Zdunek Wybrzeże Gdańsk musi zapłacić ponad 20 tys. zł. Kary po meczu żużlowców

17 września 2021, 11:05
Rafał Sumowski

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

20 tys. zł kary nałożono na Wybrzeże za stan toru przed meczem półfinału eWinner 1 Ligi Żużlowej przeciwko Wilkom Krosno. Więcej zdjęć (1)

20 tys. zł kary nałożono na Wybrzeże za stan toru przed meczem półfinału eWinner 1 Ligi Żużlowej przeciwko Wilkom Krosno.

fot. M.Czarniak/Trojmiasto.pl

20 tys. zł kary nałożono na Wybrzeże za stan toru przed meczem półfinału eWinner 1 Ligi Żużlowej przeciwko Wilkom Krosno.

fot. M.Czarniak/Trojmiasto.pl

Zdunek Wybrzeże Gdańsk zostało ukarane przez Główną Komisję Sportu Żużlowego za pierwszy mecz półfinałowy z Cellfast Wilkami Krosno. Grzywna wynosi 24,5 tys. zł, na co składa się: 20 tys. zł za stan toru, 2,5 tys. zł za użycie przez kibiców środków pirotechnicznych oraz 2 tys. zł za brak regulaminowej polewaczki. Klub zamierza złożyć odwołanie od tej najwyższej kary, która jako jedyna, nie została przyznana w zawieszeniu. Wybrzeże ma na to trzy dni robocze.Zdunek Wybrzeże - Wilki Krosno. Kontrowersje po meczu żużlowcówChoć kurz po półfinałowej porażce z Cellfast Wilkami Krosno już opadł, a Zdunek Wybrzeże Gdańsk podjęło pierwszą decyzję pod kątem nowego sezonu, wraca temat kontrowersji z pierwszego meczu fazy playoff. Wówczas przed zakończonym remisem 45:45 spotkaniem, komisarz toru, goście oraz arbiter zawodów mieli zastrzeżenia co do stanu nawierzchni i zarządzono dodatkowe prace przed rozpoczęciem spotkania.

- Tor się poodparzał. Próbowaliśmy, żeby mniej się kurzyło i było trochę więcej wody. To był błąd w sztuce, a nie jakaś nieczysta zagrywka z naszej strony. Zresztą szybko się z tym uporaliśmy i mecz zaczął się o czasie. Było bezpiecznie i obejrzeliśmy fajne zawody - przyznawał po spotkaniu menedżer Wybrzeża Eryk Jóźwiak.
Główna Komisja Sportu Żużlowego podjęła decyzję o ukaraniu gdańskiego klubu, ale nie tylko za tor. Ostatecznie wszczęto postępowanie dyscyplinarne i ukarano klub za trzy przewinienia, na łączną kwotę 24,5 tys. zł:

  • 20 tys. zł za nieregulaminowy stan toru o godzinie odbioru do zawodów
  • 2,5 tys. zł za odpalenie świec dymnych w sektorze kibiców gospodarzy po biegu 13 (kara zawieszona na 6 miesięcy)
  • 2 tys. zł za brak zapewnienia właściwej sprawnej wodopolewaczki (kara zawieszona na 6 miesięcy)


Wybrzeże zamiera odwołać się od tej najwyższej kary, która jako jedyna nie została podyktowana w zawieszeniu. Ma na to trzy dni robocze od czasu otrzymania orzeczenia.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Menedżer zostaje. Przeczytaj wywiad z prezesem Tadeuszem Zdunkiem2,5 tys. zł kary nałożono na Wybrzeże za odpalenie świec dymnych przez kibiców.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (94)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.