stat

Wybrzeże poczeka na decyzję GKSŻ. Najpierw mecz z liderem w Lublinie

9 sierpnia 2018, 12:45
Rafał Sumowski

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Decyzja odnośnie ewentualnego postępowania dyscyplinarnego w sprawie odwołanego meczu Orła Łódź i Zdunek Wybrzeża Gdańsk zapadnie najwcześniej 14 sierpnia. Nawet gdyby Główna Komisja Sportu Żużlowego ogłosiła walkowera na korzyść gdańszczan, trzeba będzie na to poczekać. Natomiast już w niedzielę nasi żużlowcy pojadą do Lublina na mecz z liderem I ligi Speed Car Motorem. Jeśli tam przegrają, wynik meczu w Łodzi może być dla nich praktycznie bez znaczenia.Tak jak informowaliśmy, po odwołaniu po raz drugi meczu w Łodzi, Wybrzeże wysłało do Głównej Komisji Sportu Żużlowego pismo o wyjaśnienie sytuacji. Gdańszczanie zarzucali Orłowi złe przygotowanie toru. który miał zostać zbronowany przed opadami. Dlatego też w dniu meczu, mimo upałów i prac torowych, nie udało się przygotować nawierzchni do startu.

WYBRZEŻE DOMAGA SIĘ WYJAŚNIEŃ PO MECZU W ŁODZI. BĘDZIE WALKOWER?

Obecnie możliwe są dwa scenariusze. Wyznaczenie ponownego terminu meczu przez GKSŻ (najprawdopodobniej na 25 sierpnia) lub przyznanie walkowera na korzyść Wybrzeża.

- Prowadzimy postępowanie wyjaśniające. Czekamy na weryfikację meczu oraz wyjaśnienia sędziego zawodów i komisarza toru. Ponadto skierowaliśmy kilka pytań do klubu z Łodzi. Dopiero po zapoznaniu się z materiałami, podejmiemy decyzję czy zostanie wszczęte postępowanie dyscyplinarne. Decyzja o tym na pewno nie zapadnie jednak przed 14 sierpnia - mówi nam członek GKSŻ Zbigniew Fiałkowski.
Awizowane składy niedzielny mecz w Lublinie
WYBRZEŻE: 1. Mikkel Bech, 2. Michał Szczepaniak, 3. Oskar Fajfer, 4. Anders Thomsen, 5. Mikkel Michelsen, 6. Dominik Kossakowski, 7. zawodnik młodzieżowy

MOTOR: 9. Dawid Lampart, 10. Paweł Miesiąc, 11. Sam Masters, 12. Robert Lambert, 13. Andreas Jonsson, 14. Oskar Bober, 15. zawodnik młodzieżowy


To oznacza, że dalszy los meczu w Łodzi poznamy już po tym, gdy Wybrzeże zmierzy się na wyjeździe z liderem rozgrywek Nice 1. Ligi Żużlowej, Speed Car Motorem Lublin. Podopieczni Mirosława Berlińskiego pojadą tam w niedzielę o godz. 14:30. Szkoleniowiec wystawił na to spotkanie identyczny skład, który przewidywał na mecz w Łodzi.

Spotkanie z "koziołkami" będzie niezwykle ważne. Aby zwyciężyć tam z punktem bonusowym, gdańszczanie muszą wygrać przynajmniej różnicą 5 punktów. Porażka w praktyce oznaczać będzie koniec marzeń o play-off i sprawi, że mecz w Łodzi będzie dla czerwono-biało-niebieskich niemal bez znaczenia.

Typowanie meczu - zakończone

12 sierpnia 2018 , godz. 14:30

Wartość: 3 pkt.

Speed Car Motor Lublin

Tak typowano:

360 typowań