Wybrzeże znów lepsze od Spójni

6 sierpnia 2017 (artykuł sprzed 4 lat)
ras.
Łukasz Rogulski w dwóch meczach w Kwidzynie rzucił dla Wybrzeża 13 bramek. Więcej zdjęć (1)

Łukasz Rogulski w dwóch meczach w Kwidzynie rzucił dla Wybrzeża 13 bramek.

fot. Maciej Czarniak/trojmiasto.pl

Łukasz Rogulski w dwóch meczach w Kwidzynie rzucił dla Wybrzeża 13 bramek.

fot. Maciej Czarniak/trojmiasto.pl

Piłkarze ręczni Wybrzeża Gdańsk zajęli drugie, a Spójni Gdynia czwarte miejsce w towarzyskim turnieju o Puchar Prezesa MMTS w Kwidzynie. W półfinale obie trójmiejskie drużyny zmierzyły się ze sobą i po raz drugi w tym okresie przygotowawczym górą byli gdańszczanie. W finale przegrali jednak z gospodarzami imprezy, zaś gdynianie ulegli w meczu o trzecie miejsce Chrobremu Głogów. Obu trójmiejskim drużynom już oficjalnie przybył ostatni rywal w Superlidze. Licencję na występy otrzymało Vive Kielce.NOWY SYSTEM ROZGRYWEK W SUPERLIDZE

Wybrzeże Gdańsk - Spójnia Gdynia 31:24 (17:11)
WYBRZEŻE:
Pieńczewski - Kondratiuk 2, Komarzewski 2, Orzechowski 2, Papaj 2, Kornecki 2, Sulej 1, Gauden, Prymlewicz, Rogulski 8, Marciniak 2, Hajnos 4, Niewrzawa 2, Gądek 2

SPÓJNIA: Michalczuk, Zimakowski, Głębocki - Ćwikliński 2, Oliferchuk 4, Kamyszek 2, Brukwicki 6, Rychlewski 5, K.Pedryc 1, P.Pedryc 1, Marszałek 1, Jamioł, Dworaczek, Kirilenko 1, Krawczenko 1


Wybrzeże i Spójnia rozpoczęły turniej w Kwidzynie od derbowego starcia. W przeciwieństwie do poprzedniego sparingu trójmiejskich drużyn w Gdańsku, który Wybrzeże wygrało 30:29, tym razem podopiecznym Marcina Lijewskiego poszło łatwiej.

Pod dalszą nieobecność zawodników leczących kontuzje: Marka Podobasa, Mateusza Wróbla, Pawła Salacza, Ramona Oliveiry, Damiana Kostrzewy, a także Kamila Adamczyka (powołanie na MŚ U-20) ciężar zdobywania bramek w dużej mierze wziął na siebie Łukasz Rogulski.

Kołowy rzucił gdynianom aż 9 bramek. W barwach Spójni osłabionej brakiem narzekającego na lekki uraz Adama Lisiewicza, z dobrej strony pokazali się Rafał Rychlewski i Borys Brukwicki.

WYBRZEŻE LEPSZE OD SPÓJNI W PIERWSZYM SPARINGU

Chrobry Głogów - Spójnia Gdynia 34:29 (17:14)
SPÓJNIA:
Michalczuk, Zimakowski, Głębocki - Ćwikliński 4, Oliferchuk 5, Kamyszek 4, Brukwicki 4, Rychlewski 6, K.Pedryc 1, P.Pedryc, Kirilenko 2, Krawczenko 3, Jamioł, Dworaczek, Marszałek

MMTS Kwidzyn - Wybrzeże Gdańsk 32:29 (16:14)
WYBRZEŻE:
Chmieliński, Pieńczewski - Kondratiuk, Komarzewski 6, Orzechowski 4, Papaj 2, Kornecki, Sulej 1, Gauden 1, Prymlewicz 1, Rogulski 5, Marciniak 1, Hajos 1, Niewrzawa 6, Gądek 1


Wybrzeże w finale zmierzyło się z MMTS. Kwidzynianie w półfinale pokonali wcześniej 31:27 Chrobrego Głogów. Przeciwko gdańszczanom gospodarze imprezy zaczęli od prowadzenia 12:4.

Podopieczni trenera Lijewskiego pokazali jednak charakter i zmniejszyli straty do 2 bramek. Po przerwie scenariusz był podobny - gdańszczanie znów gonili wynik i doszli MMTS na bramkę (29:30). Końcówka meczu należała jednak do kwidzynian.

Ruchy kadrowe Spójni przed sezonem 2017/18:
Przyszli:
Jewgen Krawczenko (narodowość: Ukraina, pozycja: kołowy, poprzedni klub: Piotrkowianin), Aleksander Kirilenko (Ukraina, rozgrywający, Stal Mielec), Sergiusz Dworaczek (kołowy, Warmia Traveland Olsztyn), Oskar Męczykowski (rozgrywający, Wybrzeże Gdańsk II), Miłosz Guse (rozgrywający, MTS Kwidzyn), Rafał Jamioł (rozgrywający, KSSPR Końskie)

Odeszli: Kamil Ringwelski (kołowy), Wojciech Matuszak (rozgrywający, Górnik Zabrze)


W meczu o trzecie miejsce siłą gdynian było równo rozkładająca się po zespole zdobycz bramkowa. Zabrakło jednak kogoś kto przeważyłby szalę zwycięstwa na stronę Spójni, która na niespełna 10 minut przed końcem gry przegrywała tylko jedną bramką. Skończyło się na porażce różnicą 5-ciu trafień.

KRAWCZENKO ZAWODNIKIEM SPÓJNI

W środę o godz. 17 Wybrzeże rozegra wyjazdowy sparing z wicemistrzami Polski, Orlenem Wisłą Płock. Później czeka ich cykliczny Memoriał Leona Walleranda, w którym zagrają zespoły ze Szczecina, Elbląga i Gdyni. Na tydzień przed rozpoczęciem drugiego sezonu zawodowej Superligi gdańszczanie pojadą do Opola i tam zmierzą się z Chrobrym Głogów, Zagłębiem Lubin i gospodarzem turnieju - Gwardią.

Natomiast Spójnia w środę o godz. 19 zagra w hali GCS z Meblami Wójcik, zaś w piątek pojedzie na rewanż do Elbląga. Oprócz udziału w memoriale Leona Walleranda od 25 do 26 sierpnia weźmie jeszcze udział w turnieju towarzyskim w Malborku.

We wtorek udział w mistrzostwach świata do lat 20 rozpocznie Kamil Adamczyk z Wybrzeża, który został powołany na turniej w Tbilisi przez Dariusza Tomaszewskiego. W kadrze znalazł się również Piotr Rybski z SMS Gdańsk. Polacy pojechali na turniej w ostatniej chwili w miejsce wycofanej Wenezueli.

POLSKA ZA WENEZUELĘ NA MŚ U-20 W GRUZJI

Rywalami biało-czerwonych w grupie B będą: Argentyna (8 sierpnia), Brazylia (10 sierpnia), Chorwacja (11 sierpnia), Portugalia (13 sierpnia) i Korea Południowa (14 sierpnia). Do ćwierćfinałów awansują po cztery najlepsze ekipy z każdej z czterech, sześciozespołowych grup.

W poniedziałek Superliga poinformowała o przyznaniu licencji na występy w rozgrywkach drużynie mistrza Polski Vive Kielce. Oznacza to, że mamy już oficjalnie komplet 16 drużyn, które będą rywalizowały od września w krajowej elicie.

Ruchy kadrowe Wybrzeża przed sezonem 2017/18:
Przyszli: Krzysztof Komarzewski (skrzydłowy, SMS Gdańsk), Krzysztof Gądek (rozgrywający, SMS Gdańsk), Kamil Adamczyk (rozgrywający, z zespołu juniorów), Marek Marciniak (skrzydłowy, GKS Żukowo), Marcin Lijewski (trener, awansowany z asystenta)

Odeszli: Patryk Abram (skrzydłowy, SG VTB/Altjührden, Niemcy), Damian Wleklak (trener, został menedżerem drużyny)

Może odejść: Paweł Niewrzawa (rozgrywający, koniec kontraktu)

ras.

Opinie (13)

 • (1)

  Wybrzeże : Spójnia: Rogulski 8, Gądek 4, Hajnos 4, Kondratiuk 2, Komarzewski 2, Papaj 2, Orzechowski 2, Kornecki 2, Niewrzawa 2, Marcinak 2, Sulej 1, Gauden, Prymlewicz

  Wybrzeże - MMTS: Komarzewski 6, Niewrzawa 6, Rogulski 5, Orzechowski 4, Papaj 2, Sulej 1, Prymlewicz, 1, Gauden 1, Marciniak 1, Hajnos 1, Gądek 1, KOndratiuk

  • 4 4

  • Ho ho!

   No to sukces, jak się patrzy!

   • 1 1

 • 1111 (1)

  Gdzie jest Wróbel

  • 9 0

  • Na dachu !

   • 3 6

 • Gdzie jest Lisiewicz ?

  • 0 9

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.