Wojciech Piotrowicz Ligowcem Lipca. Zadaj pytanie mistrzowi Polski w rugby

9 sierpnia 2021, 15:30
Dział Sportowy Trojmiasto.pl

Ogniwo Sopot

Wojciech Piotrowicz był najlepiej ocenianym rugbistom Ogniwa Sopot sezonie 2020/21. Jego średnia spośród 790 oddanych głosów wyniosła 4.04. Więcej zdjęć (1)

Wojciech Piotrowicz był najlepiej ocenianym rugbistom Ogniwa Sopot sezonie 2020/21. Jego średnia spośród 790 oddanych głosów wyniosła 4.04.

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Wojciech Piotrowicz był najlepiej ocenianym rugbistom Ogniwa Sopot sezonie 2020/21. Jego średnia spośród 790 oddanych głosów wyniosła 4.04.

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Wojciech Piotrowicz został Ligowcem Lipca. Mistrz Polski 2020/2021 w rugby był najlepiej oceniany przez was w całym sezonie. Rywalizacja była bardzo zacięta, bo różnica między nim a kolejnymi zawodnikami Ogniwa Sopot wynosiła ułamki punktów. Pytania do rugbisty możecie nadsyłać do 20 sierpnia. Opublikujemy je w wywiadzie czytelników.Plebiscyt na Ligowca Roku i Miesiąca. Sprawdź wszystkie artykuły od 2013 rokuW czerwcu wystawiliście 4225 ocen dla 60 zawodników i trenerów. Po każdym oficjalnym meczu w skali szkolnej od 1 do 6 mogliście oceniać przedstawicieli następujących 4 klubów: piłkarzom Lechii Gdańsk i Arce Gdynia, rugbistom Ogniwa Sopot oraz żużlowcom Zdunek Wybrzeże Gdańsk.

Przy wyborze najlepszego odwołaliśmy się do punktów 2 i 3 regulaminu wyboru Ligowca Miesiąca.

"Pod uwagę brać będziemy drużynę, drużyny spośród tych ocenianych na Trojmiasto.pl, które w danym miesiącu zanotują spektakularny sukces w rywalizacji klubowej. Za taki uznajemy: tytuł lub medal w rozgrywkach ligowych, zdobycie lub finał krajowego pucharu, awans w europejskich pucharach, promocję do wyższej klasy rozgrywkowej bądź serię kilku meczów bez przegranej"
W lipcu powyższy zapis zrealizowało Ogniwo Sopot, mistrzowie Polski w rugby. Zatem do przedstawicieli tego klubu ograniczyliśmy się przy wyłanianiu Ligowca Lipca. Jako że tytuł jest indywidualny, zgodnie z kolejnymi zapisami regulaminu, wybieraliśmy tego najlepszego.

"Po wyłonieniu takiej drużyny bądź drużyn tylko ich przedstawiciele będą brani pod uwagę przy przydzielaniu tytułu Ligowca Miesiąca. Przydzielony on zostanie sportowcowi bądź trenerowi, który w tym gronie uzyskał najwyższą średnią ocen w danym miesiącu, a jeśli jest to koniec sezonu lub rundy - najwyższą średnią za cały ten okres - najwyższą średnią za cały rok. W tym drugim przypadku pod uwagę brani będą tylko ci zawodnicy, którzy rozegrali co najmniej połowę meczów w danym roku, a także trenerzy, którzy w tylu spotkaniach prowadzili drużynę".

Ogniwo Sopot mistrzem Polski w rugby. Przeczytaj relację, zobacz galerię foto i wideo z finałowego meczu z Master Pharm ŁódźOcenialiście w nich 38 rugbistów i trenera. Przy wyborze ich przedstawicieli do tytułu, zgodnie z regulaminem plebiscytu, braliśmy pod uwagę tych, którzy wystąpili w co najmniej 10 pojedynkach.

Z tego względu nie mogliśmy uwzględnić najwyżej ocenianego Dawida Grundlingha (4.14), gdyż na boisku zaprezentował się tylko 7 razy, czy 2. i 3. w rankingu klubu - Rossa Benniego-Coulsona (4.10) oraz AJ Rossouwa (4.09), którzy zaliczyli odpowiednio 2 i 7 spotkań.

Ligowiec Lipca 2021*


kolejno: imię i nazwisko, średnia not, liczba meczów, liczna ocen
 1. Wojciech Piotrowicz 4.04 18 790
 2. Paul Walters 4.03 15 661
 3. Irlaki Tsivtsivadze 4.03 13 529
 4. Dwayne Burrows 4.03 11 472
 5. Roman Żuk 4.02 15 668

*na podstawie ocen rugbistów Ogniwa w całym sezonie, przy uwzględnieniu zawodniczek, które rozegrały co najmniej połowę meczów
noty Ogniwa Sopot w sezonie 2020/21


Jak widać najwyższą średnią uzyskał Wojciech Piotrowicz. I choć sam wyznał, że nie czuł się bohaterem zespołu w finale przeciwko Master Pharm Łódź (19:14), to właśnie on był autorem 14 z 19 punktów dla Ogniwa w tym starciu. Tym samym został Ligowcem Lipca.

Warto zwrócić uwagę na różnice w klasyfikacji. Aż trzech zawodników traci do Wojtka zaledwie 0,01 punktu, a 5. Roman Żuk jedynie 0,02!

Wojciech Piotrowicz; Nie czuję się bohaterem. Przeczytaj wywiadWojciech Piotrowicz

Wojciech Piotrowicz

Dane:

ur.:
1990-03-23
wzrost.:
184
waga.:
94
Ocena z sezonu:
4.72 (584 oceny)
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu

więcej »Podobnie, jak w poprzednich miesiącach, czekamy na pytania do triumfatora. Korzystajcie z formularza na dole artykułu.

Pytania do trenera Ogniwa nadsyłajcie do 20 sierpnia. Jeśli pytanie zostanie opatrzone podpisem także i on znajdzie się w specjalnym wywiadzie.Zdobycie tytułu Ligowca Miesiąca jest również spełnieniem pierwszego warunku, który uprawnia do startu w wyborach na Ligowca Roku 2021. Drugim czynnikiem, który musi zostać zrealizowany, jest reprezentowanie trójmiejskiego klubu zarówno w rundzie wiosennej i jesiennej. Natomiast trzeci i ostatni mówi, że nominowanym może zostać ten, który w dniu startu plebiscytu jest zawodnikiem bądź trenerem trójmiejskiego klubu, który podlegał ocenianiu.

Dział Sportowy Trojmiasto.pl

Opinie (15) 2 zablokowane

 • Brawo Wojtek

  zasłużony tytuł!

  • 5 4

 • Pytanie do Wojtka (1)

  Ile wydajesz w Bimbeer u Zeszyta na browary? Miesięcznie

  • 12 5

  • W piątki może na

   Brać na zeszyt.

   • 9 0

 • .

  Super. Kto to w ogóle jest ?

  • 2 10

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.