Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Drew Kemp: Nie żałuję, że zostałem. Chcę być mistrzem świata

26 stycznia 2022, 8:00
Sebastian Zwiewka

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Drew Kemp w poprzednim sezonie wystąpił tylko w 5 wyścigach. Czy w 2022 roku menedżer Eryk Jóźwiak da mu więcej szans? Więcej zdjęć (1)

Drew Kemp w poprzednim sezonie wystąpił tylko w 5 wyścigach. Czy w 2022 roku menedżer Eryk Jóźwiak da mu więcej szans?

fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

Drew Kemp w poprzednim sezonie wystąpił tylko w 5 wyścigach. Czy w 2022 roku menedżer Eryk Jóźwiak da mu więcej szans?

fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

Drew Kemp nie wywiesza białej flagi, tylko zamierza włączyć się do walki o miejsce w składzie Zdunek Wybrzeże Gdańsk. - Nie żałuję, że muszę zostać - odpowiada żużlowiec, którego w gdańskim klubie zatrzymał obowiązujący kontrakt. - Mam dopiero 19 lat, więc jest kilka sezonów na rozwój. Chcę być mistrzem świata na żużlu. Wszystko jednak przychodzi powoli, muszę robić progres z roku na rok - dodaje.10. Plebiscyt Trojmiasto.pl na Najlepszego Ligowca Roku 2021. Wiktor Kułakow prowadzi na półmetkuSebastian Zwiewka: Przed sezonem 2021 podpisał pan ze Zdunek Wybrzeże Gdańsk dwuletni kontrakt. Dostał pan przez całe rozgrywki szansę tylko w 5 wyścigach. Żałuje pan, że musiał pan zostać w klubie, pomimo zainteresowania ZOOleszcz GKM Grudziądz i Metaliki Recycling Kolejarza Rawicz?

Drew Kemp: Nie żałuję, że muszę zostać w Gdańsku. Podobał mi się pobyt w klubie w poprzednim sezonie i jestem przekonany, że w sezonie 2022 będzie tak samo. Czułem, że nie dano mi szansy, dlatego interesowałem się klubami z niższych lig, aby więcej się pościgać. Teraz jednak jestem o rok starszy - a co za tym idzie - bardziej doświadczony. Jestem pewien, że w nadchodzących rozgrywkach będę jeździł regularnie w Polsce.

Łączono pana z klubem z Grudziądza w kontekście startów w U24 Ekstraliga. Co sądzi pan o utworzeniu tych rozgrywek? Byłoby to idealne miejsce dla pana rozwoju, czy niekoniecznie ze względu na niski poziom?

Trudno powiedzieć. Zawsze ciężko wypowiada się na takie tematy. Nie wiem jak będą wyglądały te rozgrywki, ponieważ nigdy wcześniej czegoś takiego nie było. Dla mnie ważna jest jazda w wyższych ligach, ponieważ mogę ścigać się ze starszymi, bardziej doświadczonymi zawodnikami. Zbieranie doświadczenia to jest to, czego na tym etapie kariery potrzebuję.

Wiktor Kułakow: Dać radość i wygrywaćTylko klub z Grudziądza był zainteresowany pana startami w U24 Ekstraliga?

Tak, miałem tylko jedną propozycję z U24 Ekstraliga. Jestem jeszcze młodym i nowym zawodnikiem w Polsce. Trudno jest wzbudzić zainteresowanie, skoro niewiele osób mnie zna. W zasadzie to zdobyłem w waszym kraju tylko dwa punkty.

Jaki jest pana plan na 2022 rok? Kontrakt ze Zdunek Wybrzeże obowiązuje, dlatego pojawi się pan na zgrupowaniu drużyny w Cetniewie?

Zamierzam pojechać na obóz, który został zaplanowany na przełomie lutego i marca. Będzie fajna zabawa. Tak jak powiedziałem wcześniej - w poprzednim sezonie wystąpiłem w gdańskim zespole zaledwie w 5 wyścigach. Ta sytuacja pokazała mi, nad jakimi aspektami muszę jeszcze popracować. Jestem w stanie dobrze się prezentować w eWinner 1. Lidze Żużlowej, tylko teraz muszę to udowodnić.

Drew Kemp

Drew Kemp

Dane:

ur.:
2002-08-11
wzrost.:
183
waga.:
66
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu

więcej »Przechodził pan do Zdunek Wybrzeże Gdańsk z dużymi nadziejami, zatem tak sporadyczne występy musiały pana rozczarować.

Oczywiście, że tak. Dużo wysiłku włożyłem w przygotowanie sprzętu do jazdy w Polsce. Pamiętajmy jednak, że w 2020 roku miałem prawie cały sezon przerwy z powodu pandemii koronawirusa, przez którą odwołano całe rozgrywki w Wielkiej Brytanii. Musiałem nadrobić zaległości.

Kto jest dla pana żużlowym idolem i dlaczego? Bardziej podoba się panu jazda Brytyjczyków, czy jednak żużlowców pochodzących z innych krajów?

Mogę wyróżnić kilku byłych żużlowców - Tony Rickardsson, Jason Crump, Bruce Penhall i Dennis Sigalos. Pierwszą trójkę wymieniam głównie ze względu na ich umiejętności jazdy na motocyklu. Zdobycie tytułu mistrza świata jest czymś szalonym, a oni wspólnie sięgnęli aż po 11 złotych medali! Spędziłem dużo czasu z Crumpem, który bardzo mi pomógł w karierze. Jestem dość wysoki jak na żużlowca. Jason najwyraźniej też taki był, skoro często porównywano mnie do jego stylu oraz stylu Michaela Lee. Style zagranicznych zawodników bardziej pasują do torów poza Wielką Brytanią, na których oczywiście chciałbym się sprawdzić.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk szuka podprowadzającychPana trochę starsi koledzy: Robert Lambert i Daniel Bewley potrzebowali czasu, żeby zaistnieć w PGE Ekstralidze. Poprzedni sezon był dla nich bardzo udany. Pójdzie pan ich drogą?

Taki jest mój cel. Kiedyś chciałbym się ścigać na tym poziomie rozgrywkowym, lecz zdaję sobie sprawę, że wcześniej muszę zdobyć doświadczenie w niższych ligach. Mam dopiero 19 lat, więc jest kilka sezonów na rozwój. Chcę być mistrzem świata na żużlu. Wszystko jednak przychodzi powoli, muszę robić progres z roku na rok.

Kto pomaga panu w karierze?

Wielu wspaniałych ludzi mi pomaga, za co jestem im bardzo wdzięczny. Mam polskiego menedżera, z którym utrzymuję stały kontakt. Informuje mnie on o wszystkich sprawach. Wspaniale mieć kogoś takiego jak on. Nie posługuję się językiem polskim. Kiedy potrzebuję tłumaczenia, to on wszystko za mnie tłumaczy i wyjaśnia.

Stadion żużlowy modernizowany w trzech etapach

Opinie wybrane


wszystkie opinie (27)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.