Arka sprezentowała wygraną Wiśle

2 grudnia 2017 (artykuł sprzed 6 lat)

Pavels Steinbors popełnił błąd przy stracie pierwszego gola, ale potem wieloma interwencjami, w tym obroną karnego solidnie pracował by się zrehabilitować. Gdyby nie on, Arka przegrałaby w Płocku jeszcze wyżej. Pavels Steinbors popełnił błąd przy stracie pierwszego gola, ale potem wieloma interwencjami, w tym obroną karnego solidnie pracował by się zrehabilitować. Gdyby nie on, Arka przegrałaby w Płocku jeszcze wyżej.

Arka Gdynia przegrała z Wisłą w Płocku 0:2 (0:2). Żółto-niebiescy podali rękę rywalowi, który zanotował cztery porażki z rzędu. Gole padły po prezentach. Podopieczni Leszka Ojrzyńskiego praktycznie podawali piłkę na strzał rywalom. Najwyraźniej udzielił im się nastrój mikołajek, gdyż pod tym hasłem stała 18. kolejka ekstraklasy. Wynik mógł być nawet wyższy. Jednak Pavels Steinbors, którego konto obciąża pierwsza stracona bramka, obronił karnego i 9 innych celnych strzałów miejscowych, a sędzia nie uznał gola Jose Kantemu, choć napastnik zarzekał się, że piłka była wybijana już spoza linii bramkowej.

Wisła Płock Wisła Płock
87 Kiełpin - 20 Stefańczyk, 14 Dźwigała, 26 Łasicki, 9 Reca - 4 Szymański, 6 Rasak - 10 Merebaszwili, 23 Stilić, 7 Varela - 29 Kante
Sędziowie: Gil (Lublin) oraz Borkowski, Sapela
1 Steinbors - 33 Zbozień, 29 Marcjanik, 28 Helstrup, 2 Socha - 6 Łukasiewicz - 7 Zarandia, 20 Kriwiec, 10 Szwoch, 13 Piesio - 9 Jurado
  • 76' 23 Stilić Zmiany 77 Michalak
  • 88' 26 Łasicki Zmiany 18 Uryga
  • 90+2 7 Varela Zmiany 19 Biliński
  • 46' 7 Zarandia Zmiany 24 Kun
  • 62' 20 Kriwiec Zmiany 11 Siemaszko
  • 87' 2 Socha Zmiany 26 Danch
  • 24' Kante
  • 41' Varela
  • 64' Merebaszwili
  • 75' Łasicki
  • 90+4 Dźwigała
  • 30' Socha
  • 64' Piesio
  • 83' Łukasiewicz

na 4 mecze przed końcem roku odbyło się spotkanie kibiców z przedstawicielami klubu i drużyny. Prezes Pertkiewicz ocenia, że 2017 rok był najlepszy w dziejach klubu

PRZECZYTAJ WYWIAD Z WOJCIECHEM PERTKIEWICZEM, PREZESEM ARKI. M.IN O RELACJACH ZE STOWARZYSZENIEM KIBICÓW ORAZ TRANSFERZE RAFAŁA MURAWSKIEGO

jest decyzja, że kadra Arki na wiosnę będzie węższa, gdyż do rozegrania będzie znacznie mniej meczów niż jesienią

SPRAWDŹ, KTÓRZY PIŁKARZE ARKI MOGĄ PAKOWAĆ JUŻ WALIZKI

w środę Arka awansowała do półfinału Pucharu Polski, ale że remis 1:1 z I-ligowym Chrobrym nikogo nie zachwycił, zatem żaden piłkarz dzięki tamtemu meczowi nie wywalczył miejsca w "11"

ARKA GDYNIA - CHROBRY GŁOGÓW 1:1. RELACJA, VIDEO, FOTO. WYSTAW OCENY PIŁKARZOM
nie dziwi, że trener Ojrzyński postawił na skład, który wygrał w ostatniej kolejce 5:0 z Sandecją

ARKA - SANDECJA 5:0. PRZECZYTAJ RELACJĘ, ZOBACZ FOTO I VIDEO, WYSTAW OCENY PIŁKARZOM
Jedyna wymuszona zmiana. Nie ma kontuzjowanego Marciniaka. Na lewej obronie zagra Socha (ARKA Gdynia), nominalny prawy obrońca
w składzie m.in. zdobywca 2 goli w minionej kolejce

PRZECZYTAJ WYWIAD Z MATEUSZEM SZWOCHEM, KTÓRY STRZELIŁ 2 GOLE W OSTATNIM MECZU
ważny mecz dla Kriwca, który w poprzednim sezonie był piłkarzem Wisły

PRZECZYTAJ WYWIAD Z SIERGIEJEM KRIWCEM

ławka rezerwowych Arki: 80 Pilarz, 4 Sołdecki, 11 Siemaszko, 14 Nalepa, 23 Warcholak, 24 Kun, 26 Danch
Wisła Płock jest po 4 porażkach z rzędu
w porównaniu z ostatnią porażkę w Płocku 1:2 trener Brzęczek dokonał 4 zmian. Na środek obrony wchodzą Dźwigała (Wisła Płock) i Łasicki, na lewą obronę przesunięty Reca (Wisła Płock), a w roli defensywnego pomocnika zagra Rasak (Wisła Płock)
w szeregach gospodarzy brakuje ich lidera - Furmana, który pauzuje po 4. żółtej kartce
rezerwowi Wisły: 28 Gradecki, 2 Sylwestrzak, 18 Uryga, 19 Biliński, 77 Michalak, 95 Stępiński, 96 Łukowski
piłkarze na prezentacje, podobnie jak na innych meczach 18. kolejki wychodzą w czapkach Mikołaja. Takie same nakrycie głowy mają sędziowie
jest też Mikołaj z dzwonkiem
Arka dziś w żółtych koszulkach, spodenkach i getrach. Wisła biało-niebieskie koszulki, niebieskie spodenki i getry
kapitanowie dokonują losowania Łukasiewicz (ARKA Gdynia) i Kiełpin (Wisła Płock)
są kibice Arki i już ich słychać. Doping "Arka gol"
1'
od środka rozpoczęła Arka
1'
Zbozień (ARKA Gdynia) dwa dalekie wrzuty z autu w pole karne
2'
jest róg dla Arki
2'
Zbozień (ARKA Gdynia) dziś będzie wrzucał z autów w pole karne zarówno z prawej jak i lewej strony
2'
bez zagrożenia dla Wisły po dośrodkowaniu z rogu Kriwca
3'
początek dla Arki. Wisła ma kłopoty, by utrzymać się z piłką na połowie gdynian
3'
na spalonym Jurado (ARKA Gdynia)
5'
róg dla Arki
5'
Rasak (Wisła Płock) wybił piłką poza boisko i Kriwiec (ARKA Gdynia) znów zagra z rogu
6'
tym razem po rogu Kriwca rywale wybili piłkę w aut
7'
Kiełpin (Wisła Płock) przejął piłkę po dośrodkowaniu Kriwca
7'
nadal przewaga Arki. Goście zaczęli bardzo agresywnie, odbierają piłki rywalom w środkowej strefie boiska i atakują
8'
celny strzał z dystansu Szwocha (ARKA Gdynia). Piłka uderzona po ziemi trafiła do rąk Kiełpina (Wisła Płock)
10'
Steinbors (ARKA Gdynia) przejął piłkę po dośrodkowaniu Stefańczyka (Wisła Płock)
10'
Łukasiewicz (ARKA Gdynia) zablokował dośrodkowanie Merebaszwiliego (Wisła Płock). Róg dla Wisły
11'
Steinbors (ARKA Gdynia) piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu z rogu Vareli (Wisła Płock), a jeszcze dalej od bramki wybił ją Marcjanik (ARKA Gdynia)
12'
niecelna główka Kante (Wisła Płock) po dośrodkowaniu Vareli (Wisła Płock)
13'
po kilkudziesięciu minutach akcji Wisły skrzydłami Arka stara się dłużej utrzymać przy piłce, by wrócić do przewagi z pierwszym 8-9 minut
16'
nie zdołał złożyć się do strzału głową Jurado (ARKA Gdynia)
17'
Zarandia (ARKA Gdynia) w kierunku Jurado (ARKA Gdynia), ale Hiszpan nie doszedł do piłki i jeszcze tak ostro sfaulował Łasickiego (Wisła Płock), że obrońcy gospodarzy spadł... but
18'
"Arka Gdynia" - skandowanie z trybun
18'
nie ma już przewagi Arki. Od kilku minut mecz wyrównany
21'
i posiadanie piłki już się wyrównało
22'
Kante (Wisła Płock) cieszy się ze zdobytego gola, ale bramka na razie nie zostaje uznana. Sędzia boczny zasygnalizował spalonego. Napastnik Wisły wyskoczył zza pleców Marcjanika, który starał się blokować futbolówkę, by przejął ją Steinbors. Łotysz jednak nie złapał piłki. Nieporozumienie obrońcy z bramkarzem, z którego skorzystał Kante, który posłał piłkę do pustej bramki
23'
nie ma jednak wznowienia gry. Będzie VAR
24'
[1:0] GOL dla Wisły Płock uznany! Zdobywcą bramki Kante. Sędzia liniowy uznał, że Kante zrobił użytek z tego, że chwilę wcześniej znajdował się na spalonym. Sędziowie VAR nie podzielili tej opinii. Uznali, że spalonego nie mogło być, gdyż ostatnim piłkarzem, który dotykał piłkę przy tym podaniu był Piesio
26'
Kante (Wisła Płock) sygnalizuje, że strzelił gola! Napastnik Wisły główkował po dośrodkowaniu Merabaszwiliego. Starali się futbolówkę wybijać Steinbors do spółki z Marcjanikiem
27'
sędzia po kontakcie z arbitrami VAR decyduje, że piłka nie przekroczyła całym obwodem linii bramkowej i gola nie ma
28'
Arka zupełnie się pogubiła. Cały czas atakuje Wisła
29'
niecelny strzał z dystansu Szymańskiego (Wisła Płock)
30'
karny dla Wisły po faulu Sochy (ARKA Gdynia) na Merebaszwilim (Wisła Płock)
30'
Żółtą kartką został ukarany Socha (ARKA Gdynia) za faul, po którym jest karny
31'
Steinbors (ARKA Gdynia) obronił karnego Vareli (Wisła Płock)! Bramkarz Arki rzucił się w prawo i odbił piłkę do boku
32'
Arka jednak musi obudzić się z letargu, bo jest zepchnięta do głębokiej defensywy
34'
po kontrze Arki Jurado (ARKA Gdynia) wyszedł sam na sam z bramkarzem. Strzelił jednak w Kiełpina (Wisła Płock)
36'
Steinbors (ARKA Gdynia) odbił piłkę po strzale z dystansu Dźwigały (Wisła Płock)
38'
niecelne uderzenie z dystansu Szymańskiego (Wisła Płock)
39'
na spalonym Stilić (Wisła Płock) po długim przerzucie Łasickiego (Wisła Płock)
40'
kłopoty Arki biorą się z tego, że zupełnie nie biorą na siebie ciężaru gry środkowi pomocnicy. Nie ma tak odbioru piłki, a potem jej przytrzymania, jak to miało miejsce na początku meczu
41'
[2:0] Wisła Płock STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Varela. Koszmarny błąd Łukasiewicza. Podał do Kante, który zagrał piłkę w pole karne do Merebaszwiliego, a ten posłał futbolówkę wzdłuż bramki. Na tzw. drugim słupku akcje zamykał Varela, który z bliska posłał piłkę do siatki
41'
chyba Arka zbyt dosłownie wzięła sobie do serca, że w tej kolejce ekstraklasa świętuje Mikołajki i rozdaje prezenty Wiśle, Już drugi gol po ewidentnym błędzie gdynian
44'
Kante (Wisła Płock) znów z piłką w polu karnym Arki. Tym razem jego strzał broni Steinbors (ARKA Gdynia)
45'
Kiełpin (Wisła Płock) odbił na róg piłkę po strzale z 6. metrów Jurado (ARKA Gdynia)
45'
minuta doliczona
45+1
bez zagrożenia dla Wisły po rogu Kriwca
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA PRZEGRYWA W PŁOCKU 0:2
Arka dobrze weszła w meczu, a potem udzielił jej się mikołajkowy nastrój. Pierwszego gola podarowali gościom do spółki Marcjanik (ARKA Gdynia) i Steinbors (ARKA Gdynia), a drugiego Łukasiewicz (ARKA Gdynia). Mikołajem próbuje być też Socha (ARKA Gdynia), który nie zdążył przy drugim golu z interwencją, a ponadto między tymi bramkami sprezentował jeszcze rywalom karnego.
Mimo to w drugiej połowie Arka nie powinna jeszcze kapitulować, gdyż Steinbors (ARKA Gdynia) obronił jedenastkę, a potem sędzia nie uznał drugiego gola Kante (Wisła Płock), choć będzie to na pewno kontrowersja, bo napastnik utrzymuje, że piłka przekroczyła linię bramkową.
Ponadto były dwie szanse na bramki Jurado (ARKA Gdynia), co pokazuje, że przy uszczelnieniu defensywy i poprawieniu skuteczności, tego meczu nie trzeba przegrać.
46'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę w przerwie. Boisko opuszcza Zarandia, w jego miejsce wchodzi Kun.
47'
róg dla Wisły
47'
zbyt krótko wybita piłka po dośrodkowaniu z rogu Vareli (Wisła Płock). Niecelny strzał z dystansu Szymańskiego (Wisła Płock)
49'
zamieszanie w "16" Arki po kolejnej akcji Merebaszwiliegi i Kante, ale tym razem bez strzału
51'
Jurado (ARKA Gdynia) wywalczył róg
51'
po dośrodkowaniu Kriwca z rogu Helstrup (ARKA Gdynia) faulował Kiełpina (Wisła Płock)
53'
Steinbors pewnie łapie piłkę po rozegraniu autu przez rywali i główce Rasaka
54'
zablokowany strzał Stilicia (Wisła Płock)
55'
10 minut drugiej połowy za nami. Arka nie potrafiła podyktować swoich warunków
57'
Steinbors broni strzał Merebaszwiliego (Wisła Płock), do którego podawał Reca
58'
niecelny strzał Kuna, ale chwilę wcześniej i tak na spalonym Socha (ARKA Gdynia)
58'
rozgrzewa się Siemaszko
59'
Kun (ARKA Gdynia) faulowany blisko narożnika pola karnego gospodarzy
60'
Kiełpin (Wisła Płock) piąstkuje po dośrodkowaniu z wolnego Kriwca
60'
jeszcze strzał sprzed pola karnego Piesio (ARKA Gdynia). Pewnie broni Kiełpin (Wisła Płock), bo piłka skierowana w środek bramki
61'
kolejny rajd Merebaszwiliego (Wisła Płock), ale tym razem Gruzin "wyjechał" z piłką poza boisko
62'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kriwiec, w jego miejsce wchodzi Siemaszko.
62'
Arka stawia na atak, gdyż napastnik za środkowego pomocnika
64'
Jurado (ARKA Gdynia) grał w pole karne do Kuna, ale skrzydłowy w pojedynku z Rasakiem (Wisła Płock) przewraca się, a sędzia pozwala grać dalej
64'
Merebaszwili (Wisła Płock) wpada w Steinborsa (ARKA Gdynia). Inni piłkarze Arki stają w obronie swojego bramkarza
64'
Steinbors (ARKA Gdynia) wymaga pomocy medycznej
64'
Żółtą kartką został ukarany Merebaszwili (Wisła Płock).
64'
Żółtą kartką został ukarany Piesio (ARKA Gdynia).
65'
gdyński piłkarz ukarany za udział w przepychance z Merebaszwilim (Wisła Płock)
65'
Steinbors (ARKA Gdynia) może kontynuować grę
69'
słabszy fragment mecz. Od kilku minut gra w środku boiska
70'
Steinbors (ARKA Gdynia) przechwycił piłkę po dośrodkowaniu Recy (Wisła Płock)
71'
Arka nie ma pomysłu, jaki niwelować straty. Siemaszko (ARKA Gdynia) sfaulował Stefańczyka (Wisła Płock)
75'
Żółtą kartką został ukarany Łasicki (Wisła Płock) po faulu na Kunie
75'
Oficjalna frekwencja 2883 kibiców
76'
Wisła Płock przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Stilić, w jego miejsce wchodzi Michalak.
76'
Kiełpin (Wisła Płock) obronił strzał Sochy (ARKA Gdynia) po dośrodkowaniu z wolnego Szwocha (ARKA Gdynia)
78'
Steinbors (ARKA Gdynia) broni strzał z dystansu Kante (Wisła Płock)
80'
Arka stara się prowadzić grę na połowie Wisły, ale nadal niewiele z tego wynika
81'
strzał Michalaka (Wisła Płock) w boczną siatkę
83'
Żółtą kartką został ukarany Łukasiewicz (ARKA Gdynia).
84'
rykoszet po strzale Piesio (ARKA Gdynia). Róg dla Arki
85'
bez zagrożenia dla gospodarzy po dośrodkowaniu z rogu Szwocha (ARKA Gdynia)
85'
Wisła na dobrej drodze do pierwszego zwycięstwa w ekstraklasie od 23 października. Arka do pierwszej porażki od 3 listopada i derbów Trójmiasta
87'
ARKA Gdynia przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Socha, w jego miejsce wchodzi Danch.
88'
Wisła Płock przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Łasicki, w jego miejsce wchodzi Uryga.
88'
w obu drużynach wymiana obrońców
90'
Steinbors (ARKA Gdynia) odbił piłkę po strzale z ostrego kąta Michalaka (Wisła Płock)
90'
3 minuty doliczone
90'
jeszcze róg dla Wisły
90+1
Kante (Wisła Płock) faulował po dośrodkowaniu z rogu Vareli (Wisła Płock)
90+2
Wisła Płock przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Varela, w jego miejsce wchodzi Biliński.
90+3
w doliczonym czasie atakuje Wisła
90+3
Steinbors (ARKA Gdynia) odbił piłkę po strzale Merebaszwiliego (Wisła Płock)
90+4
Żółtą kartką został ukarany Dźwigała (Wisła Płock) za odkopnięcie piłki po gwizdku sędziego
90+4
KONIEC MECZU. ARKA PRZEGRAŁA W PŁOCKU 0:2
W drugiej połowie mogliśmy spodziewać się szturmu Arki, by odrobić straty, ale nic takiego nie nastąpiło. Gdynianie po zmianie stron praktycznie nie mieli sytuacji, po której mogliby strzelić honorowego gola. Natomiast Steinbors (ARKA Gdynia) solidnie pracował, by odkupić winy za stratę pierwszego gola. Mimo tej wpadki to jemu należy przyznać miano najlepszego piłkarza Arki, co nie najlepiej świadczy o zawodnikach z pola, a zwłaszcza ofensywnych.

16 Pogoń Szczecin 18 2 4 12 14:30 10
Po 30 kolejce nastąpi podział na grupę mistrzowską (8 najlepszych drużyn) i grupę spadkową (8 kolejnych). Z zaliczeniem dotychczasowych punktów drużyny zagrają w grupie każdy z każdym, ale bez rewanżów.
Tabela wprowadzona: 2017-12-04

Wyniki 18 kolejki

• LECHIA GDAŃSK - Śląsk Wrocław 3:1 (1:0)
  • Wisła Płock - ARKA GDYNIA 2:0 (2:0)
  • Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin 1:0 (1:0)
  • Zagłębie Lubin - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 4:2 (3:1)
  • Sandecja Nowy Sącz - Legia Warszawa 2:2 (1:0)
  • Piast Gliwice - Lech Poznań 0:0
  • Wisła Kraków - Górnik Zabrze 2:3 (1:0)

• 18 20

• Nigdy furory nie zrobiliśmy. Ani Arka, ani Lechia. Nasza przewaga polega na mieszkaniu w naszym Trójmieście, najlepszym miejscu w Polsce.

• 14 2

• po co się podszywasz pod bałtyk betonie? (2)

• 23 26

• Bo będzie kolejna fuzja. Lechia Kadłub Gdańsk (1)