Wybrzeże Gdańsk - Śląsk Wrocław.

24 listopada 2001 (artykuł sprzed 19 lat)

Torus Wybrzeże Gdańsk

W najbliższą niedzielę w hali przy ul. Zawodników 1 rozegrany zostanie mecz piłki ręcznej pomiedzy zespołami GKS "Wybrzeże" Gdańsk, a WKS Śląsk Wrocław. Nasi przeciwnicy to zgrany i doświadczony zespół. Do najsilniejszych atutów Śląska należy zaliczyć niezłą bramkę - Artur Banisz i Wołodin Łobczuk oraz z pola Roberta Nowakowskiego (wielokrotny reprezentant Polski poprzednio grał w I lidze niemieckiej w Bayer Dormagen), Grzegorza Garbacza, Krzysztofa Górniaka, Roberta Lewickiego i Pawła Sieczkę (w zeszłym sezonie zawodnika Kielc). Najbardziej doświadczonym zawodnikiem wrocławian jest Krzysztof Mistak (urodzony w 1967). Ponadto w drużynie Śląska występują: Jacek Wardziński (gdańszczanin, wychowanek Spójni) oraz Paweł Piwko, Michał Salami i Michał Nowak - tegoroczni absolwenci Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Gdańsku.

Śląsk pomimo swojego dużego doświadczenia w tym sezonie sprawił kilka niespodzianek - wygrał z Orlenem... i przegrał z Chrobrym Głogów. Na razie jest drużyną chimeryczną, ale zdolną do gry na najwyższym poziomie (jak na naszą ligę). GKS "Wybrzeże" rozegrało ostatnio dwa zwycięskie mecze - jeden w Macedonii oraz bardzo dobry mecz w Kielcach. Szczególnie ten ostatni należy uznać jako jedą z większych niespodzianek. Pomimo znacznie młodszego wieku i bez porównania mniejszego doświadczenia za gdańszczanami stoją atuty własnej hali oraz dużej mobilizacji. Tym bardziej, że Daniel Waszkiewicz będzie prawdopodobnie mógł skorzystać ze wszystkich swoich zawodników - Marcin Pilch rozpoczął treningi po odniesionej kontuzji (choć jego występ w niedzielę nie jest do końca pewny) do dyspozycji trenera będzie także Michał Waszkiewicz, który ze względu na obowiązki szkolne nie wyjechał ani do Macedonii ani do Kielc.

Największą atrakcją niedzielnego spotkania będzie niewątpliwie spotkanie na ławkach trenerskich Jerzego Klempela i Daniela Waszkiewicza. Niegdyś najlepszych polskich zawodników, z powodzeniem grających w lidze niemieckiej oraz w pojedynkach międzynarodowych a dziś znakomitych szkoleniowców. Dotychczasowy bilans spotkań w roli trenerów jednoznacznie wypada na korzyść Waszkiewicza. Mam nadzieję, że niedzielne spotkanie także to potwierdzi. Sędziować będą Arkadiusz Sołodko z Warszawy i Leszek Sołodko ze Świętochłowic. Początek spotkania o 16:30.

specjalnie dla sport.trojmiasto.pl:
Marek Żabczyński
GKS Wybrzeże Gdańsk