stat

Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Żużlowcy wciąż czekają na trenera

2 grudnia 2019, 17:30
Rafał Sumowski

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Wciąż nie wiadomo, kto poprowadzi Zdunek Wybrzeże Gdańsk w walce o punkty Nice 1. Lidze Żużlowej. Być może na stanowisku zostanie Mirosław Berliński, ale zmiany wciąż nie można wykluczyć. - Rozpatrujemy różne opcje. Nie ma presji czasu, a chcemy najlepszego rozwiązania - mówi prezes klubu Tadeusz Zdunek. Problem w tym, że na rynku szkoleniowców nie ma dużego wyboru. Ten, na którego padnie, będzie miał za zadanie awans do finału play-off.Ceny biletów i karnetów na mecze Zdunek Wybrzeże GdańskZdunek Wybrzeże Gdańsk zaprezentowało skład na najbliższy sezon 7 listopada, ale klub nadal nie ogłosił nazwiska szkoleniowca. Już we wrześniu informowaliśmy, że działacze rozważają różne opcje i skłaniają się bardziej ku zatrudnieniu menedżera, kogoś charyzmatycznego, kto będzie potrafił wstrząsnąć zespołem.

Rozważano kogoś z byłych żużlowców Wybrzeża, którzy niedawno zakończyli zawodnicze kariery, w tym Sebastiana Ułamka, ale na rozważaniach się skończyło. Gdańscy żużlowcy wciąż nie wiedzą, kto poprowadzi ich w kolejnym sezonie.

- Pozbyliśmy się najsłabszych ogniw w zespole i zastąpiliśmy je mocniejszymi. Ja będę oczekiwał, od tej drużyny awansu do finału play-off. Jeśli chodzi o szkoleniowca, nic nie jest przesądzone. Rozpatrujemy różne opcje i różne koncepcje. Nie ma presji czasu, a chcemy najlepszego rozwiązania, bez nieprzemyślanych ruchów - mówi nam Tadeusz Zdunek.

Mirosław Berliński powinien pozostać trenerem Zdunek Wybrzeże? Wyniki ankietyWiadomo, że w klubie nadal będzie pracował Mirosław Berliński, ale niekoniecznie pełniąc funkcję pierwszego szkoleniowca. Sprawował ją od 30 maja ubiegłego roku i w żadnym z dwóch sezonów, nie zdołał wprowadzić drużyny do play-off. Jednocześnie sprawdził się jako opiekun młodzieży, bo to on w tym roku doprowadził do zdania licencji Amadeusza Szulista i Macieja Uszaruka. Ten pierwszy nauczył się żużlowego rzemiosła zaledwie w kilka miesięcy.

Berliński wcześniej przez lata był kierownikiem drużyny i możliwe, że wróci do tej roli. Z drugiej strony, wybór na rynku trenerów jest naprawdę mały. Świadczy o tym chociażby fakt, że beniaminek Ekstraligi po odejściu Piotra Żyto do Falubazu Zielona Góra, postawił na debiutującego w tej roli Piotra Świderskiego. Niewykluczone zatem, że dla Berlińskiego zwyczajnie nie będzie sensownej alternatywy. Prezes gdańskiego klubu zapewnia, ze przeciągający się wybór nie będzie miał negatywnego wpływu na drużynę.

- Teraz żużlowcy i tak rozjechali się po świecie. Odpoczywają lub dopiero zaczynają przygotowania do sezonu. Oczywiście zaplanujemy dla drużyny zgrupowanie, ale jedynie na potrzeby integracji, bo przecież nikt nie zbuduje formy w tydzień - wyjaśnia Zdunek.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Skład na sezon 2020