Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Żużlowcy wznowią treningi 18 czerwca

30 maja 2020, 17:00
Rafał Sumowski

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Choć żużlowcy Zdunek Wybrzeża Gdańsk mogą już wznowić treningi na torze, jazdy na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego planowane są dopiero na 18 czerwca. - Rozgrywki najwcześniej wrócą w połowie lipca. Ten sezon wymaga oszczędności i nikt nie będzie zużywał sprzętu na ponad miesiąc przed ligą, tym bardziej, że nie ma w tej chwili zgody na organizację sparingów - mówi trener Mirosław Berliński, który wciąż czeka na oficjalne decyzje w sprawie startu eWinner 1. Ligi Żużlowej.Kibice wrócą na stadiony 19 czerwcaKluby żużlowe w Polsce mogą już organizować treningi na torze. Przy zachowaniu obostrzeń sanitarnych oraz limitów co do liczby uczestników (7 zawodników na obiekcie, 4 na torze), kluby PGE Ekstraligi w piątek rozpoczęły przygotowania do sezonu, który ruszy w połowie czerwca.

Także w piątek, licencję toru na sezon 2020 odebrało Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Na razie podopieczni Mirosława Berlińskiego nie będą jednak trenować. Dlaczego?

- Wciąż nie ma decyzji co do startu eWinner 1. Ligi Żużlowej. Rozgrywki najwcześniej wrócą w połowie lipca. Ten sezon wymaga oszczędności i nikt nie będzie zużywał sprzętu na ponad miesiąc przed ligą, tym bardziej, że nie ma w tej chwili zgody na organizację sparingów - wyjaśnia Berliński.

Tomasz Chrzanowski: Treningi w żużlu generują za duży koszt- Druga rzecz to kwestia nieobecności zawodników zagranicznych. O ile ci z ekstraligi przeszli dwa tygodnie kwarantanny i obecnie przebywają w Polsce, wciąż nie wiemy jak te przepisy będą miały się do naszego szczebla rozgrywek. Rozpoczęcie treningów na torze planujemy wstępnie 18 czerwca. Wcześniej wrócą natomiast do zajęć nasi adepci - dodaje szkoleniowiec
Przypomnijmy, że w składzie Zdunek Wybrzeża są: Duńczycy Mikkel Bech, Peter Kildemand i Rasmus Jensen, Szwed Jacob Thorssell i Rosjanin Alekandr Kajbuszew. Większość z nich trenuje na motocrossie lub ma okazję do pojedynczych treningów na torze w swoich krajach.

Zdunek Wybrzeże. Zrzutka dla kibiców. Potrzeba 100 tys. złGdyby pod ich nieobecność Wybrzeże zdecydowało się zorganizować treningi, ich uczestnikami byliby krajowi seniorzy: Krystian Pieszczek, Kacper Gomólski i Robert Chmiel oraz juniorzy: Karol Żupiński, Piotr Gryszpiński, Alan Szczotka i Amadeusz Szulist. Pierwsze a zarazem ostatnie treningi w Gdańsku żużlowcy odbyli w tym roku na początku marca, tuż przed decyzją o wstrzymaniu sezonu ze względu na pandemię.