Wisła Płock - Lechia Gdańsk 1:2. Paixao dostał czerwoną kartkę jako rezerwowy

4 sierpnia 2019 (artykuł sprzed 4 lat)

Artur Sobiech (nr 90) w tej sytuacji otworzył wynik meczu Wisła Płock - Lechia Gdańsk. Artur Sobiech (nr 90) w tej sytuacji otworzył wynik meczu Wisła Płock - Lechia Gdańsk.

Lechia Gdańsk wygrała na wyjeździe z Wisłą Płock 2:1 (1:0). To pierwsze gole i zwycięstwo biało-zielonych w bieżącym sezonie ekstraklasy. W ostatnich minutach podopieczni Piotra Stokowca niepotrzebnie doprowadzili do nerwowych sytuacji. Żółtą, a po chwili czerwoną kartkę dostał Flavio Paixao, który siedział na ławce rezerwowych. Następnie była kontaktowa bramka dla gospodarzy.

30 Daehne – 18 Marcjanik, 3 Uryga, 2 Michalski – 20 Stefańczyk, 6 Rasak, 8 Furman, 9 Szwoch, 10 Merebaszwili, – 21 Ricardinho, 16 Zawada
Sędziowie: Frankowski (Toruń) oraz Siejka, Sobczak
2 Kuciak - 19 Fila, 25 Nalepa, 26 Augustyn, 22 Mladenović - 36 Makowski - 17 Haraslin, 6 Kubicki, 7 Gajos, 21 Peszko - 90 Sobiech
  • 59' 2 Michalski Zmiany 88 Nowak
  • 59' 10 Merebaszwili Zmiany 24 Cebezali
  • 76' 9 Szwoch Zmiany 11 Kuświk
  • 63' 21 Peszko Zmiany 27 Wolski
  • 80' 17 Haraslin Zmiany 35 Łukasik
  • 87' 7 Gajos Zmiany 4 Chrzanowski
  • 84' Nalepa samobójcza
  • 12' Sobiech
  • 74' Wolski
  • 23' Rasak
  • 34' Stefańczyk
  • 75' Uryga
  • 31' Sobiech
  • 41' Augustyn
  • 41' Mladenović
  • 73' Kalkowski asystent trenera
  • 83' Paixao
  • 84' Paixao
  • 90+1 Chrzanowski
  • 90+3 Bako trener bramkarzy

Trener Stokowiec zdecydował się na 4 zmiany w "11" w porównaniu z czwartkowym meczem w Kopenhadze
do składu wchodzą: Kubicki (LECHIA Gdańsk), który w rewanżu z Broendby nie zagrał z powodu choroby oraz Gajos (LECHIA Gdańsk), Peszko (LECHIA Gdańsk) i Sobiech (LECHIA Gdańsk)

Przeczytaj co o rotacjach w składzie Lechii mówili Gajos i Łukasik

ławka rezerwowych Lechii: 1 Alomerović, 4 Chrzanowski, 10 Vikri, 27 Wolski, 28 Paixao, 29, Żukowski, 35 Łukasik, 80 Sopoćko, 77 Kobryń
ławka rezerwowych Wisły: 22 Wrąbel, 5 Sielewski, 11 Kuświk, 24 Cebezali, 25 Rzeźniczak, 77 Spychała, 88 Nowak, 95 Stępiński
Wisłę, po rezygnacji z powodów rodzinnych Leszka Ojrzyńskiego, prowadzą osoby, które sprowadził ze sobą z Arki: Kniat i Sobieraj
jeśli Lechia wygra co najmniej 2 golami to Wisła spadnie na ostatnie miejsce w ekstraklasie, a 16. pozycję opuści Arka
Wisła przeszła do ustawienia z 3 obrońcami. Lechia w dotychczasowym ustawieniu
piłkarze wychodzą na prezentację. Lechia biało-zielone koszulki, białe spodenki. Wisła biało-niebieskie koszulki, niebieskie spodenki
kapitanem Lechii jest dziś Nalepa (LECHIA Gdańsk)
już przed meczem dopingiem dali o sobie znać kibice Lechii
1'
od środka mecz rozpoczęła Wisła
3'
na razie faule z obu stron
4'
niecelny strzał z dystansu Gajosa (LECHIA Gdańsk)
5'
niecelnie główkował Sobiech (LECHIA Gdańsk) po dośrodkowaniu Gajosa (LECHIA Gdańsk)
7'
Lechia dobrze gra pressingiem i na razie przeważa
8'
długa piłka w kierunku Zawady (Wisła Płock). Szybszy przy piłce Kuciak (LECHIA Gdańsk)
10'
Sobiech (LECHIA Gdańsk) zagrał wzdłuż bramki. Nie zamknął akcji Peszko (LECHIA Gdańsk), ale sędzia i tak odgwizdał spalonego Sobiecha (LECHIA Gdańsk)
12'
[0:1] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Sobiech. Gajos rozrzucił piłkę na lewe skrzydło. Mladenović dośrodkował, a Sobiech strzelił głową z 5. metra
12'
to pierwszy gol Lechii w ekstraklasie w tym sezonie
13'
Po dośrodkowaniu z wolnego Furmana (Wisła Płock) piłki nie sięgnął Michalski (Wisła Płock)
15'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) pewnie złapał piłkę po dośrodkowaniu Stefańczyka (Wisła Płock)
15'
Kibice Lechii, bardzo aktywni od początku meczu, teraz zdecydowanie już głośniejsi od miejscowych
17'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) pewnie łapie piłkę po główce Zawady (Wisła Płock), do którego dośrodkował Furman (Wisła Płock) z rzutu wolnego
18'
prostopadłe podanie Peszki (LECHIA Gdańsk) w pole karne. Wbiegał tam Kubicki (LECHIA Gdańsk), ale szybszy bramkarz Wisły
19'
Lechia fauluje dość daleko od własnej bramki i kolejna szansa dla Furmana (Wisła Płock) na dośrodkowanie z rzutu wolnego
19'
teraz Furman (Wisła Płock) szybko rozegrał piłkę. Merebaszwili (Wisła Płock) strzelał z ostrego kąta. Kuciak (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę na róg
20'
kapitalna interwencja Kuciaka (LECHIA Gdańsk). Na róg przerzucił piłkę po główce z 5. metra Zawady (Wisła Płock) i dośrodkowaniu Furmana (Wisła Płock) z narożnika boiska
21'
po kolejnym dośrodkowaniu z kornera Furmana (Wisła Płock) faulowany Gajos (LECHIA Gdańsk) przez Michalskiego (Wisła Płock) w powietrznym pojedynku
21'
było zderzenie głowami. Pomocy masażystów wymaga Gajos (LECHIA Gdańsk)
22'
Gajos (LECHIA Gdańsk) może kontynuować grę
23'
Żółtą kartką został ukarany Rasak (Wisła Płock), który faulował Gajosa
24'
Daehne (Wisła Płock) przejął piłkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Mladenovicia (LECHIA Gdańsk)
25'
Wisła po stracie gola przesunęła grę na połowę Lechii. Teraz gra częściej na gdańskiej połowie niż to miało miejsce w inauguracyjnym kwadransie
26'
Augustyn (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę na róg spod nóg Zawady (Wisła Płock)
26'
Nalepa (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę głową po dośrodkowaniu z narożnika boiska Furmana (Wisła Płock)
27'
zablokowane dośrodkowanie Szwocha (Wisła Płock)
28'
niepewna interwencja Kuciaka (LECHIA Gdańsk). Nie złapał piłki, ale na szczęście dla Lechii po odbiciu od bramkarza futbolówka wyszła poza bramkę
28'
Augustyn (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę po dośrodkowaniu z narożnika boiska Furman (Wisła Płock). Ricardinho (Wisła Płock) natychmiast ją uderzył, ale wysoko nad bramką
28'
przypomnijmy, że Ricardinho (Wisła Płock) w sezonie 2013/13 strzelił dla Lechii 7 goli i został sprzedany do mołdawskiego klubu Sheriff Tiraspol
30'
Augustyn (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę, którą w "16" Lechii posłał Stefańczyk (Wisła Płock)
31'
Żółtą kartką został ukarany Sobiech (LECHIA Gdańsk) po faulu na Rasaku
32'
Merebaszwili (Wisła Płock) z narożnika pola karnego uderzył nad bramką Lechii
33'
Marcjanik (Wisła Płock) wybił piłkę na róg spod nóg Peszki (LECHIA Gdańsk)
33'
Haraslin (LECHIA Gdańsk) z narożnika boiska podał przed "16" do Gajosa (LECHIA Gdańsk), ale pomocnik został zaatakowany przez Merebaszwiliego (Wisła Płock) i nie mógł uderzyć na bramkę
34'
Żółtą kartką został ukarany Stefańczyk (Wisła Płock) po faulu na Haraslinie. Sędzia najpierw zastosował przywilej korzyści, ale gdy akcja została zakończona, wrócił do obrońcy Wisły i pokazał mu kartonik
35'
błąd Kuciaka (LECHIA Gdańsk) przy wyjściu do dośrodkowania, uciekła mu piłka z rąk, ale był faulowany przez Michalskiego (Wisła Płock)
37'
pojedynek biegowy Ricardinho (Wisła Płock) i Mladenovicia (LECHIA Gdańsk). Korner dla Wisły
38'
Furman (Wisła Płock) tak zacentrował z narożnika boiska, że piłka wyszła poza boiska, gdy była nad poprzeczką
39'
Lechia po objęciu prowadzenia nadal czeka na możliwość skontrowania rywala, którego przyjmuje głównie na własnej połowie
40'
brak komunikacji między Peszko (LECHIA Gdańsk) a Gajosem (LECHIA Gdańsk). Po dobrym dośrodkowaniu Haraslina (LECHIA Gdańsk) w lepszej sytuacji do strzału głową był Maciek, a jego to Sławek uderzył głową i posłał piłkę nad bramką
41'
Żółtą kartką został ukarany Augustyn (LECHIA Gdańsk), który przerwał szybki atak Furmana
41'
Żółtą kartką został ukarany Mladenović (LECHIA Gdańsk) za dyskusję z sędzią
42'
zbyt wysoka piłka, aby Uryga (Wisła Płock) mógł uderzać głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Furmana (Wisła Płock)
43'
indywidualna akcja Haraslina (LECHIA Gdańsk) zakończona nieznacznie niecelnym strzałem
44'
Lechia nadal z jednym celnym strzałem, tym który daje prowadzenie
45'
minuta doliczona do pierwszej połowy
45+1
Koniec pierwszej połowy. Lechia prowadzi w Płocku 1:0
Lechia pierwszą połowę rozegrała tak jak najbardziej lubi. Szybkie zdobyte prowadzenie pozwoliło na cofnięcie się i szukania szans na kolejnego gola po kontrze. I były na to szanse, ale zabrakło precyzji. łącznie gdańszczanie oddali 5 strzałów, ale tylko 1, ten dający prowadzenie - był celny.
Więcej pracy niż bramkarz Wisły miał Kuciak (LECHIA Gdańsk). Gospodarze oddali 3 celne strzały, a Słowak zwłaszcza przy uderzeniu głową z bliska Zawady (Wisła Płock) pokazał wielką klasę.
Poza poprawą skuteczności w drugiej połowie drużyny muszą też uważać na kartki, bo przed przerwą zbyt łatwo je łapali. Sędzia już pięciokrotnie sięgał po żółte kartoniki.
46'
drugą połowę rozpoczęła Lechia
46'
obie drużyny bez zmian w składach
46'
ruszył też ponownie doping dla Lechii z sektora gości
49'
przy dośrodkowaniu Stefańczyka (Wisła Płock) doszło do zderzenia Kuciaka (LECHIA Gdańsk) z Merebaszwilim (Wisła Płock). Obaj potrzebują pomocy medycznej
49'
piłkę na róg wybił zaś Augustyn (LECHIA Gdańsk)
50'
obaj piłkarze wracają do gry
50'
niecelnie główkował Merebaszwili (Wisła Płock) po dośrodkowaniu z narożnika boiska Furmana (Wisła Płock)
52'
zablokowane dośrodkowanie Mladenovicia (LECHIA Gdańsk) przez Stefańczyka (Wisła Płock)
54'
obraz gry w drugiej połowie tak jak przed przerwą po zdobyciu prowadzenia Lechii. Wisła w ataku pozycyjnym, gdańszczanie czekają na kontry
55'
niecelny strzał Urygi (Wisła Płock) z dystansu
55'
zablokowany strzał Haraslina (LECHIA Gdańsk)
56'
zblokowany strzał Mladenovicia (LECHIA Gdańsk)
57'
Mladenovicia (LECHIA Gdańsk) strzał znów zablokowany. Jeszcze Serb sygnalizował zagranie rywala ręką w polu karnym. Sędzia nakazał grać dalej
57'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) złapał piłkę po wrzutce Szwocha (Wisła Płock) w kierunku Ricardinho (Wisła Płock), którego dobrze blokowali obrońcy
57'
Wisła przygotowuje podwójną zmianę
59'
niecelny strzał z dystansu Ricardinho (Wisła Płock)
59'
Wisła Płock przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Michalski, w jego miejsce wchodzi Nowak.
59'
Wisła Płock przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Merebaszwili, w jego miejsce wchodzi Cebezali.
61'
na spalonym Nowak (Wisła Płock)
61'
rozgrzewa się Wolski
62'
Haraslin (LECHIA Gdańsk) ratował, aby piłka nie wyszła za końcową linię boiska, a o mały włos nie strzeliłby gola. Piłka po jego zabraniu odbiła się od Cebezaliego (Wisła Płock) i z najwyższym trudem odbił ją Daehne (Wisła Płock)
63'
LECHIA Gdańsk przeprowadza pierwszą zmianę. Boisko opuszcza Peszko, w jego miejsce wchodzi Wolski.
63'
przypomnijmy, że Peszko (LECHIA Gdańsk) grał w Płocku w latach 2002-08. To w Wiśle debiutował w ekstraklasie
65'
Wolski (LECHIA Gdańsk), choć jest środkowym pomocnikiem, to na razie ustawiony na lewym skrzydle. Zapewne stamtąd ma schodzić do środka, szukając okazji do strzału bądź robić miejsce do ataku po skrzydle Mladenoviuciowi (LECHIA Gdańsk)
67'
kilka ostatnich minut to najsłabszy okres tego meczu
67'
po dośrodkowaniu Haraslina (LECHIA Gdańsk) zbyt słaby strzał głową Fili (LECHIA Gdańsk)
70'
sędzia napomina ustnie Wolskiego (LECHIA Gdańsk), który faulował Stefańczyka (Wisła Płock)
70'
Stefańczyk (Wisła Płock) potrzebuje pomocy medycznej
70'
rozgrzewa się Paixao
70'
niecelny strzał z dystansu Szwocha (Wisła Płock)
73'
zablokowany strzał Urygi (Wisła Płock) sprzed pola karnego Lechii
73'
Żółtą kartką został ukarany Maciej Kalkowski asystent trenera (LECHIA Gdańsk).
74'
[0:2] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Wolski. Kubicki z własnej połowy zagrał piłkę do Rafała. Pomocnik Lechii miał przed sobą tylko Rasaka. Minął go zwodem, a następnie przerzucił piłkę nad bramkarzem
75'
Żółtą kartką został ukarany Uryga (Wisła Płock) po faulu na Haraslinie
76'
Wisła Płock przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Szwoch, w jego miejsce wchodzi Kuświk, były napastnik m.in.... Lechii
76'
"Lechia najlepsza jest" - skandują gdańscy kibice
76'
przy tym wyniku Wisła spada na ostatnie miejsce w tabeli, a czerwoną latarnię oddaje jej Arka
78'
rzut rożny dla gospodarzy
78'
zbyt mocne dośrodkowanie Furmana (Wisła Płock) z narożnika boiska
78'
do zmiany przygotowuje się Łukasik
80'
LECHIA Gdańsk przeprowadza drugą zmianę. Boisko opuszcza Haraslin, w jego miejsce wchodzi Łukasik.
80'
Lechia zostaje bez klasycznego skrzydłowego
82'
na bokach pomocy teraz Wolski (LECHIA Gdańsk) i Gajos (LECHIA Gdańsk)
82'
kolejny korner dla Wisły
83'
bez zagrożeniu dla Lechii po rogu Furmana (Wisła Płock)
83'
Ricardinho (Wisła Płock) faulowany na wysokości pola karnego Lechii
83'
Żółtą kartką został ukarany Paixao (LECHIA Gdańsk), który siedzi na ławce rezerwowych
84'
[1:2] Wisła Płock STRZELA GOLA! Ostatecznie bramka uznana za samobójczą Nalepy. Po strzale z rzutu wolnego Furmana Michał próbował wybić piłkę głową, ale tylko lekko ją podbił, uniemożliwiając skuteczną interwencję Kuciakowi
żółta i czerwona
84'
Drugą żółtą i w rezultacie czerwoną kartką został ukarany Paixao (LECHIA Gdańsk) i musi opuścić ławkę rezerwowych. Nikt nie rozumie na ławce Lechii tej decyzji
87'
LECHIA Gdańsk przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Gajos, w jego miejsce wchodzi Chrzanowski.
88'
rzut rożny dla Lechii, ale bez zagrożenia dla Wisły
88'
po wejściu Chrzanowskiego ustawiony jest na lewym skrzydle. Wolski (LECHIA Gdańsk) przeniósł się na prawy bok pomocy
90'
4 minuty do drugiej połowy
90'
Lechia umiejętnie utrzymuje piłkę na połowie gospodarzy
90+1
Żółtą kartką został ukarany Chrzanowski (LECHIA Gdańsk).
90+2
zablokowany strzał Ricardinho (Wisła Płock)
90+3
niecelny strzał Wolskiego (LECHIA Gdańsk)
90+3
po faulu Nalepy (LECHIA Gdańsk) na Zawadzie (Wisła Płock) rzut wolny dla Wisły
90+3
Żółtą kartką został ukarany Jarosław Bako, trener bramkarzy (LECHIA Gdańsk).
90+4
Kuciak (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę na róg
90+5
w pole karne Lechii przybiegł nawet bramkarz Wisły
90+5
po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Furmana (Wisła Płock) zamieszanie w "16" Lechii
90+5
sędzia przerwał grę i czeka najwyraźniej na podpowiedź z VAR
90+6
Koniec meczu. Lechia wygrała w Płocku 2:1
Druga połowa była przeciętnym widowiskiem. Swoistym rodzynkiem była indywidualna akcja, po której zdobył gola. Potem niepotrzebnie zrobiło się nerwowo. Paixao dostał żółtą, a potem czerwoną kartkę, gdy siedział na ławce rezerwowych. Potem zaś gol kontaktowy Wisły, uznany jako samobójcze trafienie Nalepy, pozwolił rywalom do końca wierzyć, że nie muszą przegrać.
Ostatecznie komplet punktów jedzie do Gdańska, a Wisła, jeśli z czegoś ma się cieszyć to tylko z tego, że obroniła się przed spadkiem na ostatnie miejsce w ekstraklasie.

• ARKA GDYNIA - Korona Kielce 1:1 (0:1)
  • Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok 2:2 (0:1)
  • Raków Częstochowa - Cracovia 1:3 (1:2)
  • ŁKS Łódź - Lech Poznań 1:2 (1:2)
  • Legia Warszawa - Śląsk Wrocław 0:0
  • Piast Gliwice - Pogoń Szczecin 0:0
  • Wisła Kraków - Górnik Zabrze 1:0 (0:0)

Opinie (182) ponad 20 zablokowanych

• Brawo Lechia ! (4)

Brawo Lechia ! Teraz 8 dni dni odpoczynku i czasu na regenerację i w następnej kolejce walka o kolejne zwycięstwo. Gdy wróci Udovicic to zdeklasujemy tą śmieszna ligę. Najbardziej cieszy fakt , że Gdynia dzisiaj wyje ze smutku ;D ale prawdziwe katharsis przyjdzie dla fanów Arki na koniec sezonu gdy przyjdzie pożegnać się z ekstraklasą ! Radujmy się z dzisiejszego triumfu biało - zielonych i cieszmy się z faktu posiadania dobrej drużyny w trójmieście. Ave Lechia

• 156 35

• 2 gole w 3 meczach - makabra. Stokowiec najlepiej by grał samymi defensywnymi pomocnikami ...

Zespoły co chcą mistrza muszą czasami dominować ze słabeuszami, chyba ze Lechia nie ma faktycznie tej jakości na TOP3 i musi kombinacjami zdobywac punkty

• 10 28

• (1)

Daniel ? .... to takli jeleń , no cóż jeleń to jeleń , ale żeby z jasienia ? dziwne :)

• 15 13

• Ty łania, tobie wszystko z jeleniem się kojarzy? ruje masz czy co?

• 6 3

• Arka

Ja jednak wolę Arkę w ekstraklasie mimo wszystko. Sezon bez derbów? Myśl makro nie mikro.

• 2 0

• Gratulacje Lechisci. Ladne brami!! mecz słaby! dziwny sędzia:) (5)

I proszę nienawistnych kiboli o nie komentowanie...nie jesteście w stanie wejść na poziom kibica piłki!
    Piłka dla normalnych szanujących się ludzi!

• 112 16

• Chrzanowski się kompletnie nie nadaje na lewego obrońce to typowy środkowy !

Te zmiany na koniec meczu to dramat. Zamiast prowadzić grę to obrona Częstochowy a wszystko przez bardzo złe decyzje trenera poza Wolskim

• 9 13

• Przed pisaniem postów, proszę nie pić napojów wyskokowych. (1)

• 16 3

• dlaczego?

• 1 1

• a co masz do sędziego? może sam jesteś "dziwny"?

• 1 1

• Typowo z torów

• 1 0

• Super! (13)

Bardzo udany sparing punktowy, luźniutkim mięśniem ograna Wisła P. Lechia łyknie tą ligę tak jak mohery łykają każdy frazes, który rzuca im prezes.

• 100 56

• Piach (9)

Szanuj innych mochery tacy sami ludzie jak ty a napewno mądrzejsi od ciebie

• 26 27

• (8)

W którym miejscu moher został obrażony?
        To jest tylko stwierdzenie faktu, żyjemy w czasach populizmu, gdzie ludzie delikatnie mówiąc niedomagający intelektualnie stanowią niestety elektorat dość liczny i oddają swoje głosy na "polityków" również inteligencją nie grzeszących. W wyniku tego zamiast iść do przodu, być tolerancyjny i otwartym cofamy się do średniowiecza. Głupota ma nawet swój urok, ignorancja niestety już nie.

• 28 17

• Tak. My wszyscy kibice Arki (6)

Wspieramy wartosci lgbt i chcemy powrotu złotych czasów socjalizmu. Jak POSLD wygra, bedzie cudowny współczesny komunizm na który czekamy. Niech nasi bracia rosyjscy i niemieccy będą naszymi przewodnikami

• 13 6

• A kibice Lechii mają fane z WMG (3)

I to wam wyklęci umysłowo nie przeszkadza, nie jest niemiecki Gdańsk jak piszą redaktorzy czasopism niektórych

• 6 10

• Gutek ty tluku, nie wiesz od czego my kibice Lechii traktujemy WMG, to stul kapec kmiocie. (2)

• 3 5

• A przyśpiewki o Rudolfie Hessie

Że jest waszym wzorem to gdzie mozna usłyszeć ? Jakie rozdwojenie jaźni widzę. Z jednej strony cześć i chwała bohaterom i wycieranie sobie gęby Polską, a z drugiej odwoływanie się do takich postaci i symboli antypolskości jak WMG. Przed 2 wojna w Gdańsku większość stanowili Niemcy i gdańszczanie pochodzenia niemieckiego i nie zmieni tego nikt

• 6 2

• podpisy typu "Danziger" tutaj na forum, to jeden z przejawów albo głupoty albo tęsknoty za niemieckim panowaniem w Gdańsku, kiedy strzelano do obrońców Westerplatte i Poczty Polskiej. czy wy naprawdę takimi i**otami jesteście betony?

• 2 4

• (1)

Akurat Rosja Putina jest krajem restrykcyjnym dla homoseksualistów, podobnie jak kilka fundamentalistycznych państw islamskich. W przeszłości w komunistycznym ZSRR homoseksualistom groziło więzienie, w nazistowskich Niemczech nawet eksterminacja. Powrót do złotych czasów socjalizmu fundują nam więc rządzący.

• 1 0

• Dzisiaj lgbt

Szydzą z ludzi wierzących, a kiedyś za wiarę była kara (często) śmierci lub syberyjski mróz.

• 1 0

• właśnie ignorancja, którą się akurat wykazałeś. piszesz o średniowieczu jako synonimie zacofania, zapewne tz epoka "oświecenia" ma dla Ciebie odmienny posmak, ale cóż właśnie brak dogłębnej wiedzy na rzeczone tematy czyni z Ciebie ignoranta i powtarzasz wyświechtane frazesy rodem właśnie z epoki "oświecenia", a chciałeś być taki nowoczesny i postępowy.
          PS. co do polityków pełna zgoda z tymże różnica pomiędzy nami jest zapewne ta, iż ja widzę więcej głupoty i nieprawości po odmiennej stronie jak Ty. Pozdrawiam

• 6 2

• (1)

albo jak "młodzi inteligentni " z dużych miast łykają frazesy "króla europy"

• 8 7

• Tak. Jest to przykre

jak można być takim ignorantem swojego umysłu. Przecież wystarczy trochę poczytać najnowszej historii i dowiedzieć się za czyje pieniądze król europy zakładał swój kongres i jak teraz niszczy wszystko co może być w interesie naszej Ojczyzny

• 10 6

• lemingiem wali na odległość, żal :-(

• 4 4

• (7)

Brawo Lechia dziękujemy

• 77 9

• Nawet Albański w wozie i dzieją sie dziwne rzeczy - Paxiao dostał czerwień (1)

• 7 1

• warszafka z albanskim kazala nas wykartkowac pod legiunie.

• 1 2

• (4)

Właśnie wracam do domu z Płocka. Wyjazd jak wyjazd. 3 punkty i do przodu. Ale gra to jedna wielka tragedia. Trenerze. Oczy bolą...

• 4 15

• To nie patrz na grę arki bo ci oczy pękną (2)

• 10 4

• Marzyciel (1)

A później pewnie po obwodnicy.

• 1 0

• i na A1 też, a szczególnie z górki

arkowcy to tacy sprinterzy, tylko to im w życiu dobrze wychodzi :)))

• 0 0

• ty .... uciekales, uciekasz i zawsze będziesz uciekał na Żabiance przed kanarem LG.

• 3 4

• Ale fart, tak sie meczyc z tak slabym Plockiem (12)

po kompromitacji w Lidze Europy sadziłem ze będzie lepiej w lidze a to wygladalo jeszcze gorzej

• 33 160

• (4)

Jak wygląda śledź każdy widzi

• 27 6

• Przecież śledzie nie grały w eliminacjach ligi europy (3)