stat

Krystian Pieszczek przypomni się w Gdańsku

Dzika karta dla triumfatora mistrzostw ekstraligi

3 sierpnia 2017, 15:30
Rafał Sumowski

Wybrzeże Gdańsk

Krystian Pieszczek wystartuje z "dziką kartą" w PGE Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostwach Ekstraligi, które 14 sierpnia o godz. 19 odbędą się w Gdańsku. Przed rokiem wychowanek Wybrzeża wykorzystał tę nominację i wygrał turniej. - Teraz będzie mi trudniej, bo rywale będą bardziej na mnie uważać - mówi "Krycha". W szranki z nim staną takie gwiazdy jak: Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski, Patryk Dudek, Jason Doyle czy Tai Woffinden.TU KUPISZ BILETY NA TURNIEJ PRZEZ INTERNET. CENY OD 29 ZŁ

PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi to impreza z udziałem 15 najlepszych zawodników po 10. kolejce ekstraligi. Drugi rok z rzędu turniej z elitarną obsadą gości w Gdańsku, który otrzymał prawa do niego na 3 sezony.

Obsadę zawodów poznaliśmy po 10. kolejce ekstraligi. W turnieju pojedzie najlepszych na ten czas żużlowców pod względem średnich biegowych. A to oznacza, że w gdańskim turnieju zobaczymy stawkę silniejszą niż w Grand Prix, bo złożoną z zawodników, którzy aktualnie są w najwyższej formie.

Listę startową uzupełni zawodnik z "dziką kartą", a tę PGE Ekstraliga przyznała tak jak w 2016 roku Krystianowi Pieszczkowi. Wychowanek miejscowego Wybrzeża, a obecnie zawodnik GKM Grudziądz w poprzedniej edycji zawodów sprawił niemałą sensację wygrywając turniej. Zostawił za plecami czołowych żużlowców ścigających się w najlepszej lidze świata.

KRYSTIAN PIESZCZEK MISTRZEM EKSTRALIGI

Dziękuję organizatorom za przyznanie nominacji. Chcę z dobrej strony pokazać się przed gdańskimi kibicami. Na pewno będzie mi trudniej niż rok temu, bo rywale mają w pamięci, że wygrałem i będą na mnie uważać. Mam nadzieję, że publiczność dopisze i kibice obejrzą ciekawe zawody - mówi Pieszczek, który zajmuje 35. miejsce w PGE Ekstralidze pod względem średniej biegowej (1,583).
W czwartek w Ratuszu Głównego Miasta w Gdańsku odbyło się losowanie numerów startowych, z którymi zawodnicy pojadą w turnieju. Każdy z nich wystartuje w pięciu seriach turnieju głównego. Dwaj najlepsi awansują do finału, zaś ci z miejsc 3-10 powalczą w dwóch półfinałach o pozostałe dwa miejsca.

Lista startowa turnieju PGE IMME Ekstraligi
1. Rune Holta (Norwegia/Polska, Vitroszlif CrossFit Włókniarz Częstochowa)
2. Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław)
3. Emil Sajfutdinow (Rosja, Fogo Unia Leszno)
4. Niels K. Iversen (Dania, Cash Broker Stal Gorzów Wlkp.)
5. Leon Madsen (Dania, Vitroszlif CrossFit Włókniarz Częstochowa)
6. Artiom Łaguta (Rosja, MR Garden GKM Grudziądz)
7. Krystian Pieszczek (MR Garden GKM Grudziądz)
8. Jason Doyle (Australia, ekantor.pl Falubaz Zielona Góra)
9. Greg Hancock (USA, Get Well Toruń)
10. Tai Woffinden (Australia, Betard Sparta Wrocław)
11. Bartosz Zmarzlik (Cash Broker Stal Gorzów Wlkp.)
12. Kacper Woryna (ROW Rybnik)
13. Patryk Dudek (ekantor.pl Falubaz Zielona Góra)
14. Piotr Protasiewicz (ekantor.pl Falubaz Zielona Góra)
15. Janusz Kołodziej (Fogo Unia Leszno)
16. Jarosław Hampel (ekantor.pl Falubaz Zielona Góra)
R1. Maksym Drabik (Betard Sparta Wrocław)
R2. Bartosz Smektała (Fogo Unia Leszno)