stat

Walczą w motocrossie

7 września 2002 (artykuł sprzed 17 lat)
Aleksandra Rokacz
We Wschowej odbyła się VI runda motocrossowych mistrzostw Polski. Z gdańszczan najlepiej wypadli Maciej Zdunek (kategoria 125 ccm) i Marcin Wójcik (open).

Zdunek startował po kontuzji. W swoim pierwszym biegu był trzeci, a w drugim minął metę szósty. Mimo, że w generalnej klasyfikacji zajmuje pierwsze miejsce, to jego przewaga nad Jackiem Olszewskim zmalała do 14 punktów. - Nie wiem czy wystartuję w ostatniej eliminacji w Gdańsku. Idę do lekarza, który podejmie decyzję czy operacja będzie przed czy po eliminacji - powiedział Zdunek. W klasie open dobrze zaprezentował się Marcin Wójcik, w pierwszym biegu był siódmy, w drugim zajął bardzo dobrą trzecią lokatę. Niestety nie zdołał odrobić punktów do prowadzącego w klasyfikacji indywidualnej Marka Przybysza i nadal zajmuje drugie miejsce. Wójcik nadal ma duże szanse na zwycięstwo, więc zapowiada się emocjonująca walka podczas ostatniej rundy. W klasie 80 ccm gdańszczanie Kornel Krajewski i Arkadiusz Weredyk uplasowali się w drugiej dwudziestce i w klasyfikacji generalnej zajmują odległe miejsca.

Medalistów motocrossowych mistrzostw Polski poznamy podczas ostatniej eliminacji, która odbędzie się 14. września w Gdańsku.

Aleksandra Rokacz