Wybrzeże przegrało inaugurację Superligi

4 września 2017 (artykuł sprzed 6 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Hala AWFiS zamknięta. Piłkarze ręczni i unihokeiści muszą szukać nowej
Gdańscy szczypiorniści wracają z inauguracji bez punktów, choć przed przerwą nawet prowadzili z Chrobrym. Na zdjęciu Łukasz Rogulski i Jacek Sulej. Gdańscy szczypiorniści wracają z inauguracji bez punktów, choć przed przerwą nawet prowadzili z Chrobrym. Na zdjęciu Łukasz Rogulski i Jacek Sulej.

Piłkarze ręczni Wybrzeża Gdańsk przegrali na wyjeździe z Chrobrym Głogów 26:31 (14:16) w meczu, który zakończył inauguracyjną kolejkę PGNiG Superligi. Gościom do wygranej nie wystarczyły 6-bramkowe zdobycze Łukasza RogulskiegoPawła Niewrzawy, który przedłużył umowę z klubem tuż przed startem sezonu. Gospodarze uciekli im po przerwie. Być może byłoby inaczej, gdyby Wybrzeże w całym spotkaniu nie zmarnowało czterech z pięciu rzutów karnych.

CHROBRY: Kapela, Stachera - Bartczak 8, Biegaj 5, Krzysztofik 5, Klinger 4, Sadowski 4, Gujski 2, Kubała 2, Babicz 1, Płócienniczak, Rydz, Tylutki, Orpik, Pawłowski

WYBRZEŻE: Pieńczewski, Suchowicz - Rogulski 6, Niewrzawa 6, Wróbel 5, Papaj 3, Kondratiuk 2, Prymlewicz 2, Komarzewski 1, Sulej 1, Adamczyk, Bednarek, Gauden, Oliveira

Przed inauguracyjnym meczem w Głogowie Wybrzeże zaskoczyło rywali informacją o przedłużeniu umowy z Pawłem Niewrzawą. Podstawowy rozgrywający z ubiegłego sezonu brał udział w sparingach bez nowego kontraktu, bo strony nie mogły osiągnąć porozumienia. Udało się do niego dojść przed pierwszym meczem, co miało zwiększyć siłę rażenia borykających się z licznymi kontuzjami gdańszczan.

NIEWRZAWA ZOSTAJE W WYBRZEŻU, ALE W DRUŻYNIE NADAL SZPITAL

Wybrzeże i Chrobry uchodzą kadrowo za zespoły o podobnej sile wrażenia, ale miejscowy skrzętnie wykorzystali atut własnego parkietu. Zaczęli od prowadzenia po bramce Mariusza Gujskiego, ale goście szybko złapali przysłowiowego byka za rogi i nie ustępowali miejscowym. Po bramce debiutującego w elicie prawego rozgrywającego Krzysztofa Komarzewskiego odbili nawet prowadzenie (5:4).

Chrobry odzyskał przewagę po dwóch z rzędu trafieniach Michała Bartczaka i do końca meczu nie oddał go przyjezdnym. Wybrzeże jeszcze przed przerwą trzykrotnie doprowadzało do remisu, ale najpierw rzut karny zmarnował Niewrzawa, a następnie dwa pod rząd trafił Kamil Sadowski.

SPÓJNIA GDYNIA DOSTAŁA LEKCJĘ OD WICEMISTRZA POLSKI

Po zmianie stron głogowianie kontrolowali sytuację, w czym pomogli im sami goście, którzy nie wykorzystali do końca meczu wszystkich trzech pozostałych rzutów karnych. Kolejno mylili się: Adrian Kodnratiuk, Mateusz WróbelPiotr Papaj.

- Zabrakło nam przede wszystkim skuteczności. Do przerwy zagraliśmy bardzo poprawnie, zwłaszcza w obronie realizowaliśmy nasze założenia. Po przerwie zdarzył nam się przestój i kilka indywidualnych błędów, a rywal tak doświadczony jak Chrobry takich okazji nie przepuszcza. Do gry wrócił dziś Ramon Oliveria, który spędził na parkiecie blisko 20 minut. Postawiłem na niego, choć nie jest jeszcze w najlepszej dyspozycji po kontuzji, ale wierzę, że to tylko kwestia czasu - podsumował spotkanie trener Lijewski.

8 MKS Kalisz 1 0 1 20:36 0
W Superlidze przyznawane są 3 pkt za zwycięstwo w regulaminowym czasie gry, 2 pkt za zwycięstwo po rzutach karnych i 1 pkt za porażkę po karnych. Dodatkowo drużynie przysługuje punkt bonusowy, gdy pokona rywala ze swojej grupy. Do play-off awansują po 3 najlepsze drużyny z każdej z grup. Te z miejsc 4. i 5. miejsce rozegrają dwumecz o "dziką kartę
Tabela wprowadzona: 2017-09-04

Wyniki 1 kolejki

• Orlen Wisła Płock - SPÓJNIA GDYNIA 39:23 (18:11)
  • Chrobry Głogów - WYBRZEŻE GDAŃSK 31:26 (16:14)
  • Azoty Puławy - Stal Mielec 32:23 (13:14)
  • Meble Wójcik Elbląg - Sandra Spa Pogoń Szczecin 21:18 (11:9)
  • MKS Kalisz - PGE Vive Kielce 20:36 (10:16)
  • Gwardia Opole - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 31:22 (18:9)
  • KPR Legionowo - Zagłębie Lubin 21:23 (10:11)
  • MMTS Kwidzyn - Górnik Zabrze 24:26 (11:15)

Opinie (11)

• (2)

Panowie, skoro przegraliście z Głogowem, to z kim wy chcecie w tej lidze wygrać?

• 15 15

• (1)

Spójnia jest do ogrania

• 4 0

• Tak do ogrania,jak pokazał turniej w Gdańsku :) , czy tam nie było -9 ?

• 0 1

• No i jak wraca rzeczywistosc?

• 9 12

• (1)

Raz się przegrywa, raz się wygrywa. Taki sport. Jeszcze będziemy się cieszyć ze zwycięstw.

• 24 7

• Tez tak uważam

Niech tylko pauzujący z powodu kontuzji wrócą do gry.

• 12 5

• Znawcy już są. Niektórzy to chyba tylko na to czekają. Ponarzekać. To was nakręca. Pamietajcie że to jest sport. Z drugiej strony wyszło 16 facetów którzy też chcieli wygrać. Dzisiaj byli lepsi ale liga dopiero wystartowała.

• 25 6

• Jak będą chłopaki, w pełnym składzie, gotowym do gry i sytuacja, czyli wynik się powtórzy,
    wówczas i ja ponarzekam.
    A na razie pozostało czekać, na pełny zespół.

• 5 6

• Oglądać ekipę, która ze wszystkimi wygrywa jest nudne. Wolę patrzeć na nieoczekiwane zwycięstwa, a kilka takich w wykonaniu Wybrzeża było. Minimalizm? Nie. To radość ze wspierania swojej ukochanej, nie zawsze doskonałej drużyny.

• 9 4

• ne ne to se ne wraci lata 70 80 90 cienizna

• 2 1

• Jest ok

Wystarczy spojrzeć na zdobycze bramkowe i skład. Młodzi zadebiutowali, ale wiadomo, że nie na nich opiera się gra zespołu. Starzy zrobili co mogli. Nie da się wygrać całego meczu 3-4 graczami, do tego z de facto jednym bramkarzem. Musimy przetrwać te pierwsze kolejki w niepełnym składzie i będzie dobrze!