Mirosław Berliński wybiera ostatnie składy. Zdunek Wybrzeże Gdańsk zatrudni menedżera

14 września 2020, 10:00
Rafał Sumowski
aktualizacja:17:55 (14 września 2020)

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Mirosław Berliński podał awizowany skład na mecz eWinner 1. Ligi Żużlowej Start Gniezno - Zdunek Wybrzeże Gdańsk, który odbędzie się w czwartek, 14 września. To ostatnie wybory trenera żużlowców, gdyż na nowy sezon klub zamierza zatrudnić menedżera. - Zaskoczymy wyborem, ale jestem przekonany, że to dobre rozwiązanie. Mowa o osobie, która dobrze zna środowisko i jest związana z Gdańskiem - zdradza prezes Tadeusz Zdunek.Aktualizacja, godz. 17:55

Podane zostały awizowane składy na na mecz eWinner 1. Ligi Żużlowej Start Gniezno - Zdunek Wybrzeże Gdańsk, który odbędzie się w czwartek, 14 września o godzinie 19. Trener Mirosław Berliński nie dokonał żadnych zmian personalnych w stosunku do wygranego spotkania z Abramczyk Polonią Bydgoszcz 51:38.

Awizowane składy na czwartkowy mecz w Gnieźnie
początek o godz. 19
ZDUNEK WYBRZEŻE: 1. Krystian Pieszczek, 2. Rasmus Jensen, 3. Jacob Thorssell, 4. Kacper Gomólski, 5. Peter Kildemand, 6. Karol Żupiński, 7. zawodnik młodzieżowy, 8. zawodnik do lat 23

START: 9. Adrian Gała, 10. Frederik Jakobsen, 11. Oskar Fajfer, 12. Oliver Berntzon, 13. Timo Lahti, 14. zawodnik młodzieżowy, 15. Damian Stalkowski, 16. zawodnik do lat 23
Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Abramczyk Polonia Bydgoszcz 51:38. Relacja, możliwość wystawienia ocen zawodnikom i trenerowiDo końca sezonu w eWinner 1. Lidze Żużlowej zostały trzy spotkania. Wiadomo już, że będą ostatnimi dla Mirosława Berlińskiego w roli pierwszego szkoleniowca. W kolejnych rozgrywkach zastąpi go menedżer. Berliński prawdopodobnie wróci do roli kierownika zespołu.

- Mamy wstępne porozumienie z osobą, której powierzymy zarządzanie pionem sportowym w kolejnym sezonie. Zaskoczymy wyborem, ale jestem przekonany, że to dobre rozwiązanie. Mowa o osobie, która dobrze zna środowisko. Omawiamy już koncepcje budowy zespołu, ale na oficjalne informacje przyjdzie czas - mówi prezes klubu Tadeusz Zdunek.

Zdunek Wybrzeże szuka menedżeraWraca zatem koncepcja, którą gdańszczanie chcieli zrealizować w poprzednim sezonie. Ostatecznie zrezygnowali z niej, gdyż nie znaleźli odpowiedniego kandydata. Berliński został na stanowisku, ale wyniki zespołu są rozczarowaniem. Dlatego w kolejnych rozgrywkach zmieni się nie tylko osoba prowadząca zespół, ale i jego skład.

- Ciesze się, że wygraliśmy w sobotę z Polonią i mam nadzieję, że do końca sezonu zdobędziemy jak najwięcej punktów. Nie zmieni to jednak faktu, że zmiany są potrzebne. Jak daleko zajdą? Zobaczymy. Pewne jest to, że zostanie z nami Piotr Gryszpiński, który ma 2-letni kontrakt oraz to, że będziemy chcieli zatrzymać Rasmusa Jensena - dodaje Zdunek.
Z Wybrzeżem prawdopodobnie pożegna się Mikkel Bech, który w tym sezonie wystąpił tylko w dwóch spotkaniach. Wydaje się, że nowego pracodawcy będzie musiał poszukać Kacper Gomólski.

Klub czekają rozmowy z Krystianem Pieszczkiem, a Karolem Żupińskim zainteresowany jest eWinner Apator Toruń. Chęć pozostania na kolejny sezon wyrazili Jacob Thorssell i Peter Kildemand, ale niewykluczone, że w Gdańsku zdecydują się na innych żużlowców.

Typowanie zakończone 3 pkt.

eWinner 1. Liga Żużlowa
17 września 2020, godz. 19:00

Tak typowano 259 typowań

90% Start Gniezno
0% REMIS
10% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk