Wicemistrzowie Polski poradzili sobie mimo kontuzji

28 stycznia 2012 (artykuł sprzed 12 lat)

Trefl Gdańsk

Statuetkę MVP meczu otrzymał gracz ZAKSA Kędzierzyn-Koźle Antonin Rouzier. Statuetkę MVP meczu otrzymał gracz ZAKSA Kędzierzyn-Koźle Antonin Rouzier.

Siatkarze Lotosu Trefla przegrali po raz piąty z rzędu bez żadnej zdobyczy setowej. W sobotę nie wykorzystali w Ergo Arenie dużego osłabienia wicemistrzów Polski, którzy przyjechali z zaledwie dziewięcioma zawodnikami, a podczas gry nie dokonali żadnej zmiany. Gdańszczanie przegrali Z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 0:3 (20:25, 19:25, 21:25). Trudno było liczyć na inne zakończenie skoro gospodarze popełnili aż 24 niewymuszone błędy, psując aż 14 zagrywek!

Łomacz 1, Serafin 4, M.Kaczmarek 1, Oivanen 17, Hietanen 7, Augustyn 4, B.Kaczmarek (libero) oraz Szczurek, Wołosz 4, Świrydowicz 3, Ratajczak 1, Wilk
Miejsce: Ergo Arena
Sędziowie: Król, Kuchna (obaj Katowice)
Widzów: 3500
Zagumny 3, Ruciak 12, Kaźmierczak 8, Rouzier 19, Kapelus 8, Witczak 3, Gacek (libero)
set 1 set 2 set 3 set 4 set 5 wynik
LOTOS TREFL 20 19 21 0
ZAKSA 25 25 25 3

Pomeczowy trenerski dwugłos:
Dariusz Luks
(Lotos Trefl): Ten mecz przegraliśmy przez dwa elementy: zagrywkę i przyjęcie. Rywale z serwisu zdobyli aż 10 punktów, gdy my tylko jeden. Natomiast psuliśmy więcej niż oni, bo 15 zagrywek, gdy rywale 12. Gdy nasza zagrywka nie robiła nam większej krzywdy, to Zagumny mógł rozgrywać po profesorsku. Na przyjęciu nie mamy zbyt wielkiego pola manewru. Wrócił na tę pozycję Serafin. Nie może grać Wdowin, który skręcił nogę. Może wróci na następny mecz, ale nic na siłę, nie będzie się spieszyć, niech się dobrze wykuruje. Podstawowym problemem zespołu jest to, że nauczył się... przegrywać. Musimy to odwrócić.

Krzysztof Stelmach (ZAKSA): Jestem szczęśliwy i zadowolony, że skończyło się to w trzech setach. Dziękuję chłopakom, że mimo tylko kontuzji nadal wygrywają i walczą. Mam dla nich pełen szacunek, bo czy są w 14, czy w 7 lub 9 to ich cele się nie zmieniają.
Uważam, że to co nas nie zabije, to nas wzmocni. Mam nadzieję, że na play-off znów będę miał do dyspozycji cały zespół. O kontuzjowanych nie chcę zbyt dużo mówić, bo leczyć się będą długo, albo jeszcze dłużej. Dzisiaj na środku musiał zagrać Witczak, który do gry na tej pozycji przygotował się nie tyle na ostatnim treningu po meczu, co już po jego zakończeniu. Może z dwa razy zaatakował z krótkiej, gdy okazało się, że Warda złamał palec.

w sobotnie popołudnie kibice siatkówki z Trójmiasta mają aż nadto atrakcji. W Radomiu żeńska drużyna Atomu Trefla walczy o zdobycie Pucharu Polski. Natomiast w Ergo Arenie rozpoczyna się mecz męskiej PlusLigi, w którym rywalem Lotosu Trefla jest wicemistrz Polski. Za pośrednictwem naszego portalu możecie na żywo śledzić przebieg obu pojedynków!
Trener Luks, podobnie jak dwa tygodnie temu, do szóstki na przyjęcie wpisał Serafina, który przy poprzednim szkoleniowcu był libero
w drużynie gości nie ma nawet na ławce Francuza Samiki, nie ma też podstawowych środkowych bloku, niespodzianką jest przestawienie na tę pozycję nominalnego atakującego Witczaka. Goście w zaledwie dziewięcioosobowym składzie
początek seta
Rozpoczynamy pierwszego seta.
punkt z zagrywki
0:1
Witczak (ZAKSA ) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
8:6
Pierwsza przerwa techniczna po drugiej zepsutej w tym secie zagrywce przyjezdnych
12:9
Oivanen (LOTOS TREFL ) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
16:13
sędzia zawahał się, ale ostatecznie przystał na sugestię Augustyna (Lotos Trefl ), że jego atak nim wylądował na aucie zawadził o ręce rywali
16:13
Druga przerwa techniczna. Lotos Trefl na dobrej drodze do sprawienia niespodzianki. Warto wykorzystać to, że ZAKSA nie wystawiła do gry trzech podstawowych zawodników, którzy narzekają na dolegliwości zdrowotne
punkt
16:14
punkt
17:14
znów korzystna decyzja dla gospodarzy, choć tym razem Ruciak (Zaksa ) chciał punktu po autowym ataku, ale arbiter uznał, że dotknięcia bloku nie było
18:17
tym razem nie ma dobrej decyzji dla gdańszczan, atak M.Kaczmarka bezpośrednio w aut
18:21
gospodarze nie mogą przebić się w ataku, sami zaś nie mogą powstrzymać Rouzier (Zaksa ), który teraz najczęściej kończy kontry
czas
18:21
Ostatnia w tym secie przerwa na żądanie (LOTOS TREFL ).
punkt
19:21
wreszcie plasem nad blokiem punkt zdobył Oivanen (Lotos Trefl )
19:21
na zagrywkę wszedł Szczurek, tę zmianę zadaniową oglądaliśmy już w poprzednich meczach
punkt
19:22
niestety Rouzier (Zaksa ) się znów nie myli i jest zmiana powrotna w Lotosie Treflu
20:25
Serafin (Lotos Trefl ) zmuszony do ataku z drugiej linii w długiej wymianie wyrzucił piłkę w aut
koniec seta
20:25
Koniec pierwszego seta. Lotos Trefl przegrywa 0-1 Gdańszczanie oddali partie, gdyż pojawił się ich jeden i główny grzech - strata kilku punktów w jednym ustawieniu. Tym razem oddali rywalom aż sześć punktów z rzędu. Widać to doskonale na naszym "drzewku", które obrazuje jak układał się set. Proszę zwrócić uwagę, co wydarzyło się od prowadzenia miejscowych 18:15
  • 25
Rozpoczynamy drugie seta. Obie drużyny w tych samych składach co na początku meczu. Gospodarze muszą ograniczyć liczbę błędów, bo w poprzedniej partii oddali aż osiem punktów w ten sposób
0:0
W Radomiu Atom Trefl remisuje 1-1 w meczu finałowym Pucharu Polski, tę relację tę można śledzić na naszym portalu w systemie live
2:1
gdańszczanie obejmują prowadzenie po autowym zbiciu Kapelusa (Zaksa )
punkt
2:2
punkt
3:2
blok
4:2
Blok gdański wreszcie zatrzymał Rouzier (Zaksa ), który w pierwszym secie zdobył aż osiem punktów
punkt
4:3
punkt
5:3
drugi udany atak w tym secie Serafina (Lotos Trefl )
6:6
Rouzier (ZAKSA ) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki, a chwilę wcześniej serwis zepsuł Łomacz
punkt
6:7
6:8
Rouzier (ZAKSA ) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
6:8
Pierwsza przerwa techniczna. Gdańszczanie nie mogą podjąć walki, gdyż nie potrafią dobrze przyjąć piłki
6:9
Rouzier (ZAKSA ) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki! Przerwa nie pomogła gdańszczanom i nie znaleźli recepty na serwis Francuza
punkt
7:9
Rouzier (Zaksa ) na szczęście dla gdańszczan zepsuł zagrywkę
punkt
7:10
7:11
Ruciak (ZAKSA ) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
7:12
Ruciak (ZAKSA ) zdobywa drugi punkt z rzędu bezpośrednio z zagrywki!
czas
7:12
Przerwa na żądanie (LOTOS TREFL ). Trener Luks reaguje, bo na trybunach gwizdy na te nieporadne próby jego podopiecznych podbicia piłki po serwisach przyjezdnych
punkt
8:12
udało się przyjąć, a w ataku skutecznie Augustyn (Lotos Trefl )
11:14
punktuje Serafin (Lotos Trefl ), który w ostatnich akcjach jest głównym kończącym akcje gospodarzy
12:16
Druga przerwa techniczna. Goście odnaleźli swój rytm gry. Zagrywkami wypracowali bezpieczną przewagę i wydają się kontrolować sytuację na parkiecie
14:17
tym razem atakujący gdański lepszy od Francuza, Oivanen (Lotos Trefl ) zdobył punkty, a Rouzier (Zaksa ) w odpowiedzi posłał piłkę w siatkę
punkt
14:18
szybka poprawka Rouziera, teraz już skuteczne zbicie
punkt
15:18
15:18
na zagrywkę Szczurek (Lotos Trefl ), na ławkę M.Kaczmarek (Lotos Trefl )
punkt
15:19
znów trzeba szybko wycofać się z tej zmiany, gdyż atak rywali skończył Ruciak (Zaksa )
15:20
czas
15:20
Przerwa na żądanie (LOTOS TREFL ). Bez przyjęcia nie ma mowy o grze z żadnym rywalem, a tym bardziej tak dobrym jak wicemistrzowie Polski. Może warto, aby trener Luks spróbował zmian? Na ławce jest Wołosz. W "12" brak Wdowina
punkt
15:21
znów Serafin (Lotos Trefl ) nie poradził sobie z zagrywką Ruciaka (Zaksa ), a piłkę przechodzącą skończył kapelus
17:22
wywołaliśmy zmianę, Wołosz zastąpił na przyjęciu Serafina (Lotos Trefl )
19:25
Kapelus (Zaksa ) zbijał z drugiej linii, piłka otarła się jeszcze o górną taśmę, ale spadła na połowie Lotosu Trefla
  • 25
Złe wieści także z Radomia, Atom Trefl w finale Pucharu Polski przegrywa w trzecim secie aż 11:18. Ten mecz także transmitujemy na żywo na naszym portalu
Rozpoczynamy trzeciego seta. W gdańskiej drużynie dwie zmiany. Do gry weszli Wołosz (Lotos Trefl ) i Świrydowicz
2:2
dopiero Oivanenowi (Lotos Trefl ) udało się dobrze zaserwować, ale punkt w tej akcji zdobył Kaźmierczak (Zaksa ) po ataku ze środka
punkt
3:2
punkt
3:3
punkt
4:3
już trzecia zepsuta zagrywka ZAKSY w tym secie!
7:6
Lotos dogonił rywali w zepsutych zagrywkach w tym secie, też zmarnował czwartą!
punkt
8:6
Świrydowicz już trzeci punkt rezerwowego środkowego bloku
8:6
Pierwsza przerwa techniczna. Na razie największym problemem jest wycelowanie w boisko przez serwujących. Na 14 zagrywek aż 8 było zepsuty!
blok
8:7
Blok na Hietanenie (Lotos Trefl )
punkt
9:7
9:7
niestety Atom Trefl przegrywa w finale Pucharu Polski 1-2. Zapraszamy do śledzenia relacji także z tego spotkania
punkt
10:7
dobre ataki Hietanena (Lotos Trefl ) i Oivanena (Lotos Trefl )
11:10
Kaźmierczak (ZAKSA ) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
blok
11:11
Blok na Wołoszu (Lotos Trefl ) i już nic nie zostało z 3-punktowej przewagi miejscowych
punkt
12:11
tym razem Wołosz (Lotos Trefl ) obił blok
punkt
12:12
zepsuł zagrywkę Augustyn (Lotos Trefl ), Lotos Trefl w polu zagrywki pomylił się po raz piąty w tym secie
punkt
13:12
Rouzier (Zaksa ) także zawiódł w polu serwisowym, czyżby wracamy do początku seta, gdy zagrywki psuto na potęgę?
13:16
Druga przerwa techniczna. Niestety, mamy powtórkę z pierwszego seta, z tym że teraz tracenie seryjne punktów przez miejscowych rozpoczęło się znacznie wcześniej. Od wyniku 11:8 gdańszczanie samodzielnie zdobyli jeden punkt, a drugi podarował im Rouzier (Zaksa ) psując zagrywkę
punkt
14:16
Oivanen (Lotos Trefl ) dobrze w ataku, oby gospodarze jeszcze spróbowali powalczyć
punkt
14:17
punkt
15:17
znów po dwie zepsute zagrywki, najpierw Wołosz (Lotos Trefl ), po chwili Witczak (Zaksa )
15:19
Przerwa na żądanie (LOTOS TREFL ) po ataku Kapelusa (Zaksa )
17:20
Potrójny blok gdańszczan na Rouzier (Zaksa )
18:22
tym razem Oivanen (Lotos Trefl ) pomylił się w ataku, uciekła szansa, bo były dwa dobre wybloki, gdański blok zyskał znacznie na wartości po wejściu Ratajczaka (Lotos Trefl )
czas
18:22
punkt
19:22
do trzech razy sztuka, tym razem Oivanen (Lotos Trefl ) trafił w ataku po przekątnej
19:22
na zagrywkę wszedł Wilk, w I lidze zdobywał sporo punktów z serwisu
punkt
19:23
tym razem Wilkowi (Lotos Trefl ) się nie powiodło, a punkt z drugiej linii atakiem zdobył Kapelus (Zaksa )
punkt
19:24
Oivanen (Lotos Trefl ) znów zbijał w aut, dramatyczna liczba błędów gdańszczan w tym secie. W ataku i zagrywce oddali ponad 10 punktów! Piłka meczowa dla gości