Zagłębie Lubin - Torus Wybrzeże Gdańsk 24:19. Nieskuteczni szczypiorniści

27 listopada 2019 (artykuł sprzed 4 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Hala AWFiS zamknięta. Piłkarze ręczni i unihokeiści muszą szukać nowej
Torus Wybrzeże Gdańsk nie zdołało wygrać trzeciego z rzędu meczu w PGNiG Superlidze. Na zdjęciu Krzysztof Komarzewski. Torus Wybrzeże Gdańsk nie zdołało wygrać trzeciego z rzędu meczu w PGNiG Superlidze. Na zdjęciu Krzysztof Komarzewski.

Torus Wybrzeże Gdańsk przegrało na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 19:24 (10:12) i nie zdołało przedłużyć zwycięskiej passy w PGNiG Superlidze do trzech spotkań. Podopieczni Thomasa Orneborga nie grzeszyli skutecznością, a pierwsze trafienie w meczu zaliczyli dopiero w 9. minucie. Po przerwie na bramkę czekali prawie 6 minut.

Zagłębie: Bartosik, Schodkowski, Wiącek - Adamski, Czyczykało 5, Drobiecki 2, S.Gębala 5, Hajnos 1, Kupiec, Marciniak 2, Mrozowicz, Pawlaczyk, Pietruszko 1, Sroczyk 1, Stankiewicz 3, Tokaj 4

WYBRZEŻE: Chmieliński, Witkowski - Adamczyk, Bednarek, Didyk, Gajek, Janikowski 1, Komarzewski 1, Oliveira 2, Papaj 4, Pieczonka, Powarzyński 1, Prymlewicz 3, Salacz, Sulej, Wróbel 5

Na mecz z Zagłębiem gdańscy szczypiorniści udali się mając dwa z rzędu zwycięstwa w Superlidze. Oba odnieśli jednak na swoim terenie. Wcześniej doznali pięciu kolejnych porażek, w tym trzech na wyjazdach. W obcej hali w tym sezonie wygrali tylko raz, ze Stalą Mielec.

- Chcielibyśmy, żeby wyjazdowa niemoc została przerwana. Trzeba przyznać, że ostatnio jeździliśmy na trudne tereny, ale kiedy przełamać się, jak nie teraz, gdy mierzymy się z rywalem podobnego pokroju? Jeśli chcemy znaleźć się w pierwszej "ósemce" i grać w fazie play-off, to musimy wygrywać spotkania takie, jak te - mówił nam przed meczem w Lubinie rozgrywający Torus Wybrzeża Patryk Pieczonka.
Środowe spotkanie rozpoczęło się jednak dla podopiecznych Thomasa Orneborga fatalnie. Gdańszczanie na pierwsze trafienie czekali aż 9 minut, gdy z rzutu karnego trafił Wojciech Prymlewicz. Całe szczęście, że i gospodarze nie błysnęli skutecznością, bo w tym czasie tylko dwa razy pokonali Artura Chmielińskiego.

Wybrzeże kilkukrotnie doprowadzało do remisu, ale nie udało mu się wyjść na prowadzenie. Tuż przed przerwą Zagłębie zdołało odskoczyć na 2 bramki po trafieniu wychowanka Spójni Gdynia Stanisława Gębali.

Po zmianie stron, ponownie trzeba było czekać aż szczypiorniści się rozkręcą. Przez 6 minut padła tylko jedno bramka, dla Zagłębia. Gdańszczanom nie pomogła nawet gra w przewadze, a między słupkami dwoił się i troił Chmieliński.

Przez 16 minut Wybrzeże zdobyło 4 bramki, wszystkie autorstwa Mateusza Wróbla. W międzyczasie znakomitą okazję jeden na jeden w kontrze zmarnował Piotr Papaj.

W końcu trafił Ramon Oliveira i Wybrzeże przegrywało 15:17, ale miejscowi odpowiedzieli serią 4 bramek z rzędu, po której było już 21:15 na 8 minut do końca. Stratę udało się nieznacznie zmniejszyć, ale gdańszczanie zwyczajnie nie mieli czym postraszyć. MVP spotkania został Mateusz Schodkowski. Golkiper Zagłębia obronił 22 rzuty.

Wyniki 13 kolejki

• Zagłębie Lubin - TORUS WYBRZEŻE GDAŃSK 24:19 (12:10)
  • Piotrkowianin - PGE Vive Kielce 35:42 (15:19)
  • Sandra Spa Pogoń Szczecin - NMC Górnik Zabrze 26:31(13:11)
  • MMTS Kwidzyn - Grupa Azoty Tarnów 33:29 (15:16)
  • Azoty Puławy - Energa MKS Kalisz 37:27 (15:13)
  • Stal Mielec - Gwardia Opole 34:26 (15:11)
  • Chrobry Głogów - Orlen Wisła Płock 42:23 (24:12)

Opinie (35)

• Masakra

Skuteczność obu zespołów to dramat.Takich meczów nie da się oglądać.

• 24 0

• Czy trener mógłby nie wracać z drużyną do Gdańska tylko oddalić się w nieznanym kierunku?

• 22 3

• takiej padaki w tej dyscyplinie już dawno nie widziałem! To był dramat,ale już nie mogę patrzeć na czasy brane przez pana z Wybrzeża ! dramat!!

• 18 1

• Dramatycznie to wyglądało

• 12 0

• Tragedia!!!!!

• 13 0

• Czy może być gorzej (3)

To co zaprezentował w wymiarze sportowym w dzisiejszym meczu zespół Wybrzeża można określić : kompromitacja, katastrofa , dramat. Poziom amatorskiej drużyny zebranej na turniej z okazji odpustu gminnego. Wstyd Panowie zawodnicy. Przecież Wy jesteście profesjonalistami i to jest Wasza praca, a Wy odwalacie normalną partaninę. Wyniki wygranych , przy ogromnej dozie szczęścia w końcowych fragmentach, dwóch ostatnich meczów mocno zniekształciły prawdziwy obraz efektów pracy trenera Orneborga. Podkreślam, w meczach tych wykorzystaliśmy całą pulę szczęści przypisaną na tę rundę. Dzisiejsza postawa i gra zespołu, obnażyła do końca umiejętności obecnego trenera. Piłka ręczna jest grą zespołową i dlatego w polu występuje 6 zawodników. Pod tych 6 zawodników i ich indywidualne umiejętności trzeba opracować schematy gry w ataku i w obronie. W naszym zespole każdy zawodnik gra wg swojego schematu , a ciężar zdobywania bramek z drugiej linii spoczywa na jednym maksymalnie dwóch zawodnikach. Często są to bramki po ich indywidualnych akcjach. Jak wykorzystywać kołowego i skrzydłowych pokazało Zagłębie. Brak ze strony trenera umiejętności stworzenia gry zespołowej i wykorzystania wszystkich obecnych na boisku zawodników jest porażający. Inną sprawą jest dobór i zestawienie zawodników. Rotacja jest tak duża,że komentatorzy TV nie nadążają za trenerem. Tacy zawodnicy jak Powarzyński , Pieczonka ( jeden mecz nie czyni zawodnika Superligowym) i Didyk powinni być ogrywani maksymalnie na poziomie I ligi. Przecież oni jeszcze za mało potrafią żeby powierzać im odpowiedzialność za wynik, a poza tym nie mają charakterów walczaków, niezbędnego w grach kontaktowych. Po prostu z tymi umiejętnościami nie dorośli jeszcze do Superligi. Do trenera należy odbudowanie zawodnika kiedy znajdzie się w dołku formy (Adamczyk) czy chwilowej niedyspozycji (Janikowski) i szukanie takich rozwiązań , które pozwolą wykorzystać ich predyspozycje. Szanowny Zarządzie , czas przeprowadzić skrupulatną analizę efektów pracy trenera i podjąć decyzje.

• 22 6

• w punkt !!!

• 12 3

• Wszystko fajnie, ale trener gra tym co ma (1)

Wciska się mu młodzież i oczekuje, że zrobi mistrza Polski.

• 5 7

• kolego to trener decyduje kto wchodzi do składu. nikt nikogo nie wciska. trener odpowiada za wynik a jak z czymś się nie godzi to rezygnuje z pracy w tym klubie.

• 14 0

• (2)

Skąd ta chora fascynacja Powarzyńskim? Junior! I ani stopnia wyżej. Pieczonka? Max I liga! W jednym meczu 7 bramek, siódemka kolejki, wywiady i robicie chłopakowi pranie mózgu.

• 16 0

• W Wybrzeżu dzieje się źle! I to trwa już od kilkunastu miesięcy. Nie wydaje mi się to winą trenerów zmienianych co kilka miesięcy. Trzeba sięgnąć wyżej i głębiej i zastanowić się co jest nie tak. Ktoś mocno zatruwa gdańskie Wybrzeże i nadal udaje, że próbuje stworzyć tu nawiązanie do wielkiego GKSu.

• 18 0

• To nie fascynacja, to tylko znajomości i wciskanie na siłę do Superligi.

• 2 2

• (19)

Wymagania z czasów Wielkiego Wybrzeża.
    A prawda taka że jak się utrzymają bez horroru w ostatnich meczach to będzie sukces.
    A nagonka na Orneborga identyczna jak na Lijka

• 8 1

• (1)

Nie ważne czy Orneborg czy Lijek. Decydując się na funkcje trenera, każdy musi się liczyć z tym ,że rozliczy go wynik. Wystarczy popatrzeć na MMTS Kwidzyn. W zeszłym roku za Strząbały czołówka ligi , w tym roku za innego trenera doły tabeli. Ci sami zawodnicy. Czy ma to związek z jakością pracy trenera , z jego kwalifikacjami. Oczywista oczywistość. Co się zmieniło na lepsze za czasów Orneborga. Czy zespół gra lepiej ? Zdecydowanie nie.

• 6 1

• Brzęczka wiekszosc chce wyrzucić chociaż ma wyniki.
        Akurat wyniki Orneborga są w tym sezonie lepsze niż gra i możliwości klubu.

• 4 4

• Marcin Markuszewski na trenera Wybrzeża! (12)

• 1 9

• (11)

Albo Zbigniew jak Marcina nie puszczą

• 2 6

• (9)

Powtarzam, że jest Pan Janek ze swoim warsztatem. Skoro Wybrzeże chce wychowywać młodzież to powinno postawić właśnie na Wychowawcę.

• 4 6

• (4)

Po co ktoś wciska tu Markuszewskich? Mamy tutaj innych swoich trenerów. To im trzeba dać szansę.