Wisła Kraków - AZS UG Gdańsk 65:40. Katastrofa koszykarek w pierwszej połowie

dak.
3 grudnia 2019 (artykuł sprzed 4 lat)
W sobotę koszykarki AZS Uniwersytetu Gdańskiego były bliskie zwycięstwa nad Eneą AZS Poznań. Natomiast trzy dni później w Krakowie zagrały poniżej oczekiwań z Wisłą. W sobotę koszykarki AZS Uniwersytetu Gdańskiego były bliskie zwycięstwa nad Eneą AZS Poznań. Natomiast trzy dni później w Krakowie zagrały poniżej oczekiwań z Wisłą.

AZS Uniwersytet Gdański przegrał na wyjeździe z Wisłą Kraków 40:65 (8:18, 6:16, 18:19, 8:12) w przełożonym spotkaniu z 7. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet. W pierwszej połowie koszykarki zdobyły jedynie 14 punktów, przez co w drugiej miały problemy z dogonieniem rywalek.

WISŁA: Meškonytė 17 (1x3), Wells 13 (9 as.), Lass 12, Ziętara 9 (1x3), Trzeciak 5 (9 zb.) oraz Puter 6, Jakubiuk 3, Grzenkowicz 0 (10 zb.)

AZS UG: P. Kuras 8 (4 as.), A. Kuras 8, Kosalewicz 6 (8 zb.), Samburska 0, Ortiz 0 oraz Stępień 14 (4x3), Bączek 2, Formella 2, Szczęśniak 0

Spotkanie AZS Uniwersytetu Gdańskiego z Wisłą Kraków było jedynym starciem Energa Basket Ligi Kobiet, które rozgrywane było w środku tygodnia. Oba kluby doszły do porozumienia, a spotkanie 7. kolejki zagrały awansem, bo pierwotnie było zaplanowane na drugi weekend grudnia.

Enea AZS Poznań - AZS UG Gdańsk 68:65. Relacja i wystawianie ocen koszykarkom i trenerowi

Spotkanie zaczęło się od niedokładnych podań Oleny SamburskiejPauliny Kuras. Rywalki wykorzystywały błędy akademiczek, dlatego w 3 minuty odnotowały serię 6:0. Sygnał do ataku dała Angelika Kuras, a chwilę później jej śladami poszła Jastina Kosalewicz (4:8). Do końca tej części spotkania zobaczyliśmy już tylko dwa celne trafienia podopiecznych Włodzimierza Augustynowicza. Mnożyły się natomiast straty, złe podania czy... błędy w kozłowaniu.

W drugiej partii na przełamanie gości musieliśmy czekać aż pięć minut, gdy 10. punkt zdobyła Paulina Kuras. Rozgrywająca była zresztą autorką 4 pozostałych "oczek" do przerwy. Z każdą minutą strata do Wisły wciąż wzrastała. Przy zejściu do szatni wynosiła już 20 punktów.

Po zmianie stron, przyjezdne mocno zaatakowały, a próby z dystansu podjęły Gabbi Ortiz i Samburska, ale nieskutecznie. Rywalki odpowiedziały serią 6:0. Mimo to gra ofensywna akademiczek w drugiej połowie już bardziej cieszyła oko, ale strata wciąż oscylowała wokół 20 "oczek", bo koszykarki z Krakowa skrupulatnie odpowiadały na celne rzuty gości.

Choć ostatnia kwarta wydawała się być formalnością, to szybkie trafienia Agaty Stępień zza łuku poderwały przyjezdne do ataku, ale zamiast pójść za ciosem, na kolejne czekaliśmy przez blisko 3 minuty, które de facto okazało się ostatnim dla akademiczek w tym starciu.

Wyniki 9 kolejki

• DGT POLITECHNIKA GDAŃSKA - CosinusMED Widzew Łódź 70:67 (16:12, 15:27, 17:17, 22:11)
  • Enea AZS Poznań - AZS UNIWERSYTET GDAŃSKI 68:65 (19:25, 17:12, 16:11, 16:17)
  • Ślęza Wrocław - ARKA GDYNIA 58:63 (18:17, 14:19, 8:19, 18:8)
  • Wisła Kraków - Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 52:70 (11:17, 11:24, 21:20, 9:9)
  • Artego Bydgoszcz - CCC Polkowice 67:62 (19:13, 20:17, 13:19, 15:13)
  • Energa Toruń - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. 61:90 (13:22, 21:30, 10:20, 17:18)
  • przełożone z 7. kolejki:
  • Wisła Kraków - AZS UNIWERSYTET GDAŃSKI 65:40 (18:8, 16:6, 19:18, 12:8)
dak.

Opinie (8)

• jezu kupcie jakies dobre zawodniczki albo gascie swiatlo

Matko ile mozna przegrywac ,krzywdzicie te dziwczyny.

• 6 5

• to od początku był zły pomysł, szkoda dziewczyn

• 6 5

• Tylko wstyd przynosicie.

• 3 4

• Niech graja i przegrywaja, jesli chca.

Nie rozumiem tych wszystkich glosow: "ile mozna przegrywac", "szkoda dziewczyn". Nie widzialem zadnej krytycznej wypowiedzi zawodniczek odnosnie tego sezonu, jestem wrecz przekonany ze dla wiekszosci z nich gra w ekstrklasie to przygoda. Dodatkowo, przygoda ktora sobie _wywalczyly_ w zeszlym sezonie. Wiec jesli maja ochote grac, to nikomu nic do tego. Kibice ktorym sie to nie podoba moga natomiast wybrac inny sport do ogladania.

• 14 4

• Graly bardzo ambitnie

• 1 2

• Sama porażka była do przewidzenia, ale że dwa nowe nabytki razem wzięte nie zdobyły nawet punktu... Jak następnym razem precyzyjniej nastawią celowniki, to może znów jak w Poznaniu będzie mecz na styku i w końcu pierwsza wygrana.