Wybrzeże Gdańsk minimalnie słabsze w Kaliszu. Walka z Energą MKS do ostatnich sekund

10 lutego 2018 (artykuł sprzed 6 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Hala AWFiS zamknięta. Piłkarze ręczni i unihokeiści muszą szukać nowej
Wojciech Prymlewicz był najlepiej punktującym zawodnikiem Wybrzeża w Kaliszu. Wojciech Prymlewicz był najlepiej punktującym zawodnikiem Wybrzeża w Kaliszu.

Piłkarze ręczni Wybrzeża Gdańsk przegrali wyjazdowy mecz z Energą MKS Kalisz 24:25 (10:9). O porażce zadecydowało fatalne 5 minut po przerwie, w których gospodarze zdobyli 5 bramek z rzędu. Gdańszczanie walczyli do końca, ale zabrakło im czasu.

Energa MKS: Tatar, Zakreta - Krytski 1, Bożek, Kobusiński, Drej 10, Klopsteg, Misiejuk, Grozdek, Szpera 4, Kniazew 4, Czerwiński 2, Adamski 4

WYBRZEŻE: Chmieliński, Pieńczewski - Podobas, Gądek, Bednarek 2, Komarzewski 4, Sulej 1, Rogulski 4, Prymlewicz 5, Kondratiuk 3, Wróbel 1, Adamczyk 3, Kostrzewa 1

Wybrzeżu nie udało się zatrzymać rozpędzonej Energi MKS, dla której sobotnie zwycięstwo było piątym z rzędu w PGNiG Superlidze. Spotkanie przyniosło jednak wiele emocji. Gdańszczanie rozpoczęli od prowadzenia 3:1 w 4. minucie po bramce Łukasza Rogulskiego. Gospodarze szybko doprowadzili jednak do remisu a po trafieniu Michała Czerwińskiego odbili prowadzenie.

To jeszcze się zmieniło, gdy goście zdobyli 4 bramki z rzędu między 21. a 27. minutą. Na przerwę zeszli jednak przy minimalnym prowadzeniu, które krótko przed przerwą zapewnił Wojciech Prymlewicz.

GWARDIA OPOLE - SPÓJNIA GDYNIA 33:24. RELACJA. WYSTAW OCENY

Po zmianie stron gdańszczan nękał Michał Drej, który był najlepszym strzelcem w całym spotkaniu. MKS zaczął drugą połowę od serii 5:0. Tak objętego prowadzenia nie oddali do końca meczu, ale o zwycięstwo drżeli do ostatnich sekund spotkania.

W samej końcówce gdańszczanie zaliczyli serię trzech trafień i po rzucie Kamila Adamczyka przegrywali już tylko 23:24. Dla gospodarzy trafił jeszcze Drej kompletując dwucyfrową zdobycz. Odpowiedź Mateusza Wróbla zdołała jedynie zmniejszyć straty do minimum. 4 punkty, bo tyle przysługuje za wygranie meczu z rywalem z grupy, zostały w Kaliszu.

8 Sandra Spa Pogoń Szczecin 20 4 1 2 13 498:561 18
W tabeli najpierw kolejność w grupie granatowej, następnie w grupie pomarańczowej.
W Superlidze przyznawane są 3 pkt za zwycięstwo w regulaminowym czasie gry, 2 pkt za zwycięstwo po rzutach karnych i 1 pkt za porażkę po karnych. Dodatkowo drużyna zdobywa punkt bonusowy, gdy pokona rywala ze swojej grupy.
Do play-off awansują po 3 najlepsze drużyny z każdej z grup. Te z miejsc 4. i 5. rozegrają dwumecz o "dziką kartę
Tabela wprowadzona: 2018-02-11

Wyniki 21 kolejki

• Gwardia Opole - SPÓJNIA GDYNIA 33:24 (17:13)
  • Energa MKS Kalisz - WYBRZEŻE GDAŃSK 25:24 (9:10)
  • PGE Vive Kielce - Meble Wójcik Elbląg 43:25 (18:13)
  • KPR Legionowo - Orlen Wisła Płock 26:41 (15:17)
  • Azoty Puławy - Górnik Zabrze 25:24 25:24 (15:11)
  • MMTS Kwidzyn - Stal Mielec 38:32 (20:14)
  • Chrobry Głogów - Sandra Spa Pogoń Szczecin 28:19 (13:10)
  • Zagłębie Lubin - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 28:13 (14:11)

Opinie (5)

• a jaka różnica czy minimalnie czy sporo

skoro i tak w d*pala i tak

• 9 2

• Trzeba walczyć do końca o play off

• 6 0

• Różnica ogromna, bo albo drużyna ma jaja a trener umie motywować, albo należy odwiesić buty na kołki i oglądać kopytkarzy w telewizji. Brawo za walkę, szkoda ze nie udało się zebrać tych czterech punktów ale do boju:)

• 3 0

• (1)

Panowie zawodnicy Wybrzeża, przeszkadza wam przerwa. O czym wy rozmawiacie w czasie przerwy i jak się mobilizujecie skoro pierwsze 5 minut po przerwie przegrywacie 5:0. W tym czasie rozstrzyga się wynik meczu a nie w ostatnich kilku minutach. Prowadzący zespół gra tak aby "dowieść" zwycięstwo do końca i najczęściej to się udaje. Nie ma co się pocieszać że przegraliśmy tylko 1 bramką , byliśmy równorzędnym przeciwnikiem . Bramki się liczą w wyjątkowych sytuacjach. Cztery punkty zdobył przeciwnik i można uznać że wynik jest 4 : 0, a licząc spotkanie w Gdańsku to 8 : 0. Z beniaminkiem- wstyd. Wiecie co to WSTYD ?

• 3 4

• Mi wstyd, jak czytam Twój komentarz. Widać każdy pojmuje to uczucie inaczej. Można przegrać, jeśli przegrywa się po walce. Taki jest sport, przestoje się zdarzają, tutaj akurat w pierwszych 5 minutach. Życie. Moim zdaniem pokazali charakter, skoro w ostatnich minutach potrafili do tego stopnia zniwelować stratę. Nawet w relacji na stronie Kalisza można przeczytać, że Wybrzeżu do zwycięstwa zabrakło tylko czasu. Trudno stało się, jak nie teraz, to następnym razem. Głowa do góry, nie załamywać się i w środę ze Stalą zapierdzielać aż miło będzie patrzeć.