Vitek zostaje w MH Automatyce. Aleksiuk wzmacnia obronę

29 czerwca 2018 (artykuł sprzed 3 lat)
Rafał Sumowski

Lotos PKH Gdańsk

Władymir Aleksiuk (przy krążku) jest reprezentantem Ukrainy. Obrońca grał już w Polsce w barwach JKH GKS Jastrzębia i Podhala Nowy Targ, gdzie współpracował z trenerem Markiem Zietarą. Więcej zdjęć (1)

Władymir Aleksiuk (przy krążku) jest reprezentantem Ukrainy. Obrońca grał już w Polsce w barwach JKH GKS Jastrzębia i Podhala Nowy Targ, gdzie współpracował z trenerem Markiem Zietarą.

fot. M.Chwieduk/400mm.pl

Władymir Aleksiuk (przy krążku) jest reprezentantem Ukrainy. Obrońca grał już w Polsce w barwach JKH GKS Jastrzębia i Podhala Nowy Targ, gdzie współpracował z trenerem Markiem Zietarą.

fot. M.Chwieduk/400mm.pl

Josef Vitek zostaje w MH Automatyce. Najskuteczniejszy hokeista gdańskiej drużyny w minionym sezonie przedłużył umowę o kolejny rok. Klub wzmocnił się także doświadczonym ukraińskim obrońcą Władymirem Aleksiukiem, który ostatnio występował w kazachskim Arłanie Kokshetau i rumuńskim Progym Gheorgheni. Gdańszczanie wyczerpali limit sześciu obcokrajowców w składzie, ale to może ulec zmianie gdyż Vitek i Dymitr Szczerbakow starają się o polskie obywatelstwo.W minionym sezonie 37-letni Josef Vitek zdobył 21 bramek i 27 asyst w 38 meczach, co czyniło go najskuteczniejszym zawodnikiem MH Automatyki. Kibice gdańskich hokeistów na informacje o nowym kontrakcie dla Czecha wyczekiwali od kilku tygodni.

Dlaczego tak długo? Gdy klub przedłużał umowy z kolejnymi zawodnikami, wciąż nie było wiadomo czy Vitek zostanie w klubie. W sezonie 2018-2019 w Polskiej Hokej Lidze w jednej drużynie może występować maksymalnie sześciu obcokrajowców. To tylu, co w poprzednich rozgrywkach, ale zniesiono przepisy, dzięki którym zagraniczni zawodnicy z odpowiednim stażem w polskich rozgrywkach, byli liczeni jako krajowi hokeiści.

CZYTAJ WIĘCEJ O ZMIANACH W PHL

Status zmienił się właśnie Vitkowi, a do tego gdańszczanie zakontraktowali Aleksandra Trianiczewa , który jest bramkarzem, a ta pozycja od nowego sezonu liczona będzie podwójnie do limitu. Każdy kolejny "stranieri" wiąże się z dodatkową opłatą 25000 zł do kasy PHL. Ostatecznie jednak gdańszczanie podpisali nową umowę z czeskim napastnikiem.

- Josef jest doskonale znany gdańskiej publiczności i bardzo się cieszę, że w kolejnym sezonie będzie przywdziewał biało-niebieskie barwy. W minionym sezonie był czołową postacią naszej ofensywy i liczymy, że podobnie będzie w nadchodzącym roku - mówi Przemysław Tutaj, dyrektor sportowy MH Automatyki.
MH AUTOMATYKA Z LICENCJĄ NA PHL

Josef Vitek

Josef Vitek

Dane:

ur.:
1981-01-08
wzrost.:
178
waga.:
84
Ocena z sezonu:
3.23 (1031 ocen)
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu

więcej »Kontrakt z gdańszczanami podpisał także doświadczony ukraiński obrońca Władymir Aleksiuk. Urodzony w Kijowie 31-latek jeszcze w sezonie 2016/17 reprezentował swój kraj na mistrzostwach świata Dywizji 1A. Większość kariery spędził w ligach wschodnich - ukraińskiej, białoruskiej, rosyjskiej i kazachskiej.

MAREK ZIĘTARA DRUGIM TRENEREM KADRY POLSKI

Sezon 2017/18 podzielił między dwa kluby - kazachski Arłan Kokshetau i rumuński Progym Gheorgheni. Łacznie wystąpił w 24 meczach, w których zdobył 2 bramki i 7 asyst. Aleksiuk jest już znany polskim kibicom, ponieważ w sezonie 2014/15 reprezentował barwy JKH Jastrzębie, a rok później grał dla Podhala Nowy Targ. Prze dwa sezony na polskich taflach rozegrał łącznie 71 meczów, w których zdobył 3 bramki i 16 asyst.

- To doświadczony obrońca, którego trener Marek Ziętara miał okazję poznać już wcześniej podczas jego gry w Nowym Targu. Ten kontrakt jest dla nas tym ważniejszy, że w perspektywie nowego sezonu musimy wzmocnić naszą defensywę. Już teraz możemy przyjąć, że kadrowo ta drużyna będzie mocniejsza, niż w roku poprzednim - dodaje Tutaj.
Gdańszczanie wyczerpali już limit sześciu obcokrajowców. Oprócz Vitka, Trianiczewa i Aleksiuka (liczony podwójnie jako bramkarz), kontrakty w Gdańsku podpisali Petr Polodna o Dymitr Szczerbakow

- Dymitr Szczerbakow oraz Josef Vitek starają się o polskie paszporty i być może jeszcze przed startem sezonu je otrzymają. Dlatego prowadzimy rozmowy z kolejnymi zawodnikami z zza granicy - zapowiada Tutaj.
Zmiany kadrowe w MH Automatyce Gdańsk przed sezonem 2018/19

Odeszli: Vlastimil Bilcik (narodowość: Czechy, pozycja: obrońca, nowy klub: Horacka Slavia Trebic), Patryk Wysocki (obrońca), Wojciech Wrycza (napastnik), Andriej Kowaliow (Białoruś, trener), Maksim Gorodecki (Białoruś, bramkarz), Adam Skutchan (Czechy, napastnik), Kirył Gierasimienko (Ukraina, obrońca), Michaił Samusienko (Białoruś, napastnik), Yannick Mund (Niemcy, obrońca), Michał Kalinowski (napastnik) - wszyscy bez nowych kontraktów, Kacper Różycki (napastnik, Nesta Mires Toruń) -

Przyszli: Władymir Aleksiuk (narodowość: Ukraina, pozycja: obrońca, poprzedni klub: Progym Gheorgheni, Rumunia), Aleksander Trianiczew (Rosja, bramkarz, PGE Orlik Opole), Arkadiusz Nowak (obrońca, PGE Orlik Opole), Mateusz Danieluk (napastnik, Polonia Bytom), Tomasz Pastryk (obrońca, Polonia Bytom), Marek Ziętara (trener)

Przedłużyli umowy: Josef Vitek (napastnik, Czechy), Marek Wróbel (napastnik), Tomasz Witkowski (bramkarz), Mateusz Strużyk (napastnik), Jan Steber (napastnik), Maciej Rompkowski (napastnik), Petr Polodna (Czechy, napastnik), Dymitr Szczerbakow (Ukraina, napastnik), Szymon Marzec (napastnik), Filip Pesta (napastnik), Gilbert Leśniak (obrońca), Oskar Lehmann (obrońca), Kamil Dolny (obrońca), Konrad Zgrzebnicki (bramkarz)
TUTAJ AKTUALNA KADRA MH AUTOMATYKI GDAŃSK

Opinie (38)

 • Świetnie !

  • 18 4

 • (1)

  Poszukać jeszcze 2go takiego Vitka lub lepszego abyśmy mieli kim straszyć w ataku oraz wzmocnić obronę i możemy grać o 6ke bo skład zaczyna fajnie wyglądać dobrze przygotować się do sezonu oby bez kontuzji i jazda o środek tabeli

  • 26 4

  • Poszukać jeszcze 2go takiego Vitka lub lepszego abyśmy mieli kim straszyć w ataku oraz wzmocnić obronę i możemy grać o 6ke bo skład zaczyna fajnie wyglądać dobrze przygotować się do sezonu oby bez kontuzji i jazda o środek tabeli

   • 4 4

 • (1)

  Brakuje jeszcze dwóch zadowników jedno napastinka do drugiej formacji i obrońcy. Tym składem mozemy śmiało grać i wstydu nie powinno być. Pytanie? Kantor i Stasiewicz podpisali? bo jakoś mi ta informacja uciekła?

  • 16 2

  • No i brakuje jeszcze S. Wachowskiego . wie ktoś ?coś?

   • 2 4

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.