Wybrzeże Gdańsk - Orlen Wisła Płock 25:37. Piłkarze ręczni im dalej, tym gorzej

11 września 2021 (artykuł sprzed 2 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Hala AWFiS zamknięta. Piłkarze ręczni i unihokeiści muszą szukać nowej
Do czasu czerwonej kartki dla Keliana Janikowskiego w 15. minucie (na zdjęciu), Wybrzeże nawet prowadziło z Orlenem Wisłą. Ostatecznie przegrało różnicą 12 bramek. Do czasu czerwonej kartki dla Keliana Janikowskiego w 15. minucie (na zdjęciu), Wybrzeże nawet prowadziło z Orlenem Wisłą. Ostatecznie przegrało różnicą 12 bramek.

Torus Wybrzeże Gdańsk przegrało w hali w AWFiS z Orlenem Wisłą Płock 25:37 (15:19) mecz 2. kolejki PGNiG Superligi. Początkowo nic nie zwiastowało tak wysokiej porażki z wicemistrzami Polski, ale im dalej, tym gorzej. Goście odskoczyli po przerwie, a niemal podwoili przewagę w ostatnich 9 minutach gry.

WYBRZEŻE: Chmieliński, Wałach - Mosquera 6, Comerlatto 5, Tomczak 4, Gądek 2, Jachlewski 2, Janikowski 2, Kosmala 2, Leśniak 1, Pieczonka 1, Papaj, Sulej, Wróbel

Wisła: Morawski - Fernandez 7, Komarzewski 7, Mihić 5, Kosorotow 4, Serdio 4, Szita 4, Lucin 3, Czapliński 2, Mindegia 1, Daćko, Jurecić, Mierzwicki, Susnja, Terzić

Gdańszczanie zaczęli bez respektu dla wicemistrzów Polski. Prowadzili 7:4 a 3 bramki miał już na koncie Santiago Mosquera. Nie minęła 10 minuta gry, gdy goście rzucili bramkę kontaktową na 7:8, zresztą za sprawą byłego gracza Wybrzeża Krzysztofa Komarzewskiego.

Miłosz Wałach odszedł od mistrzów, by ich dogonić. Przeczytaj wywiad z bramkarzem Torus Wybrzeże Gdańsk

"Nafciarze" szybko wrzucili wyższy bieg i po serii 5:1, w tym dwóch z rzędu bramkach "Komara", odskoczyli na 13:11. W międzyczasie zaledwie po kwadransie gry, parkiet musiał opuścić Kelian Janikowski ukarany czerwoną kartką. To niestety szybko odbiło się na postawie gdańszczan.

O czas poprosił trener Mariusz Jurkiewicz a kontaktowe trafienie zdobył Mosquera. Wiślacy przez dłuższy czas utrzymywali jednak dwubramkowe prowadzenie. Jeszcze przed przerwą debiutanckie trafienie w PGNiG Superlidze zaliczył wypożyczony do Gdańska z Kielc Wiktor Tomczak.

19-latek po chwili wyłapał też pierwszą 2-minutową karę, a mogący liczyć na doping swoich kibiców płocczanie odskoczyli na 18:15 po trafieniu Davida Fernandeza. Poprawił Zoltan Szita i było już 19:15.

Drugą połowę skutecznie z rzutu karnego otworzył Mateusz Kosmala. Początek gry po zmianie stron należały do Fernandeza, który w 8 min zapisał na swoim koncie 3 bramki. Szybko dorównał mu Tomczak, którego rzuty nie pozwoliły Wiśle powiększać przewagi. Z siódmego metra nie trafił Tin Lucin, ale chwilę później zrehabilitował się kończąc akcję na 24:20.

O czas poprosił trener Jurkiewicz, ale gdańszczanie nawet mimo osłabienia gości po przewinieniu Szity, przez 7 minut nie byli w stanie skierować piłki do bramki. Dopiero przy stanie 20:26, przy kolejnym osłabieniu Wisły, niemoc przełamał Krzysztof Gądek.

Zaraz po tym 2 minuty kary dostał Patryk Pieczonka a goście "odjechali" serią 3:1. Po raz kolejny, na 9 minut do końca gry, przerwę zarządził trener Jurkiewicz. Po powrocie na parkiet było jednak tylko gorzej. Wisła urządziła sobie "strzelnicę" notując serię 8:3 i ostatecznie zwyciężyła różnicą aż 12 bramek, na co przez długi czas kompletnie się nie zapowiadało.

14 Gwardia Opole 2 0 0 0 2 51:72 0
Każdy zespół rozegra po 26 meczów, na zasadzie mecz i rewanż, bez fazy play-off. Najlepsza drużyna zostanie mistrzem Polski, a ostatnia spadnie do ligi centralnej. Przedostatni zespół PGNiG Superligi rozegra dwumecz barażowy z drugim uprawnionym do awansu zespołem z zaplecza ekstraklasy.
Tabela wprowadzona: 2021-09-12