stat

W najstarszym pomorskim biegu

6 września 2002 (artykuł sprzed 17 lat)
Kryst.
Po raz czterdziesty mieszkańcy Gdańska będą emocjonować się rywalizacją w Międzynarodowym Biegu Ulicznym Szlakiem Obrońców Wybrzeża'39. Na starcie sobotniej imprezy (godz. 11.10) usytuowanym przy grobie majora Henryka Sucharskiego stanie ponad stu uczestników (25 kobiet). Organizatorami najstarszej imprezy biegowej w województwie pomorskim są Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Radio Gdańsk.

Cel biegaczy będzie znajdował się dziesięć kilometrów dalej, przy pomniku "Tym o co za polskość Gdańska" na Targu Rybnym. By go osiągnąć, startujący będą musieli pokonać trasę wytyczoną ulicami: majora Sucharskiego, Budzisza, Lenartowicza, Siennicką, Angielską Groblą, Szafarnią, Stągiewną, Długim Targiem, Kuśnierską, Kleszą, Krowią, św. Ducha, Bosmańską, Szeroką, Groblą II, III i IV, U Furty oraz Podwalem Staromiejskim, a także Targiem Rybnym. Wyliczanka jest niezbędna, bowiem te ulice na czas zawodów będą wyłączone z ruchu (do godziny 12.15).

Mimo iż organizatorzy mają do zaoferowania jedynie nagrody rzeczowe o łącznej wartości ośmiu tysięcy złotych, to do walki z rywalami oraz własnymi słabościami być może staną tak znani biegacze uliczni, jak: Piotr Drwal, Grzegorz Gajdus, czy Piotr Pobłocki. Bezpośrednie relacje z trasy będzie przekazywać Radio Gdańsk. - W tym biegu nie tylko nagrody są ważne. Ważna jest pamięć o tych, co ginęli w obronie kraju - mówi Kazimierz Domżalski, dyrektor MOSiR.

Kryst.