Wybrzeże wyrwało zwycięstwo Pogoni

8 lutego 2017 (artykuł sprzed 5 lat)

Torus Wybrzeże Gdańsk

Mateusz Wróbel zapewnił Wybrzeżu wygraną z Pogonią na 21 sekund przed końcem spotkania. Więcej zdjęć (1)

Szczypiorniści Wybrzeża pokonali na wyjeździe Sandra Spa Pogoń Szczecin 27:26 (15:15) w meczu Superligi. O wygranej w ich pierwszym tegorocznym meczu Superligi decydowały ostatnie sekundy spotkania. Autorem zwycięskiego rzutu na 21 sekund przed końcem meczu był Mateusz Wróbel.

POGOŃ: Tatar - Bruna 7, Wąsowski, Krupa 4, Bosy 3, Jedziniak, Konitz 4, Zaremba 4, Kniaziew 2, Fedeńczak 2

WYBRZEŻE: Chmieliński - Oliveira 1, Podobas 1, Kornecki, Sulej 6, Niewrzawa 6, Rogulski 4, Prymlewicz 3, Abram, Wróbel 4, Kostrzewa, Kondratiuk 2

WYBRZEŻE Gdańsk

Piłkarze ręczni z Gdańska jechali do Szczecina w roli faworyta. Tak wskazywała ukształtowana w minionym roku tabela PGNiG Superligi, w której oba zespoły dzieli przepaść.

Wybrzeże weszło jednak w nowy rok zmagając się z problemami zdrowotnymi. Na liście kontuzjowanych są obecnie: Michał Bednarek, Piotr Papaj i Paweł Salacz. To dlatego do zespołu dołączył w ostatnich dniach Patryk Abram, który reaktywował karierę zawieszoną po poprzednim sezonie.

PATRYK ABRAM ZAKOŃCZYŁ KARIERĘ, ALE WYBRZEŻE ZNÓW GO POTRZEBUJE

Spotkanie z niżej notowanym zespołem Pogoni okazało się bardzo ciężką przeprawą dla podopiecznych Damiana Wleklaka. Praktycznie cała pierwsza połowa to pojedynek bramka za bramkę. Gospodarzom udało się nawet zbudować przewagę 2 trafień, ale do przerwy był remis.

Znakomicie w gdańskiej bramce prezentował się Artur Chmieliński, a po 2 z rzędu bramkach Jacka Suleja Wybrzeże wyszło na prowadzenie 20:19. Na 10 minut przed końcem meczu było 22:22, a gdy tylko gdańszczanom udało się odzyskać prowadzenie, gospodarze znów doprowadzali do remisu.

Na nieco ponad minutę do końca gry na 26:25 dla gości trafił Łukasz Rogulski. Miejscowi zdołali odpowiedzieć, a trener Wleklak poprosił o czas. Szkoleniowiec udanie wpłynął na swoich podopiecznych. Zwycięską bramkę na 21 sekund przed ostatnim gwizdkiem zdobył Mateusz Wróbel. Pogoń nie zdołała odpowiedzieć i komplet punktów pojechał do Gdańska.

WYBRZEŻE W ĆWIERĆFINALE PUCHARU POLSKI

Wybrzeże rozpoczęło rok w Superlidze od wygranej, którą poprzedziło sobotnie zwycięstwo w Pucharze Polski nad MKS Kalisz. Licząc wszystkie oficjalne mecze, to czwarta wygrana gdańszczan z rzędu - poprzedni rok kończyli ligowym triumfem nad Piotrkowianinem i pucharowym zwycięstwem nad MKS Wieluń. Ostatniej porażki doznali 7 grudnia we własnej hali przeciwko Azotom Puławy.

Już w niedzielę o godz. 15:30 Wybrzeże podejmie w hali AWFiS przy ul. Górskiego Zagłębie Lubin.

7 Zagłębie Lubin 16 3 13 404:445 7

Do play-off awansują po 3 najlepsze drużyny z każdej z grup. Te z miejsc 4. i 5. miejsce rozegrają dwumecz o "dziką kartę".

Tabela wprowadzona: 2017-02-12
terminarz i tabela ligowa »

Wyniki 16 kolejki

Sandra Spa Pogoń Szczecin - WYBRZEŻE GDAŃSK 26:27 (15:15)
Piotrkowianin - Vive Tauron Kielce 19:30 (12:15)
Górnik Zabrze - MMTS Kwidzyn 28:29 (18:14)
Zagłębie Lubin - Azoty Puławy 28:30 (16:18)
Chrobry Głogów - KPR RC Legionowo 29:23 (13:12)
Gwardia Opole - Orlen Wisła Płock 21:39 (8:21)
Meble Wójcik Elbląg - Stal Mielec 20:21 (11:11)

Ale faworyt powinnien wygrac bez nerwow a tu ledwo ledwo
    Ale ok może być spokojnie i jednym punktem ;)

• 13 5

• to znaczy bramką, punkty są w siatce i koszu
      Brawo Wybrzeże, tak trzymać :)

• 5 4

• (2)

A kto ci powiedział ze bylismy faworytem w tym spotkaniu !! Nie bylismy !!! Tym bardziej większe brawa sie naleza a nie psioczenie ze ledwo,ledwo!!!

• 8 4

• (1)

Zespół, który wygrał 7 meczów jedzie do drużyny, która ma tych wygranych dwie i 13 porażek. Kto w takim razie był faworytem tego meczu jak nie Wybrzeże?!
        Gratulacje za wygraną!

• 2 3

• Szczecin był nieznacznym ale jednak był faworytem a to co piszesz to jakieś brednie niedzielnego kibica który nie widzi różnicy gry wyrównanych drużyn u siebie i na wyjeżdzie tyle w temacie !!!