W Pucharze Polski posypały się walkowery

5 października 2017 (artykuł sprzed 6 lat)
Norbert Hołtyn (z piłką) w pucharowym meczu ze Startem Mrzezino zdobył cztery gole, a między między 72. a 85. minutą ustrzelił klasycznego hat-tricka. Norbert Hołtyn (z piłką) w pucharowym meczu ze Startem Mrzezino zdobył cztery gole, a między między 72. a 85. minutą ustrzelił klasycznego hat-tricka.

Piłkarze Bałtyku Gdynia i Arki II Gdynia zgodnie wygrali w czwartej rundzie Pucharu Polski na szczeblu okręgu gdańskiego po 7:0. Snajperskim talentem błysnęli: Norbert Hołtyn i Adam Duda. 19-latek żółto-niebieskich strzelił 4 gole, a napastnik biało-niebieskich popisał się hat-trickiem. Awans do kolejnej fazy rywalizacji z trójmiejskich zespołów wywalczyły również: Sopocka Akademia Piłkarska i Jaguar Gdańsk. Natomiast Portowiec Gdańsk będzie się o niego ubiegał 11 października, goszcząc u siebie Potok Pszczółki.

ZALEDWIE PIĘĆ KLUBÓW W TRÓJMIEŚCIE PROWADZI PIŁKARSKIE REZERWY. SPRAWDŹ, CZYM JEST TO SPOWODOWANE

Piłkarze do III ligi włącznie rywalizują już o prawo gry na szczeblu centralnym Pucharu Polski w sezonie 2018/19. Zdobędzie je tylko najlepsza drużyna z każdego województwa. Na Pomorzu jeszcze daleko do zakończenia rywalizacji. Na razie ma być wyłoniona najlepsza "16" z okręgu gdańskiego. Nie udało się tego zrobić w pierwszym wyznaczonym terminie, gdyż Pomorski Związek Piłki Nożnej weryfikował wyniki poprzedniej rundy, gdy niektóre drużyny wyszły już do gry w kolejnej. Posypały się walkowery za grę piłkarzy, którzy powinni pauzować za kartki.

Dlatego okazało się, że zupełnie niepotrzebnie fatygowali się piłkarze Orła Gołubie i GKS Sierakowice. Ich niby pucharowe starcie można potraktować jedynie za sparing, gdyż druga drużyna, która w poprzedniej rundzie wygrała 4:2, została ukarana walkowerem. Tym samym Orzeł w IV rundzie będzie musiał zagrać jeszcze raz, ale tym razem z Radunią II Stężyca.

Zmienił się także rywal dla Portowca Gdańsk. Zamiast z GKS Kolbudy, które na boisku wygrały 1:0, ale też przegrały przez walkowera, rywalem będzie Potok Pszczółki. Mecz odbędzie się 11 października o godzinie 17 na boisku przy ul. Wyzwolenia 8.

Ponadto na skutek walkowera odpadła Kaszubia Kościerzyna (wygrała 3:0), a dalej może grać pokonana przez nią Wda Lipusz.

PRZECZYTAJ RELACJĘ Z POPRZEDNIEJ RUNDY PUCHARU POLSKI. SZCZEGÓLNIE GORĄCO BYŁO NA MECZU REZERW BAŁTYKU

Z siedmiu trójmiejskich drużyn, które mają za sobą mecze w IV rundzie, awans zdobyły cztery. Najbardziej okazałe zwycięstwa odniosły gdyńskie zespoły, które wygrały po 7:0.

Start Mrzezino - Arka II Gdynia 0:7 (0:4)

Hołtyn 31, 72, 83, 85, Markiewicz 11, B.Nowicki 23, Bugajewski 34

ARKA II: Knut - Polański (46 Nowakowski), Manteufel, Wieczorek, Kozakowski (46 Babiński) - Sikorski (60 Lengiewicz), Markiewicz - Bugajewski, B.Nowicki (60 Sarnowski), Gniadecki - Hołtyn

W IV-ligowych rezerwach Arki II błysnął Norbert Hołtyn, który jest kapitanem tej drużyny. 19-latek w meczu z ekipą z A klasy zdobył 4 gole, a między 72. a 85. minutą ustrzelił klasycznego hat-tricka, czyli posłał piłkę do siatki trzykrotnie w jednej połowie i nie były te trafienia przedzielone bramką innego piłkarza.

Szkoleniowiec gdyńskiej drużyny na spotkanie przyjechał niemal prosto ze stażu w Bayerze Leverkusen. Robert Wilczyński przebywał w tym klubie wraz z innymi trenerami grup młodzieżowych żółto-niebieskich: Arkadiuszem Zagórskim, Maciejem Dragoszem, Tomaszem KożuchowskimRobertem Ustarbowskim.

Kaszuby Połchowo - Bałtyk Gdynia 0:7 (0:3)

Duda 15, 51, 55, Kostuch 17 (karny), 89, Regulski 3, Klecha 85

BAŁTYK: Bartkowiak - Kołodziejski, Kostuch, Proena, Regulski (63 Korpalski) - Klecha, Letniowski, Szur (63 Gołubiński), Wesołowski (63 Malanowski) - Podkański (63 Bartlewski), Duda

III-ligowy Bałtyk rozbił rywali z klasy okręgowej. Zespół Sebastiana Letniowskiego nie miał litości dla ekipy, którą prowadzi były piłkarz m.in. gdyńskich klubów - Marcin Dettlaff. Trzy gole strzelił Adam Duda, a dwa stoper i kapitan zespołu - Przemysław Kostuch. Spokojny debiut w pierwszej drużynie zaliczył 20-letni bramkarz Michał Bartkowiak.

SOPOCKA AKADEMIA PIŁKARSKA - ORKAN RUMIA 3:0 (2:0)
Rąbczyk 25, 38, Sypniewski 83

SAP: Rybicki - Wiśniewski, Wilamowski, Cyman (63 Giniewicz), Osłowski (85 Piłat), Kawa, Horbacz, Sypniewski, Machliński (70 Kozubski), Kołodko, Rąbczyk (73 Korzeniewski)

O największą niespodziankę, patrząc na to, w jakich klasach rozgrywkowych na co dzień występują drużyny, postarała się Sopocka Akademia Piłkarska. B-klasowiec ograł u siebie IV-ligowego Orkana Rumia 3:0. Dwa gole strzelił Krystian Rąbczyk.

Jednak, gdy spojrzymy na skład zespołu Adama Kozubskiego to już aż taka niespodzianka to nie jest. W drużynie są przecież piłkarze, którzy grali znacznie wyżej. Jakub Kawa na przykład 5-krotnie zagrał w Lechii w ekstraklasie, strzelił 1 gola. Z pierwszą drużyną biało-zielonych trenował także Maciej Osłowski, gdy jeszcze przed rokiem występował w II-ligowym Gryfie Wejherowo. Wspomniany Rąbczyk grał w rezerwach Lechii, a przez dwa ostatnie lata próbował sił w Szwecji, w klubach Jarna i Malmköpings. Natomiast bramkarz Oskar Rybicki grał z Arką Młodej Ekstraklasie, a dwa sezony spędził w HSV Hamburg, gdzie trenował z juniorami i drugą drużyną.

CZARNI PRUSZCZ GDAŃSKI - JAGUAR GDAŃSK 2:3 (0:2)
Wojczuk 51, Poźniak 59 - Czerwionka 20, Ogrodowicz 22, Prusarczyk 70

JAGUAR: Skrypoczka - Bujak, Jaśkiewicz, Buraczewski, Prusarczyk, Ogrodowicz (56 Bladowski), Letniowski (80 Filas), Chiczewski (65 Szymański), Zalow, Czerwionka (46 Szydłowski), Dembek

IV-ligowy Jaguar zmierzył się z występującymi w okręgówce Czarnymi Pruszcz Gdański, których trenerem jest były piłkarz Lechii Gdańsk, a potem także asystent w sztabie trenerskim biało-zielonych - Sławomir Matuk. Początek meczu zapowiadał gładkie zwycięstwo gości, którzy w 22. minucie prowadzili już 2:0. Jednak po przerwie rywale szybko wyrównali.

Do dogrywki nie dopuścił Adam Prusarczyk. Były piłkarz m.in. Lechii II oraz Bałtyku strzelił zwycięskiego gola w 70. minucie. Gospodarze nie mogli pogodzić się z porażką i już w doliczonym czasie gry stracili piłkarza. Po drugiej żółtej kartce boisko opuścił Jakub Karwat.

Pucharowa przygoda zakończyła się w środę dla trzech trójmiejskich drużyn. Juniorzy Lechii Gdańsk, mimo dwóch goli Oskara Frygiera, przegrali u siebie z III-ligową Wierzycą Pelplin 2:3.

Gdyńska drużyna Nadmorskiej Ligi Szóstek na swoim boisku uległa IV-ligowemu Stolemowi Gniewino 1:6.

Równie wyraźnie przegrały rezerwy Polonii Gdańsk. Zespół z B klasy uległ u siebie występującej w A klasie Wiśle Tczew 2:7.

Kolejna runda pucharowych zmagań odbędzie się za dwa tygodnie. Stawką będzie awans do 1/8 finału Pucharu Polski już na szczeblu wojewódzkim. Dołączą wówczas po cztery najlepsze drużyny z okręgów malborskiego i słupskiego.