Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Orzeł Łódź 51:39. W końcu wygrana na własnym torze

4 sierpnia 2020, 19:55
Rafał Sumowski

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Żużlowcy Zdunek Wybrzeże Gdańsk pokonali Orła Łódź 51:39. To pierwsze zwycięstwo podopiecznych Mirosława Berlińskiego na własnym torze. Komplet punktów z bonusem zdobył Peter Kildemand obie drużyny stworzyły znakomite widowisko. W środę o godz. 18:45 na gdańskim torze odbędzie się finał mistrzostw Polski par klubowych.Użytkownicy naszej aplikacji wiedzą o tym od dawna!

Pobierz aplikację: Android | iPhone


ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk

9. Krystian Pieszczek 11+2 (2,2*,2*,2,3)
10. Peter Kildemand 14+1 (3,3,3,2*,3)
11. Mikkel Bech 4+2 (1*,0,2*,1)
12. Kacper Gomólski 6+1 (-,1,3,1*,1)
13. Rasmus Jensen 10 (3,1,2,3,1)
14. Karol Żupiński 3 (2,1,0)
15. Alan Szczotka 3 (1,0,2)
16. Robert Chmiel 0 (0)
51:39
Miejsce:
Stadion Żużlowy
Sędziowie:
Piotr Lis (Lublin)
Widzów:
2167

Orzeł Łódź

1. Marcin Nowak 3+1 (0,2*,1,0,-)
2. Daniel Jeleniewski 7+1 (1*,3,0,3,0)
3. Rohan Tungate 11+1 (3,2*,3,1,2,d)
4. Aleksandr Łoktajew 11 (2,3,1,3,2)
5. Brady Kurtz 4 (2,1,1,0)
6. Piotr Pióro 3 (3,0,u)
7. Aleksander Grygolec 0 (w,0,t)
8. Eryk Borczuch


Finał MPPK w Gdańsku - bilety, obsada i pozostałe informacjeZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk


Relacja LIVE

Sędzia zawodów: Piotr Lis
Komisarz toru: Krzysztof Okupski
Przewodniczący Jury: Zbigniew Fiałkowski
Praktycznie wszystkie tegoroczne mecze z udziałem Zdunek Wybrzeża to spotkania na styku. U siebie gdańszczanie przegrali po 44:46 ze Startem Gniezno i Unią Tarnów, a na wyjazdach wygrali w Daugavpils 50:40 i w Bydgoszczy 46:43. Ostatnie zwycięstwo z Polonią przyszło jednak w bólach, choć gospodarze startowali bez swojego lidera Davida Bellego.
Mecz z Orłem pierwotnie miał odbyć się w poniedziałek, ale przełożono go o dzień ze względu na prognozowane opady deszczu. Sprawdziły się, więc była to słuszna decyzja. Dziś w Gdańsku nie pada.

fot. Wybrzeże Gdańsk
- Wiem, że kibice się niecierpliwią, nawet jeśli porażki z Unią Tarnów i Startem Gniezno były minimalne. Będziemy "gryźć" tor, aby w końcu wygrać przed własną publicznością - mówił nam przed meczem Kildemand.

Duńczyk postara się dziś pokazać z dobrej strony już od pierwszej serii startów. Do tej pory miał z tym problem - ani razu nie przywiózł w niej więcej niż punktu. Jego klasę potwierdzają jednak takie wyścigi jak jego ostatni start w Bydgoszczy, gdzie na dystansie minął dwóch rywali.

Peter Kildemand: Będziemy gryźć tor


Kolejny raz szansę w miejsce Jacoba Thorssella otrzyma Bech. W Bydgoszczy zdobył 4 pkt i bonus. Aby zachować miejsce w składzie, kapitan musi postarać się o znacznie lepszy wynik.
W próbie toru udział wzięli Jeleniewski i Tungate oraz Pieszczek i Bech.
Zawody odbędą się wg I zestawu startowego. Gdańszczanie zaczną z pól B i D.
[ICO]
I
W biegu wystartują:
  Marcin Nowak,
  Krystian Pieszczek,
  Rohan Tungate,
  Mikkel Bech.
[ICO]
I
[3:3] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Rohan Tungate (3 pkt), Krystian Pieszczek (2 pkt), Mikkel Bech (1 pkt), Marcin Nowak (0 pkt).

Od startu do wyjścia z łuku Pieszczek próbował wyprzedzić Tungate'a, ale Australijczyk uciekł gdańszczaninowi. Bech jeszcze przed wejściem w drugi łuk minął na prostej, przy krawężniku Nowaka.
[ICO]
II
W biegu wystartują:
  Karol Żupiński,
  Aleksander Grygolec,
  Alan Szczotka,
  Piotr Pióro.
[ICO]
II
Wyścig przerwany. Goście jechali na 4:2, gdy Szczotka mijał Grygolca na wejściu w drugi łuk drugiego okrążenia. Doszło między nimi do kontaktu a zawodnik gości upadł na tor. Grygolec wykluczony z powtórki.
[ICO]
II
[6:6] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Piotr Pióro (3 pkt), Karol Żupiński (2 pkt), Alan Szczotka (1 pkt), Aleksander Grygolec (w/0 pkt).

Tak jak w pierwszej odsłonie znakomicie wystartował Pióro. Cztery okrążenia gonił go Żupiński, ale nieskutecznie. Zawodnik gości jeszcze zdążył podnieść rękę w geście triumfu, gdy wjeżdżał na metę. Szczotka nie podjął zupełnie walki.
Przerwa na roszenie toru.
[ICO]
III
W biegu wystartują:
  Rasmus Jensen,
  Brady Kurtz,
  Robert Chmiel,
  Daniel Jeleniewski.
Chmiel jako rezerwa zwykła za Gomólskiego.
[ICO]
III
[9:9] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Rasmus Jensen (3 pkt), Brady Kurtz (2 pkt), Daniel Jeleniewski (1 pkt), Robert Chmiel (0 pkt).

Fenomanalna jazda Jensena. Gdańszczanie przegrali start 1:5, ale Duńczyk na dystansie najpierw minął Jeleniewskiego, a następnie Kurtza! Oba ataki przepuścił przy krawężniku. Pierwszy na drugim, drugi na trzecim okrążeniu.
[ICO]
IV
W biegu wystartują:
  Aleksandr Łoktajew,
  Karol Żupiński,
  Piotr Pióro,
  Peter Kildemand.
[ICO]
IV
[13:11] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Peter Kildemand (3 pkt), Aleksandr Łoktajew (2 pkt), Karol Żupiński (1 pkt), Piotr Pióro (0 pkt).

Teraz popis dał Kildemand. Ze startu 3:3, ale Duńczyk raz przy krawężniku, raz pod bandą próbował minąć Łoktajewa. Duńczykowi udało się na początku czwartego okrążenia. Kapitalna jazda "Pająka"!
Przerwa na kosmetykę toru.
Po pierwszej serii nieznaczne prowadzenie Wybrzeża. Popis jazdy dali Kildemand i Jensen, którzy wygrali swoje wyścigi po znakomitych, przemyślanych atakach na dystansie. Na gdańskim torze znów emocje, oby tym razem skończyło się zwycięsko. Do poprawy na pewno starty, bo wyjścia spod taśmy wyglądają u gdańszczan kiepsko.
[ICO]
V
W biegu wystartują:
  Kacper Gomólski,
  Aleksandr Łoktajew,
  Mikkel Bech,
  Rohan Tungate.
[ICO]
V
[14:16] Wynik biegu: 1:5. Kolejność: Aleksandr Łoktajew (3 pkt), Rohan Tungate (2 pkt), Kacper Gomólski (1 pkt), Mikkel Bech (0 pkt).

Dobry start gości, którzy świetnie współpracowali do mety. Tungate poczekał na Łoktajewa, którego gonił Gomólski, ale bez powodzenia. Bech nie liczył się w stawce. Duńczyk prezentuje się dziś jak cień zawodnika, którego znamy z poprzednich sezonów.
[ICO]
VI
W biegu wystartują:
  Marcin Nowak,
  Rasmus Jensen,
  Daniel Jeleniewski,
  Alan Szczotka.
[ICO]
VI
[15:21] Wynik biegu: 1:5. Kolejność: Daniel Jeleniewski (3 pkt), Marcin Nowak (2 pkt), Rasmus Jensen (1 pkt), Alan Szczotka (0 pkt).

Znów lepiej ze startu goście. Jensen dwoił się i troił, ale nie zdołał wyprzedzić żadnego z zawodników Orła. Szczotka daleko za resztą.
[ICO]
VII
W biegu wystartują:
  Krystian Pieszczek,
  Brady Kurtz,
  Peter Kildemand,
  Aleksander Grygolec.
[ICO]
VII
[20:22] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Peter Kildemand (3 pkt), Krystian Pieszczek (2 pkt), Brady Kurtz (1 pkt), Aleksander Grygolec (0 pkt).

Kurtz wygrał start i napędzał się po zewnętrznej części toru. Chyba za długo i za szeroko, bo na drugim łuku zamknął go zdecydowanym manewrem Kildemand, a chwilę później skorzystał na tym Pieszczek i stanowczym atakiem dołączył do Duńczyka. Kurtz gonił do końca, ale nie bez powodzenia. Znów świetne ściganie na gdańskim torze.
Przerwa na kosmetykę toru.
Przerwa na równanie toru.
[ICO]
VIII
W biegu wystartują:
  Rasmus Jensen,
  Rohan Tungate,
  Karol Żupiński,
  Aleksandr Łoktajew.
[ICO]
VIII
[22:26] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Rohan Tungate (3 pkt), Rasmus Jensen (2 pkt), Aleksandr Łoktajew (1 pkt), Karol Żupiński (0 pkt).

Znów lepiej ze startu goście, ale Jensen przedarł się na drugie miejsce. Żupiński walczył wręcz na łokcie o trzecie miejsce z Łoktajewem i nawet przez chwilę był przed nim, ale ostatecznie łodzianie wygrali 4:2.
[ICO]
IX
W biegu wystartują:
  Daniel Jeleniewski,
  Peter Kildemand,
  Marcin Nowak,
  Krystian Pieszczek.
[ICO]
IX
Kildemand zmienia motocykl. Z tego, na którym ścigał się w dwóch poprzednich startach, wyciekł olej.
[ICO]
IX
Wyścig przerwany. Nierówny start. Ostrzeżenie dla Nowaka. Każde kolejne będzie skutkowało ostrzeżeniem.
[ICO]
IX
[27:27] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Peter Kildemand (3 pkt), Krystian Pieszczek (2 pkt), Marcin Nowak (1 pkt), Daniel Jeleniewski (0 pkt).

Nareszcie dobry start gdańszczan. Pieszczek na chwilę stracił drugie miejsce na rzecz Nowaka, ale błyskawicznie je odbił mądrą jazdą przy krawężniku. Kildemand jak zawodnik z innej ligi, daleko z przodu, rozpędzony pod płotem.
[ICO]
X
W biegu wystartują:
  Piotr Pióro,
  Mikkel Bech,
  Brady Kurtz,
  Kacper Gomólski.
[ICO]
X
[32:28] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Kacper Gomólski (3 pkt), Mikkel Bech (2 pkt), Brady Kurtz (1 pkt), Piotr Pióro (u/0 pkt).

Świetny start zaliczył Pióro. Na pierwsze miejsce wyszedł jednak Gomólski. Pióro upadł na drugim okrążeniu jadąc na trzecim miejscu, ale błyskawicznie wstał z toru, choć gdańszczanie jechali już na 4:2. Postawa fair play w wykonaniu juniora. Bech pogonił za Kurtzem i minął go, a następnie wspólnie z Gomólskim dali popisową jazdę parą i odparli ataki szybkiego Australijczyka.
Przerwa na kosmetykę toru.
[ICO]
XI
W biegu wystartują:
  Kacper Gomólski,
  Aleksandr Łoktajew,
  Krystian Pieszczek,
  Marcin Nowak.
[ICO]
XI
[35:31] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Aleksandr Łoktajew (3 pkt), Krystian Pieszczek (2 pkt), Kacper Gomólski (1 pkt), Marcin Nowak (0 pkt).

Łoktajew najlepiej ze startu i w pierwszym łuku. Tym razem bez wielkiego ścigania, choć Pieszczek naciskał do końca.
[ICO]
XII
W biegu wystartują:
  Aleksander Grygolec,
  Alan Szczotka,
  Daniel Jeleniewski,
  Mikkel Bech.
[ICO]
XII
W taśmę wjechał Grygolec. Zostaje wykluczony.
[ICO]
XII
[38:34] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Daniel Jeleniewski (3 pkt), Alan Szczotka (2 pkt), Mikkel Bech (1 pkt), Aleksander Grygolec (t/0 pkt).

Jeleniewski wygrał start i uciekł do przodu. Niestety Bech znów bardzo wolny, nie wyprzedził nawet juniora z pary.
[ICO]
XIII
W biegu wystartują:
  Peter Kildemand,
  Rohan Tungate,
  Rasmus Jensen,
  Brady Kurtz.
[ICO]
XIII
[43:35] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Rasmus Jensen (3 pkt), Peter Kildemand (2 pkt), Rohan Tungate (1 pkt), Brady Kurtz (0 pkt).

Świetny start Duńczyków. Cały wyścig wściekle atakował napędzający się pod płotem Tungate, ale Kildemand niczym żużlowy profesor ubezpieczał Jensena. "Pająk" choć wjeżdżając na drugim miejscu na metę miał Tungate'a tuż za sobą, wiedział że utrzyma 5:1 i podniósł jeszcze rękę w geście zwycięstwa.
Przerwa na równanie toru.
[ICO]
3 punkty dzielą Wybrzeże od pierwszej wygranej w tym sezonie na własnym torze. W Gdańsku znów oglądamy kapitalne widowisko - czy tym razem z happy-endem dla czerwono-biało-niebieskich?
[ICO]
XIV
W biegu wystartują:
  Daniel Jeleniewski,
  Krystian Pieszczek,
  Rohan Tungate,
  Kacper Gomólski.
Tungate jako rezerwa taktyczna za Nowaka.
[ICO]
XIV
[47:37] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Krystian Pieszczek (3 pkt), Rohan Tungate (2 pkt), Kacper Gomólski (1 pkt), Daniel Jeleniewski (0 pkt).

Świetnie ze startu Pieszczek. Po chwili dołączył do niego Gomólski i gdańszczanie jechali na 5:1, ale na ostatnim okrążeniu Tungate minął "Gingera". Wybrzeże przypieczętowało jednak wygraną w meczu.
[ICO]
XV
W biegu wystartują:
  Peter Kildemand,
  Rohan Tungate,
  Rasmus Jensen,
  Aleksandr Łoktajew.
[ICO]
XV
[51:39] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Peter Kildemand (3 pkt), Aleksandr Łoktajew (2 pkt), Rasmus Jensen (1 pkt), Rohan Tungate (d4/0 pkt).

Kapitalne ściganie na koniec tego emocjonującego meczu. Ze startu 5:1 dla gości, ale Jensen i Kildemand jak przyklejeni do siebie minęli razem Łoktajewa. Ten odbił pozycję, ale Kildemand znów wyszedł na drugie miejsce. Na trzecim okrążeniu zdefektował motocykl prowadzącego Tungate'a i to gdańszczanie wygrali wyścig.
Koniec meczu. Zdunek Wybrzeże wygrało 51:39 z Orłem Łódź. To pierwsza wygrana na własnym torze w tym sezonie, a zarazem najwyższy triumf gdańszczan w obecnych rozgrywkach.

Typowanie zakończone 3 pkt.

eWinner 1. Liga Żużlowa
4 sierpnia 2020, godz. 18:00

Tak typowano 222 typowania

92% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
0% REMIS
8% Orzeł Łódź

Tabela po 5 kolejkach

eWinner 1. Liga Żużlowa

Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 eWinner Apator Toruń 5 5 0 0 282:164 10
2 Unia Tarnów 5 4 0 1 231:219 8
3 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 5 3 0 2 235:214 6
4 Start Gniezno 5 3 0 2 226:224 6
5 Orzeł Łódź 5 2 0 3 225:225 4
6 Arged Malesa TŻ Ostrovia 5 2 0 3 203:247 4
7 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 5 1 0 4 203:246 2
8 Lokomotiv Daugavpils 5 0 0 5 194:256 0

Tabela wprowadzona: 2020-08-06
terminarz i tabela ligowa »

Wyniki 5 kolejki

ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK - Orzeł Łódź 51:39
Abramczyk Polonia Bydgoszcz - Start Gniezno 39:51
Unia Tarnów - Lokomotiv Daugavpils 49:41
eWinner Apator Toruń - Ostrovia 63:27

Rohan Tungate, Mikkel Bech, Marcin Nowak, Krystian Pieszczek

fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

Rohan Tungate, Mikkel Bech, Marcin Nowak, Krystian Pieszczek

fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

Marcin Nowak, Krystian Pieszczek

fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

Marcin Nowak, Mikkel Bech, Krystian Pieszczek

fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

Mikkel Bech

fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

Krystian Pieszczek

fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

Kibice

fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

Marcin Nowak, Daniel Jeleniewski, Alan Szczotka

fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

Alan Szczotka, Daniel Jeleniewski

fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

Alan Szczotka

fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

Karol Żupiński, Alan Szczotka

fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

Kibice

fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

Podprowadzające

fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

Daniel Jeleniewski, Robert Chmiel, Marcin Nowak

fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

Rasmus Jensen, Robert Chmiel

fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

Daniel Jeleniewski, Robert Chmiel, Marcin Nowak, Rasmus Jensen

fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

Robert Chmiel

fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

Daniel Jeleniewski, Robert Chmiel, Marcin Nowak, Rasmus Jensen

fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

Podprowadzające

fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

Kibice

fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

Aleksandr Łotajew, Karol Żupiński

fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

Aleksandr Łoktajew, Peter Kildemand, Karol Żupiński, Piotr Pióro

fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

Karol Żupiński, Piotr Pióro

fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

Kibice

fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

Kacper Gomólski, Aleksandr Łoktajew

fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

Kacper Gomólski, Mikkel Bech

fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

Rohan Tungate, Aleksandr Łoktajew, Kacper Gomólski, Mikkel Bech

fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

Rasmus Jensen

fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

Alan Szczotka

fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

Daniel Jeleniewski, Rasmus Jensen, Alan Szczotka

fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

Kibice

fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

Peter Kildemand, Daniel Jeleniewski

fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

Krystian Pieszczek

fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

Peter Kildemand i Krystian Pieszczek, Marcin Nowak

fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

Krystian Pieszczek

fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

Kibice

fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

Mikkel Bech, Brady Kurtz

fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

Mikkel Bech, Kacper Gomólski

fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

Kibice

fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

Rasmus Jensen i Peter Kildemand radość z wygranej

fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

Kacper Gomólski, Krystian Pieszczek, Rohan Tungate, Daniel Jeleniewski

fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

Krystian Pieszczek radość

fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

Krystian Pieszczek radość

fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

Peter Kildemand i Rasmus Jensen radość

fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

Peter Kildemand i Rasmus Jensen radość

fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

Rasmus Jensen

fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

Peter Kidlemand

fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

Peter Kildemand i Rasmus Jensen w maskach

fot. twitter Wybrzeże Gdańsk