Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Lokomotiv Daugavpils. Składy na pożegnanie z kibicami

24 września 2020
Rafał Sumowski

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Zdunek Wybrzeże Gdańsk w niedzielnym meczu przeciwko Lokomotiv Daugavpils w takim samym składzie jak w ostatnim spotkaniu. To oznacza, że szansy na pożegnanie z kibicami w ostatnim meczu przed własną publicznością nie otrzymają ani Mikkel Bech ani Robert Chmiel.W niedzielę 27 września o godz. 14 Zdunek Wybrzeże Gdańsk pojedzie ostatni w tym spotkaniu mecz na własnym torze. Dla zawodników będzie to okazja do pożegnania z gdańską publicznością. Dla wielu z nich, na stałe.

Start Gniezno - Zdunek Wybrzeże Gdańsk 57:33. Relacja, oceny zawodników i treneraZaawansowane rozmowy w sprawie kontraktu na kolejny sezon, klub prowadzi jedynie z Rasmusem Jensenem a ważny kontrakt ma tylko Piotr Gryszpiński.

Awizowane składy:
Zdunek Wybrzeże: 9. Jacob Thorssell, 10. Peter Kildemand, 11. Krystian Pieszczek, 12. Kacper Gomólski, 13. Rasmus Jensen, 14. Karol Żupiński, 15. zawodnik młodzieżowy, 16. zawodnik do lat 23

Lokomotiv: 1. Pontus Aspgren, 2. Ricards Ansvisulis, 3. Andrej Kudriaszow, 4. Jevgenijs Kostygow, 5. Daniils Kolodinskis, 6. Francis Gusts, 7. zawodni młodzieżowy, 8. zawodnik do lat 23


Ostatni sezon Mikkela Becha w Zdunek Wybrzeże Gdańsk?O ile spodziewać można się pozostania Krystiana Pieszczka to dalsza obecność w kadrze Wybrzeża pod dużym znakiem zapytania stoi w przypadku Petera Kildemanda, Jacoba Thorssella i Kacpra Gomólskiego.

Mirosław Berliński wybiera ostatnie składy. Zdunek Wybrzeże Gdańsk zatrudni menedżeraNa nowe umowy raczej nie mają co liczyć Mikkel Bech i Robert Chmiel. Dwaj ostatni zresztą ponownie nie znaleźli się w składzie meczowym, tak jak podczas ostatniego meczu w Gnieźnie. Dziwi to zwłaszcza w przypadku Becha, gdyż trener Berliński utrzymywał, że do końca sezonu Duńczyk przynajmniej raz dostanie jeszcze szansę.

Chmiel może w dniu meczu zostać wprawdzie zgłoszony pod numerem 16, ale trener Mirosław Berliński najprawdopodobniej zastosuje ten sam manewr, co w poprzednim spotkaniu i zgłosi kolejnego juniora.

Łotysze, którzy wciąż walczą o utrzymanie w eWinner 1. Lidze Żużlowej, przysłali "roboczą" wersję składu. Nie ma w nim bowiem będącego w wysokiej formie Wadima Tarasienko, który startuje w Lokomotiwie na zasadzie gościa. Trener Nikołaj Kokin w zgłoszonym zestawieniu może jednak dokonać dwóch zmian i tego też należy się spodziewać.

Antoni Kawczyński mistrzem Polski w miniżużluTypowanie zakończone 3 pkt.

eWinner 1. Liga Żużlowa
27 września 2020, godz. 14:00

Tak typowano 266 typowań

96% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
3% Lokomotiv Daugavpils