27 października 2012 (artykuł sprzed 11 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Najnowszy artykuł na ten temat Polonia Gdańsk czeka na Argentyńczyka
Napastnicy Bałtyku nie zdołali trafić w Policach do siatki. Na zdjęciu Kacper Kiełdanowicz. Napastnicy Bałtyku nie zdołali trafić w Policach do siatki. Na zdjęciu Kacper Kiełdanowicz.

Piłkarze Bałtyku Gdynia na tarczy wracają z wyjazdu do Polic. Biało-niebiescy przegrali z miejscowym Chemikiem 0:2 (0:1). Piłkarze Szymona Hartmana, jak to już wcześniej bywało, mieli wyraźna przewagę w polu, zwłaszcza w pierwszej połowie lecz nie potrafili tego wykorzystać. Mimo prowadzenia uzyskanego już w 4 minucie przegrała także Polonia Gdańsk. Beniaminek III ligi przegrał na wyjeździe z Energetykiem Gryfino 2:4 (1:2).

Chemik Police - Bałtyk Gdynia 2:0 (1:0)
Ciołek 42, Krawiec 90+2

CHEMIK: Otocki - Jakubiak, Kalinowski (11 Fadecki), Janicki, Sasin (79 Karpiński) - Cierech, Bieniek, Jóźwiak, Ciołek, Kosakowski - Filipowicz (71 Krawiec).

BAŁTYK: Grubba - Prusaczyk, Wasielewski, Klawikowski, Pionk - Drzymała, Barnik, Piekarski, Adamus - Bułka, Kiełdanowicz (86 Wilczewski).

Po kilkunastu minutach gry polegającej na wzajemnym "badaniu" się możliwości ekip pierwsi do natarcia ruszyli gdynianie. Krzysztof Bułka nie wykorzystał dwóch dogodnych sytuacji. Najpierw po jego kontrze i strzale piłka minęła łupek a kilka minut później po uderzeniu z wolnego przeleciała tuż nad poprzeczką.

Wynik otworzyć mógł również Błażej Adamus ale i jemu zabrakło skuteczności. Gdynianie posiadali inicjatywę ale nie przełożyła się ona na strzelone bramki. Gorzej, po jednym z niewielu wypadów gospodarzy na ich połowę stracili bramkę. Z rzutu wolego zdobył ją Przemysław Ciołek, pika po drodze do bramki odbiła się jeszcze od gdyńskiego muru.

W drugiej połowie gra wyglądała bardzo podobnie, Bałtyk, myśląc o zainkasowaniu choćby punktu z każda minutą coraz bardziej musiał się otworzyć ale też coraz częściej niestety pudłował. Wynik spotkania ustalony został już w doliczonym czasie gry kiedy gospodarze po przejęciu piłki skontrowali gdynian.

Energetyk Gryfino - Polonia Gdańsk 4:2 (2:1)
Bramki: Wólkiewicz 15, Brzeziański 17, Ułasowicz 70, Barandowski 82 - Rychłowski 4, Mikołajczak 88
POLONIA: Cimanowski - Zgliński, Skowroński, Skarżyński (55 Anusik), Stanisławski - K.Borkowski, Pikulski (65 Mikołajczak), Kozłowski (80 Szuba), Ł.Borkowski (75 Kujawa) - Piątkowski, Rychłowski

W Gryfinie punkty straciła gdańska Polonia, która prowadziła już w 4. minucie po golu Szymona Rychłowskiego. Podopieczni Pawła Pagieły prowadzili grę przez większość spotkania, ale gospodarze, którzy najpierw nie wykorzystali dyskusyjnego rzutu karnego, później okazali się zabójczo skuteczni. Polonia "nadziała się" na cztery kontry i do Gdańska wróciła już jako trzynasty zespół w ligowej tabeli.

W niedzielę o godzinie 14:00 na głównym boisku przy Traugutta zagrają rezerwy Lechii Gdańsk i Arki Gdynia (czytaj więcej o tym spotkaniu).

Wyniki 11 kolejki

• LECHIA II GDAŃSK - ARKA II GDYNIA 3:0 (2:0)
  • Chemik Police - BAŁTYK GDYNIA 2:0 (1:0)
  • Energetyk Gryfino - POLONIA GDAŃSK 4:2 (2:1)
  • Dąb Dębno - Drawa Drawsko Pomorskie 4:0 (1:0)
  • Koral Dębnica - Pogoń Barlinek 0:0 (0:0)
  • Gwardia Koszalin - Pogoń II Szczecin 0:1 (0:0)
  • Kotwica Kołobrzeg - Gryf Słupsk 2:0 (0:0)
  • Cartusia - Błękitni Stargard Szczeciński 2:2 (0:1)
Marta

Opinie (35) 5 zablokowanych

• Znowu w plecy... Załamka...

• 17 3

• pisalem juz wczesniej bez napadziorow nie da sie wygrac meczu !!! trzymaj sie BALTYKU !na zawsze bialo niebieski !

• 12 7

• STARA WIARA

LIPA !BAŁTYK TO MY!NIEUDACZNICY WON Z NASZEGO BAŁTYKU............

• 15 5

• TO KIEDY W KOŃCU BĘDZIE TA 1 LIGA BAŁTYKU?

• 18 8

• pieprzenie głupot

przewaga w polu nie polega na tym ze ma sie wiecej pilke..proszę napisac : ILE MIELI SYTUACJI 80-100% na bramkę?a nie ile prowadzili pilke i wrzucili na afere..bez sensu takie pieprzenie..jest tragicznie,ludzie to jest dramat z tym zespolem w takim skladzie i z takim budzetem,z noclegami,zarciem,warunkami do treningu..i nie piszcie o sztucznej bo za chwile listopad,grudzien,styczen,luty,marzec i bez sztucznej gdzie bysmy trenowali??na sniegu,blocie i dolkach boiskowych??sztuczna jest idealem ale w naszym klimacie nie ma lepszego boiska..wg mnie bez szerokiego okraglego stolu i rewolucji od mlodzika do seniora nasz klub zniszczeje do konca

• 18 0

• Przydałby sie Wiesław Toczek albo Dariusz Zgutczyński (14)