w turnieju ćwierćfinałowym w dniach 14-20 marca 2021 roku.

3. kolejka - grupa B
VBW Arka Gdynia - ZVVZ USK Praga 76:85 (17:21, 17:21, 19:18, 23:25)
Fenerbahce Stambuł - LDLC ASVEL Lyon 70:84 (12:22, 25:29, 16:16, 17:17)

Opinie (42) 1 zablokowana

• Niestety ale bez czarnoskórych gwiazd jest ciężko (6)

Jones i Thomas się momentami bawiły.
    Wychodzi na to że na PLKK zespół jest za silny a na Euroligę za słaby.
    Szkoda bo te 2 ostatnie mecze pokazały że brakuje jednej , konkretnej gwiazdy i można byłby w Europie powalczyć.

• 11 0

• (5)

W poprzednim sezonie było to samo, coś sie zmieniło klubowe myślenie? Nie, więc znowu powtórka. Praktycznie ten sam sklad. Lyon pokazał jak się gra zespołowo.

• 1 0

• Ale Lyon ma same gwiazdy w składzie. (4)

Tam każda zawodniczka z pierwszej 5 to większa gwiazda niż Kunek. I z tą grą zespołową to nie przesadzałbym z Czeszkami Lyon przegrał mecz mimo że Johannes rzuciła 38 pkt a ich największa gwiazda-pierwszopiątkowa aktualna mistrzyni WNBA Alicja Clark dorzuciła 19.
        Nasza drużyna jak na Euroligę ma bardzo słaby skład, aż dziw bierze że ostatnie 2 mecze były w miarę wyrównane.
        Ja rozumiem że tu budżet jest ograniczeniem-ale widać że jedna poważniejsza zawodniczka mogłaby zrobić różnice w Eurolidze bo jest kapitalny trener.

• 0 1

• (3)

Dopóki u nas na ławce nie będą siedzieć conajmniej klony pierwszej piątki nie ma co myśleć o wygranej w Eurolidze. W pewnych momentach w tych 3 meczach byla rowna walka i nawet przewaga, ale jak ma zawodniczka grać caly mecz na najwyzszych obrotach, to nie da rady. Musi usiąść i odpocząć pare minut. A kto ma je zmienić? Słabe Polki? W lidze to pierwsza piatka nabija wynik druga wchodzi, trochę traci, pierwsza odpoczywa, potem wchodzi i znów podwyższa. Na naszą ligę starczy, na euro już nie. Tak więc albo wzmacniamy rezerwy, albo dalej bawimy się w pseudo grę na Eurolidze i cieszymy sie z mistrza Polski. I na tym koniec.

• 1 0

• (2)

Masz pieniądze to możesz zasponsorować. To wszystko kosztuje.

• 0 0

• (1)

Miasto niech się dorzuci. Piłkę w wiekszycj sumach sponsorują, a efekty widać. W kosza przynajmniej wygrywamy mistrza i gramy w euro. Lepsza reklama, niż piłkarzyki.

• 0 1

• Po co?

Ale mi splendor dla maksimum 300 osób na meczu...

• 0 1

• Szkoda tego meczu (1)

Może jakby od początku meczu podwajały by te dwie ciemnoskóre podkoszowe wynik byłby inny. Na duży plus Kunek. Cały turniej grała na wysokim poziomie. Reszta jak dla mnie nie prezentuje Euroligowego poziomu niestety. Ciekawe czy klub zdecyduje się na wzmocnienie na mecze styczniowe Euroligi. Powodzenia życzę.

• 5 2

• Tu się nie zgodzę, pierwszy mecz kiepski Kunek i Laury i w efekcie duża przegrana. Wczoraj i dzisiaj Kunek dobrze. Siły dzisiaj już miały mniej, może by wygrały, ale nie ma ich kto zmieniać.

• 3 0

• Wakacje (6)

Pani Podgórna kolejny mecz 0pkt.Nie taniej było zostawić ją w Gdyni i grałaby sobie w GTK tam gdzie jej miejsce?Szkoda jej bo widać psychicznie nie wytrzymuje...z druguej strony fajne wakacje.

• 8 4

• 2 minuty grała hejterze (2)

• 1 1

• A Morawiec w ogole nie grała. Czeka pewnie na emeryturę.

• 0 0

• Ciekawe co ty byś zagrał ?

i nie chodzi tu o play station

• 0 0

• (7)

Niestety pod koszem nie istnieliśmy. Wczoraj Sabally a dzisiaj Thomas i Jones. Pudła spod kosza na poziomie Euro też się nie powinny zdarzać. Kolejny słaby mecz Greinacher a od Kastanek która wogóle nie ma rzutu z półdystansu też więcej oczekujemy. Z perspektywy 3 przegranych meczy to uczciwie można napisać że poziom Euro zaprezentowały 3 zawodniczki. Balintova. Miskiniene i Kunek

• 4 1

• (1)

Bez wzmocnień w Eurolidze nie mamy co szukać. Proponuję. 1. Wykupić kontrakt Davis z politechniki i zawodniczkę na pozycję 5 która robi różnicę bo Miskiniene to 4

• 4 0

• I jeszcze ze dwie dodatkowo, to tak, będzie mocna zmiana.

• 0 0

• Pod koszem to nie wiem jak to nazwać, robiły nasze za statystki, nawet nie próbowały blokować, dużo było takich koszy. Możliwe, że zmęczenie. Wczoraj grały cały mecz jednym składem.

• 2 0

• Zapomniałem jeszcze o Spanou

• 2 0

• (1)

Zostały jeszcze 3 mecze i raczej bez szans na awans nawet w przypadku wzmocnień. A więc w tym sezonie raczej w klubie ze składem nie będą kombinowali bo na mistrza wystarczy.

• 0 2

• Racja

To samo było w zeszłym roku. Pograło się w Eurolidze i tyle. W tym roku ten sam błąd, zero wzmocnień i to samo. W następnym pewnie też. Nie ma wizji wygrania czegoś więcej, albo kasy, chociaż chyba ich stać na wzmocnienie w postaci dodatkowo 2-3 najlepszych z naszej ligi? W tym sezonie to chyba i tak nic by nie dało.

• 1 0

• Ja jeszcze bym dodał Slamovą, niby rezerwowa, ale jak wchodzi, nie odstaje. Bardzo ruchliwa myszka, biega non stop. Takie powinny być rezerwy. Nie to co Sonja, piłki nie może złapać jak wejdzie na parkiet.

• 0 0

• przeklejone - Budujemy drużynę na Euroligę

albo w następnym sezonie to samo, nie przebijemy się dalej. Plan na wygranie Euroligi jest prosty - katarska ławka. Dobre zmiany, wyrównany skład. Potrzebna jeszcze jedna Kunek, Kastanek, Balintova, Laura i jakaś pod kosz 2m. 5-7 zawodniczkami dobrymi w Eurolidze się nie wygrywa.
    Jak nie ma na to kasy ok. Tak to tylko satysfakcja, że sobie gramy w Eurolidze i nic poza tym.
    Ostatnie 2 minuty dzisiaj dobre.

• 3 1

• Gwiazdy albo obrona (11)

2 Amerykanki grając 40 minut wygrały praktycznie same ten mecz.
    Wczoraj Sabally i McBride także praktycznie we dwie nas ograły.
    Łatwo byłoby powiedzieć że gwiazdy wygrywają mecze w Eurolidze gdyby nie Lyon.
    Lyon bez wielkich gwiazd rozbił nas 30+, ograł Fenerbahce +14 a przegrały tylko z Pragą -1.
    Lyon pokazał że jak nie masz gwiazd to droga wiedzie przez obronę, ich pressing i nacisk był imponujący.
    Dziś nie dały pograć Sabally, która w poprzednich meczach robiła co chciała.
    Chciałbym na jedną rzecz uwagę:
    Sezon 2019/2020 regularna gra w Eurolidze, rywalki w polskiej lidze walczyły czasami - zdobyty cudem PP i trochę spotkań w lidze gdzie trzeba było grać na maxa przez 40 minut.
    Po lockdownie nasze nie zagrały żadnego poważnego meczu i to było widać

• 10 1

• (1)

Na pewno były bardziej rozegrane w poprzednim sezonie, ale tez wymęczone, co było widać w Euro. Co 3 dni mecz. Potem kontuzje itd. Podejrzewam, że gdyby nie zmęczenie, wiecej meczów wtedy by wygrały. Teraz powinny się pokazać (po takim laniu) w meczu z Polkowicami.

• 1 0

• Wygrana z CCC w środę to obowiązek

W zeszłym sezonie Euroligi dobrze zaczęliśmy bo mieliśmy zgraną drużynę, potem było gorzej.
        Dlatego uważałem że zgranie da dobre efekty w grudniowej bańce.
        Jak wyszło wiemy.
        Z Polkowicami musimy wygrać bo przegrana oznaczałaby że cała koncepcja zarządzania klubu nie jest właściwa.
        Polkowice mają cały skład nowy poza Gajdą, dwie niezłe ale nie wybitne Amerykanki(nie ma porównania z gwiazdami Pragi czy Fenerbahce).
        Przegrana rywalizacja z Polkowicami w tym sezonie oznaczałaby że po co budować skład na lata jak wystarcza dwie niezłe Amerykanki żeby wygrać ligę.

Katarczyk

• 1 0

• Panie Katarczyk pan się chyba koszykówką nie interesujesz (8)

Lyon bez gwiazd? .Bo zajadów ze śmiechu dostane.A inni plusują jak lemingi.-tam są same gwiazdy na czele z Alicją Clark która jest aktualną mistrzynią WNBA i to nie taką jakie mieliśmy w ostatnich latach w Gdyni-grającą po pare minut tylko absolutnie kluczową.
      Może żeby Panu Panie Katarczyk uświadomić z jak wielką gwiazdą kobiecej koszykówki mamy do czynienia przytoczę jej statystyki z trzech finałowych meczów WNBA rozegranych na początku października.
      Mecz nr 1 32 min gry, 4 pkt, 7zb, 2 as
      Mecz nr 2 34 min gry 21 pkt 5 zb 6 asyst
      Mecz nr 3 30min gry,10 pkt 7zb, 5 as
      Jej drużyna wygrała finał 3-0
      Jeżeli absolutnie kluczowa zawodniczka mistrzyń WBNA to nie jest gwiazda to nie wiem kto zasługuje na miano gwiazdy.
      Reszta to też zawodniczki o jakich możemy pomarzyć, kilka grało w WNBA a np Ciak ma na koncie wygranie Euroligi w barwach Kurska a Crvendakić medal na olimpiadzie w 2016. Mariane Johannes to też kapitalna egzekutorka. i liderka silnej reprezentacji Francji z przeszłością w WNBA
      Więc panie Katarczyk nie opowiadaj tutaj bzdur licząc na to że nikt się nie zorientuje.
      Tam są same gwiazdy z jedną absolutnie topową w skali światowej koszykówki jaką jest Alicja Clark.

• 3 1

• (6)

Masz rację że nie oglądam wnba.
        Powiem więcej nie interesuje się wnba ani nikomu tam nie kibicuję.
        Ale obejrzałem wszystkie mecze teraz w bańce i w Fenerbahce i Pradze widziałem po 2 świetne gwiazdy które robiły wynik, a w Lyonie widziełem zespół a nie gwiazdy.

Alyshya Clark gwiazdą wnba??? Średnia 6,9 punktu na mecz to nie rewelacja, pamiętam ją z Polkowic, bardzo dobra zawodniczka ale nie wybitna.

McBride średnia 14,7 pkt, 2 razy w meczu gwiazd wnba

• 0 0

• Sabally w debiutanckim sezonie wnba 13,9 pkt/mecz.
          Czy kibic wnba wymieniłby Clark wśród 20 najlepszych zawodniczek wnba?
          McBride by się tam znalazła, wybrana 3 razy w meczu gwiazd, Sabally jest rewelacją bo ma dopiero 22 lata i wielką przyszłość przed sobą.

• 0 0

• Nie trzeba oglądać WNBA żeby wiedzieć (4)

Że zawodniczka z pierwszej piątki zespołu mistrzyń grająca ponad 30 minut w meczu to jest gwiazda koszykówki .I nie wiem po co podajesz jej średnie z całej kariery skoro w minionym sezonie zdobywała ponad 10 pkt na mecz.Zresztą średnia nie jest wazna-bo w słąbszych zespołach czesto są zawodniczki które sobie nabijają statystyki ale ich zespoły się nie liczą.Natomiast jezeli ktoś gra średnio ponad 30 minut w mistrzowskim zespole to musi być cholernie dobry.
          Przypomnę że w naszym zespole nie ma nikogo z WNBA.
          I najprawdopodobniej kłamiesz że widziałeś wszystkie mecze bo akurat mecz Lyonu przegrany z Pragą był chyba najbardziej"gwiazdorskim" występem na tym turnieju bo 2 zawodniczki -Clark i Johannes zdobyły razem 57 z 79 pkt.
          To wszystko nie ma większęgo znaczenia-po prostu robisz z siebie znawce koszykówki a kompletnie się na niej nie znasz.

• 1 0

• (3)

W każdym zespole jest jedną gwiazda max dwie.
            Gwiazda zespołu to niekoniecznie gwiazda ligi.
            Granie w pierwszej piątce mistrzyń nie oznacza że jesteś gwiazdą ligi.
            Bo czy wszystkie nasze zawodniczki z zeszłego sezonu to były gwiazdy całej ligi?
            Gwiazdy ligi wnba grają w meczu gwiazd.
            Cholernie dobra w Europie to niekoniecznie gwiazda wnba.
            Clark była mvp polskiej ligi 2017/2018 więc nawet w Polsce grała.
            Jak oglądasz regularnie rozgrywki wnba czy ligi francuskiej to być może wiesz lepiej że to jedna z 10 najlepszych zawodniczek tych lig bo tyle max można uznać za gwiazdy ligi.
            Ponawiam apel: jeżeli masz unikalną wiedzę na temat wnba czy ligi francuskiej i umiesz wskazać zawodniczki lepsze niż ich statystyki to podziel się tą wiedzą z klubem.
            Statystyki Clark w wnba są przeciętne ale jest wybierana w zestawieniach najlepszych defensorek.
            Statystyki nie grają więc rzuć nazwiska gwiazd wnba z przeciętnymi statystykami bo może będą w zasięgu finansowym klubu

• 0 0

• Ja nie posiadam żadnej unikalnej wiedzy (2)

To ty nie masz wiedzy podstawowej twierdząc że Lyon to drużyna bez gwiazd.Oraz twierdząc że jest to zespół oparty na grze dużynowej-podczas gdy w meczu z Pragą 2 zawodniczki zdobyły razem 57 z 79 punktów.
              Poza tym koncentrujesz się na Clark nie wiem dlaczego próbujac ją zdyskredytować-jest to aktualna mistrzyni WNBA.Ale też wymieniłem inne-takie jak liderka reprezantacji Francji Johannes-reprezentacji która jest wicemistrzem Europy i 5 drużyną świata, Ciak która ma na koncie wygraną Eurolige i też wicemistrzostwo Europy czy Crvendakić która jest medalistką olimpijską.

• 0 0

• (1)

Piszesz że nie interesuję się koszykówką bo nie wiem że Clark gra w pierwszej piątce mistrzyń wnba.
                I że podstawową wiedzą jest to że w Lyon gra liderka reprezentacji Francji czy medalistka olimpijska.
                Jeżeli znasz skład pierwszej piątki dowolnego zespołu wnba i CV dowolnego zespołu ligi francuskiej to zapewniam cię że jest to wiedza unikalna.
                A ponieważ nikt nie uczy się składów na pamięć tylko zapamiętuje zawodniczki podczas oglądania meczów przypuszczam że oglądasz jeśli nie na żywo to w tv czy internetach wnba i ligę francuską albo i wiele innych.
                W gdyńskich barwach oglądałem grubo ponad 200 zawodniczek zagranicznych, z czego kilkadziesiąt grało w wnba.
                Grały tu mvp wnba, zawodniczki uważane za pierwszą 5 wnba, mistrzynie olimpijskie więc definicja 'cholernie dobrej gwiazdy wnba" są trochę inne widać niż twoje.
                A czy Lyon ma gwiazdorski skład w Eurolidze i jest jej faworytem?

• 0 0

• Napiszę nawet więcej na potwierdzenie twojej opinii o moim braku podstawowej wiedzy:
                - nie wiem kto jest mistrzem wnba teraz ani kto nim był w ostatnich latach
                - nie znam składu pierwszej piątki gwiazd wnba tego sezonu ani wcześniejszych
                - nie wiem kto był mistrzem Francji w tym sezonie - pewnie gwiazdorski Lyon - ani w ostatnich sezonach
                - tak samo brak mi podstawowej wiedzy o innych ligach europejskich i światowych.

Jestem ignorantem lokalnym który interesuje się VBW i GTK, ewentualnie jeszcze co się dzieje w Gdańsku lub u głównych ligowych rywalek.

Tylko tylko.

A ponieważ to czego ja nie wiem jest dla ciebie abecadłem przedszkolaka to w moim przekonaniu masz unikalną wiedzę.
                Jeżeli umiesz zauważyć że dana zawodniczka to super gwiazda chociaż statystyki o tym nie świadczą to możesz bardzo pomóc klubowi jak podzielisz się swoją podstawową wiedzą

• 0 0

• Znawco wnba pomóż klubowi

Ja oceniam tylko to co widziałem na własne oczy, najlepiej na żywo bo tv czy internet to zdecydowanie nie to samo.
        I dlatego nawet jakbym chciał to nie polecę zawodniczek klubowi bo nie znam się na wnba ani nie śledzę zagranicznych lig.

Ale jeżeli ty masz unikalną wiedzę czyli znasz się na wnba albo na innych ligach to pomóż klubowi i powiedz kto jest bardzo dobry ale niedoceniony i przez to tańszy niż jest wart.
        Gdyński klub zatrudnia często zawodniczki które błysnęły w polskiej lidze bo nie chce kupować kota w worku.
        Jeśli znasz wybitne zawodniczki wnba które nie grają w meczach gwiazd ale są tak samo dobre albo i lepsze to podaj nazwiska, na pewno klub sprawdzi te zawodniczki.

Katarczyk

• 1 0

• A tak,żeby było miło,to najlepsze życzenia imieninowe dla naszej Basi.

• 7 0

• Dzisiaj gra GTK

nawet się rymuje. O 17 dla spragnionych meczów

• 0 0

• Niezatapialny Mietek (1)

I tyle w temacie Panie Prezesie , kupić jeszcze 4 zagraniczne i może coś pan wygra . Myślałem ze się mylę w ocenie , ze może nie słusznie oceniam poziom europejski pana drużyny , ale niestety się nie myliłem . Liga na otarcie łez , powodzenia a może postawi pan wreszcie na Polskie zawodniczki , może nie będzie od razu mistrzostwa ale po czasie i drużyna klubowa i reprezentacja będą wdzięczne a dzisiaj tylko będą pamiętać porażki z Europy .

• 1 0

• Jak widać Polki za słabe na euro, więc grzeją ławę. Takie są fakty. A reprezentacja? Ostatnio grały i co? Taki jest poziom polskiej koszykówki. Dużo Polek gra w naszej lidze i nic z tego nie wynika. Nawet zagraniczne lepsze zawodniczki nie pomagają im wejść na wyższy poziom. Więc od kogo to zależy?