Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Piotr Gryszpiński o playoff i własną przyszłość

21 lipca 2021, 12:00
Rafał Sumowski

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Piotr Gryszpiński spisał się znakomicie podczas meczu Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Aforti Start Gniezno. Czy junior utrzyma wysoką formę do końca sezonu? Więcej zdjęć (1)

Piotr Gryszpiński spisał się znakomicie podczas meczu Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Aforti Start Gniezno. Czy junior utrzyma wysoką formę do końca sezonu?

fot. M.Czarniak/Trojmiasto.pl

Piotr Gryszpiński spisał się znakomicie podczas meczu Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Aforti Start Gniezno. Czy junior utrzyma wysoką formę do końca sezonu?

fot. M.Czarniak/Trojmiasto.pl

Piotr Gryszpiński w tym roku zakończy starty na żużlu jako młodzieżowiec. Do tej pory nie odnosił wielkich sukcesów, ale jego postawa może być języczkiem u wagi w walce Zdunek Wybrzeże Gdańsk o fazę playoff eWinner 1. Ligi Żużlowej. Niespełna 21-latek ma za sobą doskonały występ przeciwko Aforti Start Gniezno, ale przed nim czas ostatecznej weryfikacji. Jeśli utrzyma formę, może powalczyć też o nowy, seniorski kontrakt na kolejny sezon. - Najbliższe tygodnie przesądzą o mojej przyszłości - mówi zawodnik, za którego gdański klub 2 lata temu zapłacił 100 tys. zł.Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Menedżer dostał nauczkę, Gruchalski w odstawkęPiotr Gryszpiński był cichym bohaterem Zdunek Wybrzeża w wygranym meczu z Aforti Startem Gniezno. W trzech wyścigach junior zdobył 6 pkt i 2 bonusy. W trzecim starcie przywiózł za plecami parę Peter Kildemand - Oskar Fajfer a "płatnego" kompletu pozbawił go fakt, że w drugiej serii wygrał wspólnie z Krystianem Pieszczkiem 5:0, gdyż obaj rywale zostali wykluczeni i Piotr nie mógł zdobyć bonusa.

Sporym zaskoczeniem był fakt, że menedżer Eryk Jóźwiak nie dał Gryszpińskiemu kolejnej szansy. Zwłaszcza, że fatalnie spisywał się Michał Gruchalski. Piotr nie dostał też szansy w wyścigu piętnastym, gdy bonus za dwumecz dla Wybrzeża był już przypieczętowany.

- Troszkę żal, że nie dostałem jeszcze jednego wyścigu. Pewnie bym się jeszcze pokazał i walczył do końca. Menedżer zrobił jak uważał za stosowne. W wyścigach nominowanych pojechali najlepsi, najważniejsze że wygraliśmy za 3 punkty - mówi nam Gryszpiński.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Aforti Start Gniezno 52:37. Relacja, foto, ocenyCo ciekawe, młodzieżowiec Wybrzeża znakomicie czuł się na torze, który pozostałym juniorom sprawiał tego dnia duże problemy. Alan Szczotka w trzeciej serii miał problemy ze złożeniem się w łuk, gdy Gryszpiński prezentował się lepiej niż kiedykolwiek w tym sezonie.

- Nawierzchnia się rwała, tor był selektywny. Nie wszyscy jechali do końca. Nie ja układałem ten tor, ale tak wyszło. Mi się jechało dobrze, trzeba było uważać. Warunki pilskie, więc mi dobrze znane - mówi zawodnik, którego Wybrzeże przed dwoma laty sprowadziło z Polonii Piła za 100 tys. zł.

Piotr Gryszpiński

Piotr Gryszpiński

Dane:

ur.:
2000-08-29
Ocena z sezonu:
3.79 (1980 ocen)
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu

więcej »Piotr w Gdańsku miewał wzloty i upadki. Wprawdzie nie zostanie zapamiętany jako czołowa postać ligi (jego aktualna śr. biegowa to 1,147), ale jeśli podtrzyma obecną dyspozycję do końca sezonu, może efektownie pożegnać się ze statusem młodzieżowca.

Od jego postawy w dużej mierze może jednak zależeć czy Wybrzeże awansuje do playoff i jak ewentualnie sobie w nich poradzi. Jego dyspozycja może okazać się przysłowiowym języczkiem u wagi. Niewykluczone też, że żużlowiec powalczy o kontrakt na kolejny sezon jako zawodnik U23.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk zapłaciło 100 tys. za junioraOprócz walki o playoff i awans z Wybrzeżem, 28 lipca czeka go półfinał młodzieżowych mistrzostw Polski par klubowych na torze w Gdańsku, a 8 września wystartuje w finale młodzieżowych indywidualnych mistrzostw Polski w Zielonej Górze. Najbliższe tygodnie prawdopodobnie będą kluczowe dla jego dalszej kariery.

- Mam pełną świadomość tego, że najbliższe przesądzą o mojej przyszłości. Miałem za sobą ciężki okres w związku z kontuzją ręki. Cały czas mi doskwiera, ale zaciskam zęby i daję z siebie wszystko. Chcę kontynuować karierę po zakończeniu startów jako junior. To wyzwanie. Ja zacząłem trenować żużel dosyć późno, ale cały czas się rozwijam. Z treningu na trening, z zawodów na zawody. Jest wielu żużlowców, którzy nie notowali wielkich sukcesów jako juniorzy, a później stawali się solidnymi ligowcami. Czasem mam słabszy dzień, ale nie stoję w miejscu. Najważniejsze to ciężko trenować i mieć czystą głowę - kończy Gryszpiński.

Typowanie zakończone 3 pkt.

eWinner 1. Liga Żużlowa
31 lipca 2021, godz. 16:00

Tak typowano 238 typowań

78% ROW Rybnik
2% REMIS
20% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
Czy Piotr Gryszpiński zapracuje na seniorski kontrakt w Wybrzeżu?
49%

tak, w końcówce sezonu potwierdzi swoją wartość

33%

nie, ale powinien znaleźć miejsce w słabszym zespole

18%

nie, będzie mu ciężko kontynuować karierę

zakończona

łącznie głosów: 362

Opinie wybrane


wszystkie opinie (52)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.