Wisła Płock - Arka Gdynia 1:3. Odblokowani napastnicy

18 sierpnia 2018 (artykuł sprzed 5 lat)

Maciej Jankowski (nr 7) i Rafał Siemaszko (11) strzelili gole, które przechyliły w Płocku szalę wygranej na stronę Arki Gdynia Maciej Jankowski (nr 7) i Rafał Siemaszko (11) strzelili gole, które przechyliły w Płocku szalę wygranej na stronę Arki Gdynia

Arka Gdynia pokonała w 5. kolejce ekstraklasy Wisłę w Płocku 3:1 (0:0). To pierwsze zwycięstwo podopiecznych Zbigniewa Smółki w tym sezonie ligowym oraz trzecia porażka u siebie rywali. Odblokowali się napastnicy żółto-niebieskich, do których należały wszystkie gole. Bramki zdobyli: Aleksandyr Kolew, Rafał Siemaszko i Maciej Jankowski, a dwaj pierwsi mieli jeszcze doskonałe okazje, by triumf był bardziej okazały.

Wisła Płock Wisła Płock
30 Daehne - 20 Stefańczyk 18 Uryga, 14 Dźwigała, 95 Stępiński - 4 Szymański, 8 Furman - 10 Merabaszwili, 21 Ricardinho, 7 Varela - 16 Zawada
Sędziowie: Gil (Lublin) oraz Borkowski, Boniek
Widzów: 4082
1 Steinbors - 33 Zbozień, 23 Marić, 6 Helstrup, 17 Marciniak - 4 Sołdecki - 20 Cvijanović, 22 Janota, 9 Aankour, 11 Siemaszko - 92 Kolew
  • 57' 7 Varela Zmiany 9 Szwoch
  • 64' 10 Merabaszwili Zmiany 23 Stilic
  • 67' 16 Zawada Zmiany 11 Calo
  • 67' 17 Marciniak Zmiany 26 Danch
  • 74' 9 Aankour Zmiany 7 Jankowski
  • 79' 20 Cvijanović Zmiany 90 Bogdanow
  • 69' Ricardinho
  • 55' Kolew
  • 82' Jankowski
  • 90+1 Siemaszko
  • 71' Siemaszko
  • 89' Kolew

Wisła i Arka jeszcze w tym sezonie ligowym nie wygrały, choć trenerzy obu tych drużyn zakładają ofensywny styl gry i dążą, by ich zespoły przeważały na boisku

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O POJEDYNKU STARYCH ZNAJOMYCH

trener Dźwigała (Wisła Płock) 4 lata temu już po 10 meczach musiał odejść z Arki, gdyż wygrał w tamtym czasie tylko raz. Teraz po raz pierwszy samodzielnie w ekstraklasie prowadzi drużynę
w kadrze Wisły są dwaj piłkarze, którzy opuścili Gdynię przed tym sezonem. Na początku nie zobaczymy na boisku żadnego z nich. Szwoch po raz pierwszy w tym sezonie siada na ławce rezerwowych, a Warcholaka po raz drugi z rzędu brakuje w kadrze meczowej. Zajął miejsce na trybunach
w Arce trzy zmiany w porównaniu z ostatnim meczem. Miejsce w "11" zachował m.in. Siemaszko (ARKA Gdynia)

RAFAŁ SIEMASZKO WIE, JAK STRZELAĆ GOLE WIŚLE. PRZECZYTAJ, CO MÓWI PRZED WYJAZDEM DO PŁOCKA
na razie jedynym piłkarzem, który dla Arki zdobył gola w tym sezonie ekstraklasy jest Janota (ARKA Gdynia). Dziś rozgrywa mecz nr 100 w krajowej elicie

CZY WIESZ, KTÓRY PIŁKARZ ARKI CZEKAŁ CZTERY LATA NA BRAMKĘ W EKSTRAKLASIE?
zestawienie ofensywne składu Arki. Czy pozwoli jej wygrać w 5. kolejce?

SPRAWDŹ, JAK STARTOWAŁA ARKA W EKSTRAKLASIE? DO KTÓREJ KOLEJKI CZEKAŁA NA WYGRANĄ?
do gry w "11" wracają: Kolew (ARKA Gdynia), Aankour (ARKA Gdynia) i Cvijalnović, którzy zastąpili grających przeciwko Górnikowi: Bogdanowa, Nalepę i Jankowskiego

ARKA GDYNIA ZREMISOWAŁA Z GÓRNIKIEM ZABRZE 1:1. PRZECZYTAJ RELACJĘ Z TEGO MECZU, ZOBACZ ZDJĘCIA, OCEŃ PIŁKARZY I TRENERA
Arka przynajmniej na papierze w ustawieniu 1-4-3-3. Zobaczymy jak to będzie wyglądać na boisku
na ławce m.in. 17-latek Młyński, który przed tygodniem zaliczył udany debiut w ekstraklasie

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O MATEUSZU MŁYŃSKIM

pełna ławka rezerwowych Arki: 30 Krzepisz - 2 Socha, 7 Jankowski, 26 Danch, 35 Młyński, 44 Sulewski, 90 Bogdanow
warto odnotować pierwszą obecność w "18" od grudnia ubiegłego roku Dancha. Stoper najpierw przechodził rehabilitację po operacji kręgosłupa, a latem był przeznaczony do odejścia. Dziś jednak on, a nie Maghoma na ławce
w "18" nie ma też Nalepy, który 4 z 5 meczów rozegranych w tym sezonie przez Arkę, grał w "11"
pierwszy raz na ławce niespełna 19-letni Krzepisz, który zastępuje kontuzjowanego Staniszewskiego, dotychczas drugiego bramkarza Arki
Wisła w porównaniu z ostatnim meczem dokonała dwóch zmian. Wspomnianego Szwocha i Stilicia zastąpili Merebaszwili oraz Zawada (Wisła Płock)
tutaj zatem także roszady w ofensywie
ławka rezerwowych Wisły: 87 Zapytowski, 26 Łasicki, 6 Rasak, 9 Szwoch, 11 Calo, 23 Stilić, 96 Łukowski
dobra pogoda do gry, słonecznie i ciepło, 24 stopni Celsjusza, praktycznie bezwietrznie
piłkarze na prezentacji. Arka na żółto, Wisła niebiesko stroje z białymi pasami na koszulkach
na trąbce odegrany hejnał Płocka
kapitanami drużyn są Marciniak (ARKA Gdynia) i Szymański (Wisła Płock). Po losowaniu Adam zdecydował, że drużyny zamienią się stronami boiska
1'
mecz rozpoczęła Wisła
1'
z trybun odśpiewywany hymn Polski. To z okazji przypadającej dziś 98. rocznicy obrony Płocka przed bolszewikami w 1920 r.
3'
obie drużyny starają się grać pressingiem, stąd obie też mają na razie problem ze składnymi akcjami
4'
pierwszy strzał w tym meczu. Zawada (Wisła Płock) kopnął piłkę w boczną siatkę bramki Steinborsa (ARKA Gdynia)
7'
Siemaszko (ARKA Gdynia) nie doszedł do dośrodkowania Aankoura (ARKA Gdynia)
8'
na razie gra z optyczną przewagą Wisły
9'
Siemaszko (ARKA Gdynia) zdobył pierwszy róg dla Arki w pojedynku z Urygą (Wisła Płock)
10'
przy rogu Janota (ARKA Gdynia) przebiegł nad piłką, a dośrodkował ją Cvijanović (ARKA Gdynia), ale to nie zaskoczyło Wisły
11'
po stracie piłki Arka przechodzi do ustawienia 1-4-1-4-1. Z przodu zostaje Kolew (ARKA Gdynia), a Siemaszko (ARKA Gdynia) asekuruje lewe skrzydło. Z kolei między obroną a drugą linią ustawiony Sołdecki (ARKA Gdynia)
11'
po przejęciu piłki przez Arkę do Kolewa (ARKA Gdynia) do ataku starają się dołączać Siemaszko (ARKA Gdynia) i Aankour (ARKA Gdynia), a wysoko gra także jeden z bocznych obrońców i mamy próbę gry ulubionym przez trenera Smółkę ustawieniem 1-3-4-3
13'
prostopadłe podanie Janoty (ARKA Gdynia) do Kolewa (ARKA Gdynia), ale Bułgar na spalonym
15'
Wisła w schemacie 1-4-3-2-1
16'
uciekła piłka Janocie i od bramki zacznie Wisła
16'
obie drużyny unikają długich przerzutów, próbują się budować akcje krótkimi podaniami
17'
"Wisła, my chcemy gola" - skandowanie z trybun
17'
Arka z trybun nie może odpowiedzieć, gdyż gdyński kibice w grupach zorganizowanych do końca roku nie mogą uczestniczyć w meczach ekstraklasy
18'
Varela (Wisła Płock) wypracował róg dla gospodarzy
19'
po dośrodkowaniu z rogu Furmana (Wisła Płock) piłka minęła wszystkich piłkarzy ustawionych w "16"
19'
jeszcze próbował atakować w polu karnym Zawada (Wisła Płock), ale pewnie piłkę przejął Steinbors (ARKA Gdynia)
21'
sędzia upomina, na razie słownie, Siemaszko (ARKA Gdynia), który faulem przerwał kontrę Szymańskiego (Wisła Płock)
23'
po raz drugi w tym meczu na spalonym Kolew (ARKA Gdynia)
24'
Kolew (ARKA Gdynia) utrudnił wybicie piłki Daehne (Wisła Płock) i Niemiec zagrał przed pole karne prosto pod nogi Siemaszki (ARKA Gdynia). Jednak strzał Rafała słaby i niecelny
25'
po strzale z dystanasu Szymańskiego (Wisła Płock) piłka obiła słupek bramki Arki
28'
Siemaszko (ARKA Gdynia) traci bardzo dużo energii grając praktycznie na całej długości lewego skrzydła. Dlatego trudno powiedzieć, że Arka gra dziś na dwóch napastników
29'
jeśli chodzi o posiadanie piłki to obie drużyny w granicach 50 procent
31'
Steinbors (ARKA Gdynia) z trudem wybił piłkę na róg po dośrodkowaniu Furmana (Wisła Płock)
32'
po dośrodkowaniu z rogu Furmana (Wisła Płock) niecelnie główkował Dźwigała (Wisła Płock)
33'
Metabaszwili zagrał piłkę w "16" Arki, gdzie był Ricardinho (Wisła Płock). Brazylijczyk szpicem buta uderzył obok słupka
33'
niech te ostatnie minuty będą ostrzeżeniem dla Arki, bo rywale zaczęli dochodzić do strzałów
34'
Siemaszko (ARKA Gdynia), po podaniu Cvijanovicia biegł sam na sam z bramkarzem Wisły, ale zamiast go mijać lub strzelać, zdecydował się podawać do Kolewa (ARKA Gdynia). Na drodze piłki stanął Dźwigała (Wisła Płock), który interweniował wślizgiem
36'
Aankour (ARKA Gdynia) w kierunku Kolewa (ARKA Gdynia), a Bułgar, choć przepchnął jednego z obrońców, nie doszedł do piłki
36'
dośrodkowanie Aankoura (ARKA Gdynia) prosto w ręce Daehne (Wisła Płock)
37'
dobra akcja defensorów Arki. Sołdecki (ARKA Gdynia) wrzucił piłkę w pole karne, a Zbozień (ARKA Gdynia) minął rywala i celnie strzelił. Szkoda, że w środek bramki, bo Daehne (Wisła Płock) odbił piłkę
38'
po kilku minutach pod bramką Arki, kolejne minuty już z przewagą gdynian. I to po stronie gości były lepsze okazje na gola
38'
Steinbors (ARKA Gdynia) przejął piłkę zagrywaną przez Furmana (Wisła Płock) z "16"
40'
Varela (Wisła Płock) nie doszedł do strzału głową po dośrodkowaniu Stefańczyka (Wisła Płock)
41'
strzał sprzed "16" Ricardinho (Wisła Płock). Piłka tuż obok słupka
44'
Daehne (Wisła Płock) wyszedł poza własną "16" i nie pozwolił dojść do piłki Kolewowi (ARKA Gdynia)
45'
minuta doliczona
45+1
róg dla Wisły po wybiciu piłki przez Helstrupa
45+1
Steinbors (ARKA Gdynia) piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu z rogu Furmana (Wisła Płock)
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. BEZ GOLI W PŁOCKU
Z przebiegu gry zasłużony remis, co potwierdzają także wyrównane statystyki. Posiadanie piłki po 50 procent, przebiegnięty dystans z obu stron ponad 54 kilometry oraz celne strzały po 1 z obu stron. Jednak te nieliczne uderzenia w światło bramki wcale nie były najbliżej by zmienić wynik 0:0. Arka najbardziej żałuje decyzji Siemaszki (ARKA Gdynia), który w pojedynku sam na sam z bramkarzem zamiast go mijać lub strzelać zdecydował się na podanie do Kolewa (ARKA Gdynia), którego wślizgiem zablokował Dźwigała (Wisła Płock). Natomiast gdynian szczęście dopisało, gdy z około 30 metrów strzelał Szymański (Wisła Płock), a piłka obiła słupek.
Jako że obie drużyny jeszcze w tym sezonie nie wygrały, po przerwie nie powinny bronić wyniku, a zagrać o pełną pulę. Tylko wówczas możemy być świadkami znacznie ciekawszego i lepszego meczu niż ten, który oglądaliśmy w pierwszych 45 minutach. Do przerwy składnych akcji i spięć podbramkowych nie było zbyt wiele.
46'
drugą połowę rozpoczęła Arka. Obie drużyny bez zmian w składach
46'
Aankour (ARKA Gdynia) wywalczył róg
46'
niepewna interwencja Daehne (Wisła Płock) po dośrodkowaniu z rogu Janoty (ARKA Gdynia). Piłka wybita z bramki przez Szymańskiego po strzale Marciniaka
48'
dośrodkowanie Zbozienia (ARKA Gdynia) w "16" do Aankoura (ARKA Gdynia), ale Marokańczyk źle przyjął piłkę i szansa na strzał przepadła, tym bardziej że dobrze blokował Uryga
50'
początek drugiej połowy z przewagą Arki
51'
po dośrodkowaniu z wolnego Cvijanovicia (ARKA Gdynia) będzie róg dla Arki. Piłkę wybił poza własną bramkę Szymański (Wisła Płock)
52'
Daehne (Wisła Płock) tym razem dobrze piąstkuje po dośrodkowaniu z rogu Janoty (ARKA Gdynia)
52'
w polu bramkowym Wisły leży Aankour (ARKA Gdynia)
52'
Marokończyk ucierpiał w zderzeniu z bramkarzem Wisły przy walce powietrznej o piłkę dośrodkowaną z rogu. Są już przy nim masażyści Arki
53'
Arka na razie w "10", ale Aankour (ARKA Gdynia) będzie mógł za chwilę kontynuować grę
54'
"Tylko zwycięstwo" - przypominają miejscowi kibice
54'
celny, ale słaby strzał głową Ricardinho (Wisła Płock) po dośrodkowaniu z lewego skrzydła Stępińskiego (Wisła Płock)
55'
[0:1] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kolew. Składna kontra Arki. Janota zagrał piłkę nad linią obrony, Cvijanović z pierwszej piłki podał wzdłuż bramki, a akcję zamknął Kolew, celnie strzelając głową
56'
Arka poszła za ciosem. Po wrzutce Zbozienia (ARKA Gdynia) mocny strzał z woleja Janoty (ARKA Gdynia). Piłkę odbił Daehne (Wisła Płock)
57'
Wisła Płock przeprowadza pierwszą zmianę. Boisko opuszcza Varela, w jego miejsce wchodzi Szwoch, były piłkarz... Arki
58'
zablokowany strzał Merabaszwiliego (Wisła Płock)
59'
pierwsze dośrodkowaniu Szwocha (Wisła Płock). Skiksował Helstrup (ARKA Gdynia), ale jego błąd naprawił Zbozień (ARKA Gdynia)
60'
Marciniak (ARKA Gdynia) wybił piłkę na róg spod nóg Merabaszwiliego (Wisła Płock), a chwilę wcześniej boleśnie zderzył się w walce o powietrzną piłkę ze Szwochem (Wisła Płock)
61'
bez zagrożenia dla Arki po dośrodkowaniu z rogu Furmana (Wisła Płock)
61'
Marciniak (ARKA Gdynia) potrzebuje pomocy medycznej
61'
wulgarnie z trybun pod adresem Arki. Spiker apeluje o kulturalny doping, ale nie pomaga
62'
jak informowaliśmy nie ma kibiców Arki, gdyż w grupach zorganizowanych mają zakaz uczestnictwa w meczach ekstraklasy do końca roku
62'
Marciniak (ARKA Gdynia) schodzi poza boisko. Arka na razie w "10"
62'
Wisła przygotowuje zaś do wejścia Stilicia
63'
Marciniak (ARKA Gdynia), choć utyka, wraca do gry
64'
Wisła Płock przeprowadza drugą zmianę. Boisko opuszcza Merabaszwili, w jego miejsce wchodzi Stilic.
64'
Steinbors (ARKA Gdynia) odbił na róg piłkę po strzale sprzed pola karnego Furmana (Wisła Płock)
65'
od kilku minut napór Wisły
65'
Kolew (ARKA Gdynia) pomógł w obronie. To on wybił piłkę po dośrodkowaniu z rogu Furmana (Wisła Płock)
66'
powinno być 2:0 dla Arki. Doskonała kontra i zagranie Janoty (ARKA Gdynia). Michał wyłożył piłkę na strzał na 6. metr Kolewowi (ARKA Gdynia). Niestety, uderzenie Bułgara zablokował Uryga (Wisła Płock)
67'
znów masażyści Arki przy Marciniaku (ARKA Gdynia). Kapitan gdynian chyba już dłużej grać dziś nie będzie
67'
Wisła Płock przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Zawada, w jego miejsce wchodzi Calo.
67'
ARKA Gdynia przeprowadza wymuszoną zmianę. Boisko opuszcza Marciniak , w jego miejsce wchodzi Danch. Natomiast opaska kapitana dla Zbozienia
68'
Danch (ARKA Gdynia) wybił piłkę na róg
68'
Arka wybija piłkę po dośrodkowaniu Stilicia (Wisła Płock) z rogu
68'
rykoszet po strzale Stępińskiego (Wisła Płock). Kolejny (ARKA Gdynia) róg dla Wisły
69'
i z tym dośrodkowaniem Stilicia (Wisła Płock) z rogu radzi sobie Arka
69'
[1:1] Wisła Płock STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Ricardinho. Dość przypadkowy gol, bo piłka do strzelca trafiła, gdy Marić kopnął futbolówką w Sołdeckiego. Brazylijczyk z ostrego kąta posłał piłkę między nogami Steinborsa
69'
przypomnijmy, że Riocardinho grał m.in. w Lechii. Po udanym sezonie 2012/13 gdańszczanie sprzedali Brazylijczyka za 350 tys. euro do mołdawskiego Sheriffa
71'
Żółtą kartką został ukarany Siemaszko (ARKA Gdynia) po faulu na Stefańczyku
73'
dwa razy strzelał Uryga (Wisła Płock). Pierwsze uderzenie zablokowane, poprawka obok słupka
74'
ARKA Gdynia przeprowadza pierwszą zmianę. Boisko opuszcza Aankour, w jego miejsce wchodzi Jankowski.
75'
Steinbors (ARKA Gdynia) przejął piłkę po dośrodkowaniu Stefańcvzyka
75'
Wisła cały czas ma przewagę
75'
Oficjalna frekwencja 4082 kibiców
77'
bramkarz Wisły łapie piłkę po dośrodkowaniu Jankowskiego (ARKA Gdynia)
79'
Danch (ARKA Gdynia) zablokował strzał Stilicia (Wisła Płock)
79'
ARKA Gdynia przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Cvijanović, w jego miejsce wchodzi Bogdanow.
79'
zmiany dokonane przez trenera Dźwigałę (Wisła Płock) rozruszały Wisłę. W Arce roszady na razie nie przynoszą poprawy gry, Gdynianie nadal głównie na własnej połowie i czekają co zrobią rywale
81'
niecelny strzał po żywiołowej i indywidualnej akcji Calo (Wisła Płock). Piłkarz gospodarzy przewrócił się po pojedynku z Siemaszko tuż przed "16", ale wstał i kontynuował atak
82'
[1:2] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Jankowski. Zaskakująca kontra Arki. Po dośrodkowaniu Zbozienia głową strzelił Jankowski
82'
czyli także zmiana Arki dała jakość. Przypomnijmy, że Maciek wszedł do gry z ławki
84'
po strzale Szymańskiego (Wisła Płock) piłkarze Wisły sygnalizują zagranie ręką blokujących piłkarzy Arki. Czekamy na sygnał z VAR
84'
wszystko było w porządku. Gramy dalej
86'
Steinbors (ARKA Gdynia) nie sięgnął piłki po dośrodkowaniu Stilicia (Wisła Płock), ale nie było nikogo z gospodarzy w polu bramkowym
86'
tym razem Steinbors (ARKA Gdynia) dobrze broni. Złapał piłkę po główce Urygi (Wisła Płock)
88'
seria wrzutek w pole karne Arki. Radzi sobie z nimi defensywa
89'
Żółtą kartką został ukarany Kolew (ARKA Gdynia).
89'
niecelny strzał przewrotką Ricardinho (Wisła Płock)
90'
5 minut doliczone
90+1
[1:3] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Siemaszko. Znów zabójcza kontra. Janota poczekał aż nadbiegną koledzy, choć mógł sam kończyć akcję. Podał piłkę na lewą stronę, a Rafał nabiegł i mocnym strzałem posłał futbolówkę do siatki
90+2
Arka bardzo blisko pierwszej wygranej w tym sezonie ligowym
90+3
Wisła stara się atakować, ale najwyraźniej jest już pogodzona z porażką. Nie ma tempa w tych akcjach
90+5
trener Smółka bije już brawo swoim piłkarzom
90+5
KONIEC MECZU. ARKA GDYNIA WYGRAŁA W PŁOCKU 3:1
W drugiej połowie optyczną przewagą miała Wisła, ale Arka była o wiele bardziej konkretna i skuteczna. Gdynianie wypunktowali rywali, zwyciężając po raz pierwszy w tym sezonie ligowym. Kontry żółto-niebieskich były zabójcze. Odblokowali się napastnicy, strzelając wszystkie trzy gole. A bramek mogło być jeszcze więcej. Po drugim trafieniu mogli mieć Siemaszko (ARKA Gdynia) i Kolew (ARKA Gdynia), a niewiele do szczęścia zabrakło także Marciniakowi (ARKA Gdynia).

Wyniki 5 kolejki

• Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk 0:2 (0:2)
  • Wisła Płock - Arka Gdynia 1:3 (0:0)
  • Cracovia - Zagłębie Lubin 0:1 (0:1)
  • Miedź Legnica - Korona Kielce 1:1 (0:0)
  • Legia Warszawa - Zagłębie Sosnowiec 2:1 (1:0)
  • Jagiellonia Białystok - Piast Gliwice 2:1 (1:0)

• 10 1

• Zawsze wierni Sopotowi i jego barwom (3)

Sopot powoli wraca do macierzy. Młodzi działają. Nie tylko Kamionka i Brodwino. Przylesie tylko z Arka

• 41 16

• Kamionka zawsze z Arką .... (1)

• 26 10

• Sopot

a gdzie na kamionce jestes ze z arka ?? hmmmm marsa widac z sopotu ???

• 2 7

• nigdy nikogo na Brodwinie nie widzialem w barwach arki

Jak sa tacy mocni w necie to moze niech sie pokaza przed merkusem arkowcy netowi