stat

Zadania Lechii na Jagiellonię

Wygrać i nie dać się wykartkować

17 maja 2017, 12:30
jag., mad

Lechia Gdańsk

Walka o mistrzostwo Polski od środy wkracza w decydującą fazę. Tego dnia odbędzie się pierwsza z trzech kolejek, w których prowadzącą czwórka w ekstraklasie zmierzy się między sobą. Lechia Gdańsk ugości Jagiellonię Białystok. Początek gry o godzinie 18. Biało-zieloni nie tylko muszą pokonać lidera, ale także nie mogą pozwolić, by znów zostali wykartkowani. Szczególnie muszą uważać defensorzy. Z tego powodu już w tym pojedynku zabraknie Ariela Borysiuka, aż w dwóch spotkaniach nie zagra Rafał Janicki, a podobna kara grozi Mario Malocy.RUSZYŁA FUNDACJA LECHII GDAŃSK. PRZECZYTAJ O JEJ ZADANIACH I FINANSOWANIU

Relacja LIVE
4:0
LECHIA
JAGIELLONIA

17 maja 2017, godz. 18:00  zobacz relację LIVE!


Typowanie meczu - zakończone

17 maja 2017 , godz. 18:00

Wartość: 3 pkt.

Jagiellonia Białystok

Tak typowano:

458 typowań


SPRAWDŹ, JAK TRENER I PIŁKARZE LECHII TŁUMACZYLI SIĘ PO REMISIE Z KORONĄ I O CZYM ZAPEWNIA SŁAWOMIR PESZKO

W pierwszej trójce najczęściej karanych piłkarzy żółtymi kartkami w tym sezonie są aż dwaj środkowi obrońcy Lechii Gdańsk. Rafał Janicki w ten sposób został upomniany 12 razy. Oznacza to że dwa najbliższe mecze obejrzy z trybun lub przed telewizorem. Wcześniej pauzował po jednym spotkaniu po 4. i 8. kartce. Jeszcze po meczu z Koroną Kielce trener Piotr Nowak zapewniał, że będzie walczyć o tego piłkarza, napisze odwołanie...

- Były przesłanki ku temu, ponieważ z ławki nie wyglądało to na ostry faul. Uznaliśmy jednak, że w tym momencie nie jest to potrzebne. Zrezygnowaliśmy z odwołania. Rafał musi odpokutować dwa mecze i tyle - tłumaczy obecnie szkoleniowiec.
Dla piłkarza nie jest to zaskoczenie.

- Nie nastawiam się, że coś się zmieni, choć uważam to za decyzję krzywdzącą. Był to pierwszy faul po przerwie, o ile w ogóle faul. Bo on się przewrócił, a ja przewróciłem się przez niego. Chyba żaden z sędziów nie był w stanie tego zobaczyć. Szkoda, że wypadam na dwa mecze. Jednak są inni. Myślę, że będzie OK - mówił już w niedzielę Janicki.
KOMISJA DS. LICENCJI PZPN NAŁOŻYŁA NA LECHIĘ KARĘ W WYSOKOŚCI 100 TYS. ZŁ

Jednak z tymi "innymi" nie jest tak różowo. Wśród dwóch piłkarzy z 11 żółtymi kartkami są Adam Kokoszka ze Śląska Wrocław i kolejny środkowy obrońca Lechii Mario Maloca. Każde kolejne upomnienie Chorwata sprawi, że i on wypadnie na dwa spotkania.

Ze zmienników, którzy mogą grać na środku obrony pozostaje praktycznie tylko Joao Nunes, choć on wiosną występował głównie jako defensywny pomocnik. Nie można liczyć na Grzegorza Wojtkowiaka, który jest po operacji kolana, a Steven Vitoria to wielka niewiadoma. Reprezentant Kanady piąty i jak na razie ostatni mecz w Lechii zaliczył 17 lutego.

TAK ZACZĘŁA SIĘ WIOSNA. LECHIA POKONAŁA JAGIELLONIĘ 3:0 I ZOSTAŁA LIDEREM. ZOBACZ VIDEO, FOTO, RELACJĘ Z TEGO MECZU

BEZPOŚREDNIE MECZE DRUŻYN Z CZOŁÓWKI W GRUPIE MISTRZOWSKIEJ
34. kolejka

LECHIA GDAŃSK - Jagiellonia Białystok
Legia Warszawa - Lech Poznań

35. kolejka
Lech Poznań - LECHIA GDAŃSK
Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa

37. kolejka
Legia Warszawa - LECHIA GDAŃSK
Jagiellonia Białystok - Lech Poznań


KTÓRY Z NICH POWINIEN ZOSTAĆ W LECHII: BORYSIUK CZY SŁAWCZEW? PRZECZYTAJ OD CZEGO ZALEŻY DECYZJA

Oczywiście trener Nowak może też przesuwać na środek obrony piłkarzy z innych pozycji. W przeszłości sporadycznie w tej roli grywali wszak także Jakub Warzyniak i Ariel Borysiuk. Na razie jednak ten ostatni też w środę musi pauzować po 4. żółtej kartce. Jak ubytek dwóch podstawowych defensorów wpłynie na grę obroną Lechii, która od trzech meczów nie straciła gola?

- Nie tracimy bramek, to najważniejsze, ale cały czas musimy nad tym pracować, bo choćby w meczu z Koroną nie graliśmy bezbłędnie. Rywale jakieś sytuacje bramkowe sobie stworzyli. Jednak nadal wszystko jest w naszych nogach, nic jeszcze nie zostało stracone. Dopiero teraz walka wkracza w decydującą fazę. W meczach czołówki każde potknięcie może sprawić, że ktoś wyleci na dobre z czołówki. My jak wygramy z Jagiellonią, to wszystko wróci do punktu wyjścia sprzed meczu z Koroną - ocenia Janicki.
MILIONY NA PREMIE. SPRAWDŹ, ILE WARTY JEST KAŻDY Z MEDALI DLA PIŁKARZY LECHII

Tak kibice wspierali Lechię Gdańsk w meczu z Koroną Kielce


TAK RELACJONOWALIŚMY ZWYCIĘSTWO LECHII NAD JAGIELLONIĄ 5:1

Lechia Piotra Nowaka potrafi grać z Jagiellonią. W tym sezonie wygrała w Białymstoku 1:0, a u siebie 3:0. Natomiast wiosną poprzedniego roku w Gdańsku było aż 5:1, a hat-trickiem popisał się Flavio Paixao. Łącznie w meczach z obecnym liderem Portugalczyk strzelił 4 gole, a 2 dołożył jego brat bliźniak - Marco.

- Jagiellonia to generalnie podobny zespół do tego, z którym mierzyliśmy się dwukrotnie w tym sezonie. Ich styl gry nie zmienił się za bardzo. Przesunięcie Fiodora Cernycha na lewą stroną nie jest zaskoczenie, gdyż tak samo robiła Jagiellonia w zeszłym sezonie, choćby grając z nami. Także coś wymyślimy, aby zatrzymać Cilliana Sheridana - zapewnia szkoleniowiec biało-zielonych.
MICHAŁ CHRAPEK LICZY NA COŚ WIELKIEGO, ALE CZY JESZCZE ZAGRA W LECHII? PRZECZYTAJ WYWIAD Z POMOCNIKIEM

Z drużyn walczących o medale Lechia u siebie zagra tylko z Jagiellonią. W niedzielę szukać będzie punktów w Poznaniu, a na koniec sezonu zaprezentuje się w Warszawie.

- Nie można mówić o presji, bo dotyczy to każdej z drużyn z czołówki. Do tego mamy pomoc kibiców, którzy ostatnio wspierali nas przez cały mecz, nawet gdy były straty i gorsza gra. Jednak nie zgodzę się z opinią, że mecz z Koroną był najsłabszy z meczów za mojej kadencji w Gdańsku. Nie wygraliśmy, akcje były rwane, ale tempo nie było słabe, także jeżeli chodzi o liczbę przebiegniętych kilometrów nie można narzekać. Ponadto w rundzie mistrzowskiej nie straciliśmy jeszcze bramki. Pod tym względem jest postęp i progres. Musimy pewne rzeczy wyłączyć i wierzyć w zdobycie bramki. Nie możemy zastanawiać się jak zagrają Lech czy Legia. Piłkarze są bardzo dobrze przygotowani pod każdym względem i nie powinno być żadnych problemów. Nie powinniśmy obciążać się mentalnie - zapewnia Piotr Nowak.
GDAŃSK ZAPŁACI LECHII ZA PROMOCJĘ 4 MLN ZŁ W 2017 ROKU. SPRAWDŹ, ILE WYDAWAŁ NA TEN CEL W POPRZEDNICH LATACHBilet ulgowy mają prawo zakupić:
- dzieci do lat 16
- młodzież ucząca się i studenci do 26 roku życia (warunkiem jest weryfikacji aktualnej legitymacji szkolnej/studenckiej – kupujesz przez Internet, prześlij skan legitymacji na adres bilety@lechia.pl aby aktywować zniżkę do końca jej ważności)
- osoby powyżej 60 roku życia
- dzieci do lat 6 wstęp darmowy - w przypadku zajęcia miejsca na kolanach opiekuna bez zajmowania osobnego krzesełka

PAKIETY ULGOWE:
25% za zakup  w pakiecie rodzinnym (bilet normalny + dziecko do lat 16 - 1+1, 1+2, 2+1, 2+2, 2+3) – dotyczy płatnych biletów w transakcji. Przy wariantach o większej liczebności dzieci (2+4, 2+5, 2+6 itd.) zakup pakietów należy rozbić na dwie lub więcej transakcji (np. 2+4 = 1+2 oraz 1+2). Ulgowe pakiety obowiązują na trybunach kategorii I i II czyli: czerwonej i żółtej.
20% zniżki dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. Zniżka obowiązuje na trybunach kategorii III, czyli zielonej i niebieskiej.

Wejściówki na trybunę niebieską, w odróżnieniu od sezonu 2017/2018 dostępne są również w zakupie indywidualnym. Bilety ulgowe (50 proc. ceny biletu normalnego) dla dzieci oraz uczniów i studentów do 26 roku życia można zakupić na trybuny kategorii III, czyli: zieloną i niebieską. Z kolei 50 proc. ulga dla seniorów powyżej 60. roku życia obowiązuje na wszystkich sektorach Stadionu Energa Gdańsk z wyjątkiem Lechia Gdańsk Prestige Club.

Bilety można kupić przez internet na stronie bilety.lechia.pl lub skorzystać także ze stacjonarnych punktów sprzedaży.

jag., mad