Arka przełamała się w sparingach

15 lutego 2014 (artykuł sprzed 10 lat)

Mateusz Szwoch przełamał fatalną serię Arki w sparingach, gdyż gdynianie przez blisko 500 minut nie potrafili strzelić gola. Mateusz Szwoch przełamał fatalną serię Arki w sparingach, gdyż gdynianie przez blisko 500 minut nie potrafili strzelić gola.

Piłkarze Arki odnieśli drugie zwycięstwo w dziewiątym zimowym sparingu. Niemoc strzelecką gdynian, którzy bez gola w grach kontrolnych pozostawali aż przez 472 minuty, przełamał Mateusz Szwoch. Podopieczni Pawła Sikory rozbili na Narodowym Stadionie Rugby III-ligowe Pomorze Potęgowo 4:0 (0:0), a wszystkie bramki zdobyli w ostatniej pół godzinie gry.

Tomasik 62, 70, Szwoch 60, Wojowski 88

ARKA: Szromnik (46 Miszczuk) - Cienciała, Juraszek, Sobieraj (75 Szur), Radzewicz (77 Dampc) - Pruchnik (66 Bach), Rzuchowski (79 Wardziński) - Kupczyk (46 Wojowski), Koziara (57 Szwoch), Tomasik - Aleksander

POMORZE: Kotłowski (46 Kościelewski) - Pionk, Bukowski, Zając (46 Kleser), Iwański, Pietrzyk, Roeske, Mikołajczyk (68 Zając), Pytlak, Sawicki

W piątek Arka rozpoczęła drugi obóz dochodzeniowy. Mimo że gdynianie w okresie zimowym nie opuszczają własnych obiektów to Paweł Sikora tak podzielił przygotowania, aby miały one takie same fazy jak u drużyn, które mogą zaliczyć dwa wyjazdowe zgrupowania. Także sparing z III-ligowcem został rozpisany jako jednostka treningowa.

Szkoleniowiec już tradycyjnie tej zimy nie mógł wystawić najsilniejszego składu. Aż pięciu piłkarzy narzeka na kontuzje. Ponadto wolne w sobotę otrzymali najstarsi piłkarze żółto-niebieskich: Tomasz JarzębowskiAdrian Budka. Co gorsze w drugiej połowie z powodu urazu boisko musiał opuścić Radosław Pruchnik.

SPRAWDŹ, KTO JEST NA LIŚCIE KONTUZJOWANYCH W ARCE

Przeciwko Pomorzu w "11" miejscowych znalazło się dwóch piłkarzy z rocznika 1996 (Konrad Kupczyk, Maciej Koziara), a po przerwie do gry weszło czterech kolejnych zawodników, którzy jesienią występowali w rezerwach lub drużynie juniorów.

W pierwszej połowie to właśnie akcje gdyńskich juniorów zmusiły do największego wysiłku Patryka Kotłowskiego. W 24. minucie bramkarz gości odważnie rzucił się pod nogi Kupczyka, uniemożliwiając mu oddanie strzału, a cztery minuty później odbił piłkę po strzale Koziary.

Nowy impuls do gry Arki wprowadzili zmiennicy. Już po początku drugiej połowy ładnym rajdem popisał się Paweł Wojowski, ale po jego podaniu z około 10 metrów spudłował Koziara.

Natomiast w 53. minucie to Wojowski źle strzelił, gdyż po dobrym podaniu Arkadiusza Aleksandra, posłał piłkę wprost w bramkarza Pomorza.

Mecz rozstrzygnął się w ciągu ostatniej pół godziny gry. Niemoc strzelecką Arki przełamał Mateusz Szwoch. Pomocnik strzelił gola już 4 minuty po wejściu na boisku. Asystę zaliczył Marcin Radzewicz.

Na 3:0 wynik poprawił i potrzebował na to tylko 8 minut. Najpierw popisał się indywidualną akcją, a przy kolejnej bramce popisał się dobitką po strzale Michała Rzuchowskiego.

Na kwadrans przed końcem spotkania Tomasik próbował ustrzelić hat-tricka, ale tym razem jego uderzenie obronił bramkarz gości.

W końcówce w dobrych sytuacjach niecelnie strzelali: Sławomir CienciałaMaciej Wardziński.

Natomiast końcowy rezultat ustalił Wojowski. Przy tym golu Aleksander zaliczył asystę... piętą.

Opinie (42) 7 zablokowanych

• No i girtara (1)

Co z Pruchnikiem bo go znosili?

• 1 9

• urlop

Przemeczyl się chłop, ciągle obozy dochodzeniowe...

• 3 3

• No tylko pogratulować wygranej z takim mocnym przeciwnikiem (4)

trzeba podnieś morale drużyny po przegranych sparingach z przeciwnikiem z trochę wyższej półki .
    te wzmocnienia i trener a raczej nauczyciel w-f niedługo spadek do 2 ligi i taka jest smutna prawda

• 12 16

• Dowcip roku........... gramy o awans (2)

buahahahahahahaahahaaaaaa

• 12 12

• wy gracie o utrzymanie, juz jesteście w grupie spadkowej

Arka walczy o Ekstraklasę

• 18 10

• Arka o co walczy? o awans? tak arka walczy o awans już od 1984 roku.

kupione awanse i z 4 miejsca się nie liczą

• 8 16

• no a twoja lechia grała ze studentami z korei którzy przyjechali na wakacje do Turcji. Podobno studenciki byli na niezłym kacu lechia znimi remis na zero miała. Teraz masz tego efekty w lidze

• 8 3

• Brawo Arka! Brawo nasza młodzież!

piekny dzień - wygrana Arka, złoto olimpijskie i zasłuzona porazka tych zza miedzy na inaugurację

• 30 14

• Jestem pod wrażeniem.Respekt.;)

• 10 2

• MZKS MZKS ARKA GDYNIA MZKS !!!!!!!!!!!! (2)